نحوه استفاده از ترجمه خودکار در آیپد + آموزش تصویری

آیا دنبال به روشی برای ترجمه مکالمات در آیپد (iPad) هستید؟ احتیاجی به جستجوی برنامه خاصی نیست؛ چون اگر با شبکه مترجمین راستین در این مطلب همراه باشید با نحوه فعال کردن ترجمه خودکار (Auto Translate) در اپلیکیشن Translate بر روی آیپد آشنا خواهید شد و نیازهایتان را سریعاً برطرف خواهید نمود. قبلاً قابلیت ترجمه خودکار فقط برای آیفون در دسترس بود؛ اما با معرفی آیپد او اس 15 (iPadOS 15)، این قابلیت به دنیای آیپدها نیز راه یافته است. شما با استفاده از این ویژگی می‌توانید مکالمات خود را به صورت آنی به زبانی دیگر تبدیل نمایید.

 

نحوه فعال کردن ترجمه خودکار در آی ‌پد

هوش مصنوعی در دنیای ما تغییرات شگفت‌انگیزی را رقم زده و باعث شده تا بسیاری از فرآیندها به آسانی برایمان انجام گیرد. فناوری‌های قدرت یافته از طریق هوش مصنوعی به جهان ترجمه هم ورود پیدا کرده‌اند و امروزه در رایانه‌های بدون صفحه کلید هم به‌ کار می‌روند. اگر با فردی غیر همزبان صحبت می‌کنید؛ می‌توانید از قابلیت ترجمه خودکار برای نمایش مکالمه جاری به هر دو زبان استفاده نمایید.

1. برای فعال کردن Auto Translate، کافی است برنامه Translate را باز کنید و در صورت لزوم نوار کناری را با استفاده از دکمه بالایی سمت چپ به نمایش بگذارید.

 

استفاده از ترجمه خودکار در آیپد

 

2. گزینه Conversation را در نوار کناری انتخاب کنید.

 

استفاده از ترجمه خودکار در آیپد

 

3. روی نماد سه نقطه که در گوشه پایینی سمت راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید و گزینه Auto Translate را انتخاب نمایید.

 

استفاده از ترجمه خودکار در آیپد

 

تنظیم Auto Translate در آیپد

قبل از اینکه بخواهید روند استفاده از Auto Translate را شروع کنید؛ می‌توانید برخی از امکانات آن را تنظیم نمایید. برخی از این قابلیت‌ها عبارتند از: امکان انتخاب هر دو زبان، انتخاب بهترین نمای اپلیکیشن متناسب با موقعیت خود و امکان شنیدن ترجمه‌ها با صدای بلند.

 

انتخاب زبان ها

وقتی خود را برای شروع مکالمه آماده می‌کنید، می‌توانید هر دو زبان را با استفاده از کادرهای کشویی که در بالای بخش Conversation قرار دارند، انتخاب کنید. در ضمن توجه داشته باشید که خود برنامه Translate به صورت خودکار می‌تواند هر دو زبان طرفین مکالمه را شناسایی کند. کافی است روی نماد سه نقطه گوشه پایینی سمت راست صفحه ضربه بزنید و گزینه Detect Language را انتخاب کنید.

 

استفاده از ترجمه خودکار در آیپد

 

انتخاب نما

حالت مکالمه در برنامه Translate امکان انتخاب دو نما را فراهم می‌کند: یکی از آنها مختص زمانی است که هر دو نفر در کنار هم نشسته‌اید و دیگری برای زمانی مناسب است که روبروی هم هستید. در حالت پیش فرض اپلیکیشن می‌توانید نمای Side by Side را ببینید. برای تغییر نماها کافی است بر روی آیکون View که در گوشه پایینی سمت چپ صفحه (در سمت چپ نماد میکروفون) قرار دارد ضربه بزنید و گزینه Face to Face را انتخاب کنید.

 

استفاده از ترجمه خودکار در آیپد

 

اگر می‌خواهید دوباره به حالت Side by Side برگردید؛ باید روی گزینه X که در گوشه بالایی سمت چپ نمای Face to Face قرار دارد، ضربه بزنید.

 

استفاده از ترجمه خودکار در آیپد

 

پخش ترجمه با صدای بلند

یکی دیگر از گزینه‌هایی که برای مکالمه خود در آیپد می‌توانید فعال کنید؛ قابلیت پخش گفتارها با صدای بلند است. در این صورت کافی است روی آیکون سه نقطه موجود در گوشه پایینی سمت راست ضربه بزنید و گزینه Play Translations را برگزینید. وقتی این قابلیت را روشن می‌کنید؛ ترجمه‌ها را می‌شنوید، و آنها را روی صفحه هم می‌بینید.

 

استفاده از ترجمه خودکار در آیپد

 

رسیدن به ترجمه آنی در iPadOS 15

بعد از فعال کردن ترجمه خودکار و تنظیم قابلیت‌های آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در هنگام مکالمه، نماد میکروفون را فشار دهید. در این صورت شما و فردیکه با او صحبت می‌کنید؛ مکالمه خود را به هر دو زبان روی صفحه آیپد می‌بینید. بنابراین بدون فشردن هیچ دکمه دیگری قادر خواهید بود تا به راحتی با یکدیگر صحبت کنید.

چنانچه مکالمه شما برای مدتی کوتاه متوقف شود؛ دوباره نماد میکروفون را مشاهده خواهید کرد. در این صورت کافی است دوباره به آن ضربه بزنید و به مکالمه خود ادامه دهید. پس از اتمام مکالمه می‌توانید آن را پاک کنید و در صورت تمایل برای مکالمه بعدی آماده شوید. برای این کار دوباره روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و گزینه Clear Conversation را انتخاب کنید. برای تائید آن هم کافی است گزینه Clear را در پنجره پاپ ‌آپ ویندوز فشار دهید.

 

استفاده از ترجمه خودکار در آیپد

 

خلاصه‌ای از نکات مهم

ما در این مطلب کوشیدم تا تحوه استفاده از ترجمه خودکار را در نسل جدید آیپدها آموزش دهیم و راهنمای مناسبی در این خصوص به وجود آوریم. توجه داشته باشید ترجمه هوش مصنوعی به قدرتی رسیده که امروزه می‌تواند به صورت آنی بسیاری از نیازهای زبانی را مرتفع نماید؛ اما فعلاً با دقت پایین. با این حال در موقعیت‌هایی که به مترجمین حرفه‌ای دسترسی ندارید و نمی‌توانید از خدمات آنها کمک بگیرید؛ می‌توانید از قابلیت معرفی شده در این مطلب بهره ببرید. پس خلاصه زیر را بخوانید و دیگر با داشتن iPadOS 15 نگران پیچیدگی‌های زبانی نباشید.

  • نوار کناری را در اپلیکیشن Translate باز کرده و گزینه Conversation را انتخاب کنید.
  • روی نماد سه نقطه ضربه بزنید و گزینه Auto Translate را برگزینید.
  • هنگام شروع مکالمه، نماد میکروفون را فشار دهید؛ در ادامه مکالمه دیگر لازم نیست دوباره نماد میکروفون را لمس کنید و می‌توانید به راحتی به گفتگویتان ادامه دهید.