5 دلیل برتر بودن محتوای ویدیویی نسبت به متن

هنگام مقایسه محتوای متنی و ویدیویی (تصویری)، تمایز آنقدر زیاد است که نمی‌توان گفت آنها با هم قابل سنجش هستند. در حقیقت محتوای دیداری در مقایسه با متن ساده، از نظر جلب توجه بیننده موفق‌تر عمل می‌کند. به همین دلیل برای تقویت ایمیل‌ها و پیام‌هایی که هر روز برای مشتریان، مخاطبان و اعضای تیم خود ارسال می‌کنید، باید از آن بهره بگیرید.

شما می‌توانید فیلم یا محتوای ویدیویی را ایمیل کنید تا بدین صورت تأثیرگذاری پیام‌هایی که برای مشتریان احتمالی خود می‌فرستید را ارتقا دهید. فیلم به چیزهایی اشاره می‌کند که خطوط متنی قادر به بیان آن نیست؛ زیرا به دلیل ضبط کردن هر چیزی، به راحتی متون ساده را شکست می‌دهد. در این خصوص گفتنی‌ها زیاد است؛ پس با شبکه مترجمین راستین همراه باشید.

 

مقایسه آماری ویدیو با متن

حقایق آشکاری در مورد تمایز بین متن و ویدیو وجود دارد. قطعاً فیلم جذاب‌تر و سرگرم کننده‌تر است؛ اما تفاوت‌های بین آنها تنها به این مورد محدود نمی‌شود. در ادامه آمارهایی را ذکر خواهیم کرد که نظر شما را در مورد قدرت محتوای ویدیوئی تغییر خواهد داد.

براساس نتایج تحقیقات موسسه IdeaRocket، کاربران به طور متوسط هر ماه 206 فیلم را تماشا می‌کنند و 59% از مدیران ارشد اذعان کرده‌اند که اگر هم متن و هم فیلم در مورد یک موضوع خاص در دسترس باشد، به احتمال زیاد افراد ویدیو را انتخاب می‌کنند. آمارهای بیشتری نیز در زمینه برتر بودن محتوای ویدیوئی نسبت به متن وجود دارد. براساس آمار و ارقام، مصرف کنندگان تماشای ویدیوهای تبلیغاتی را بر بازاریابان ترجیح می‌دهند. علاوه بر این

  • کاربران نزدیک به 88% بیشتر احتمال دارد وقت خود را در سایتی بگذرانند که حاوی فیلم‌های مختلف است.
  • ویدیوهای کوتاه زیر 2 دقیقه بیشترین درصد تعامل را به خود اختصاص می‌دهند.
  • احتمال به اشتراک گذاری محتوای بصری، 1200% بیشتر از متن و عکس است.

 

دلایل برتری محتوای بصری

داده‌های فوق نشان می‌دهند که دنیای دیجیتال و جوامع مرتبط با آن، به سرعت در حال رشد هستند؛ بدون اینکه هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت مشاهده شود. برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که تا پایان سال 2021، محتوای ویدیوئی 82% از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص می‌دهند. علاوه بر این آمار، 5 دلیل زیر هم به شما نشان می‌دهند که چرا محتوای ویدیوئی ابزاری عالی برای تلفیق در روال بازاریابی، فروش، خدمات مشتری و استراتژی‌های تجاری است.

 

1. آسانی ساخت فیلم

تولید ویدیو با استفاده از فناوری‌های جدید و برنامه‌های فیلم‌ سازی دیگر کار چندان سختی نیست. امروزه فقط به یک وب کم رایانه یا تلفن هوشمند نیاز دارید. به علاوه می‌توانید با استفاده از انبوه برنامه‌ها، نرم افزارها و ویرایشگرها؛ محتواهایی که ساخته‌اید را اصلاح کنید و به راحتی آنها را ارسال نمایید. در دسترس بودن اینگونه امکانات، روند تولید محتوای ویدیوئی را حتی از متن نیز سریع‌تر کرده است. بیرون آوردن گوشی همراه و ضبط یک فایل تصویری کوتاه، به اندازه تایپ و تصحیح متن از نظر دستور زبانی زمان می‌برد.

 

 

2. محتوای غنی داشتن ویدیو نسبت به متن

آیا می‌دانستید مغز می‌تواند تصاویر بصری را 60 هزار بار سریع‌تر از متن پردازش کند. یک فیلم از زیبایی‌های بصری و صدا، برای ترسیم بهتر کل تصویر و انتقال مناسب‌تر همه داستان استفاده می‌کند. ویدیو نه تنها روشی سرگرم کننده برای مصرف محتواست؛ بلکه درک اطلاعات را در قالب‌های دیجیتالی آسان‌تر می‌کند. به احتمال زیاد بهره‌ای که فرد از دیدن یک فیلم دو دقیقه‌ای می‌برد؛ بسیار بیشتر از خواندن یک متن در همان بازه زمانی است. از اینرو چون فیلم‌ها سریع و کارآمد هستند؛ لذا کسب و کارها در تمام بخش‌ها از آنها استفاده می‌کنند.

 

3. درگیر کردن بیننده و هدایت کردن وی

ویدیو به دلیل برخورداری از نشانه‌های دیداری و شنیداری، به راحتی می‌تواند احساسات فرد را تحریک کند؛ بنابراین نسبت به کلمات از جذاب بیشتری برخوردار است. پس در صورت استفاده از آن راحت‌تر می‌توانید گیرندگان ایمیل‌های تبلیغاتی را جذب خود نمایید.

ویدیو نه تنها مخاطبان را درگیر می‌کند؛ بلکه آنها را به اقدام نیز تشویق می‌نماید. تحلیل‌های موسسه KISSmetrics نشان داده‌اند احتمال کلیک بر روی فایل‌هایی که شامل فراخوانی برای اقدام هستند، 380% بیشتر از گزینه‌های دعوت به عمل جایگزین مانند دکمه‌ها یا متون است.

بنابراین همیشه در انتهای فیلم، یک فراخوان برای اقدام قرار دهید تا گام‌های بعدی بینندگان خود را کنترل کرده و عمل آنها را هدایت کنید. این کار کوچک، نقش مهمی در ساخت ویدیوهای فروش دارد؛ در واقع دعوت به عمل در فیلم، بسیار کارآمدتر از متن است.

 

برتری محتوای ویدیویی

 

4. در ذهن ماندن محتوای دیداری

اکثر مردم برای یادگیری به کمک بصری نیاز دارند؛ به همین دلیل بسیاری ویدیو را به متن ترجیح می‌دهند. بینندگان یک محتوای بصری، 95% از پیام آن را حفظ می‌کنند؛ در حالیکه این رقم در هنگام خواندن متن تنها 10% است. ویدیو نشانه‌های بصری مانند زبان بدن، لحن صدا و تماس چشمی که برای جلب احساسات و واکنش‌ها ضروری هستند را منتقل می‌کند. احساسات نقش مهمی در حفظ اطلاعات دارند. اگر یک فیلم بتواند تاثیر زیادی بر احساسات یک فرد بگذارد؛ بیننده اطلاعات بیشتری را از آن به خاطر می‌سپارد.

 

5. جلب توجه کردن بیشتر ویدیو

محتوای بصری بسیار بهتر از متن، بینندگان را به سمت خود می‌کشد. همین عامل جلب توجه، صندوق ورودی ایمیل را نیز شامل می‌شود. هر روز احتمالاً ده‌ها و صدها ایمیل به صندوق ورودی ایمیل شما سرازیر می‌شوند؛ اما چه تعداد از آنها شامل یک فیلم هستند. اگر کسی این کار را انجام دهد؛ یک نفس تازه را به دنیای شلوغ متن‌ها تزریق می‌کند. احتمالاً این توجه اضافی، منجر به تعامل بیشتر می‌شود.

 

سخن آخر: فیلم یا متن

قدرت ویدیو را نباید دست کم گرفت. محتوای دیداری این توانایی را دارد که نرخ تبدیل مشتری را افزایش دهد، آگاهی از برند را به طور چشمگیری ارتقا بخشد و در را به روی فرصت‌های تجاری جدید باز کند. توجه داشته باشید هر چه بیشتر به سمت استراتژی‌های ویدیویی کشیده شوید و بتوانید از فیلم به عنوان یک ابزار قدرتمند استفاده کنید؛ نتایج بهتری به دست خواهید آورد. ضبط و ارسال ویدیوها را به یک عادت روزانه تبدیل کنید و آنها را مورد تحلیل قرار دهید تا به درصد موفقیت‌شان پی ببرید.