Though یا Although: زمان و مکان استفاده از آنها

انگلیسی حتی برای افراد بومی نیز یک زبان پیچیده است. در واقع بهترین نویسندگان نیز با نکات ظریف و پیچیده‌ این شیوه کلامی دست به گریبان هستند. یکی از این تفاوت‌های ظریف و شاید سخت این است که مردم نمی‌دانند در کجا باید از کلمات Though یا Although استفاده کنند. در بسیاری از موارد، آنها به جای هم به کار می‌ورند؛ اما گاهی اوقات اینگونه نیست.

اگر شما هم در مورد استفاده از این کلمات مشکل دارید؛ بهتر است بدانید در این زمینه تنها نیستید. معمولاً همه افراد در زمان بهره‌گیری از این واژگان سردرگم می‌شوند. اما نیازی به نگرانی نیست؛ چون شبکه مترجمین راستین در این گفتار، کلمات Though یا Although را ریشه یابی می‌کند و هر آنچه که باید درباره آنها بدانید را به شما می‌گوید.

 

تفاوت بین کلمات Though و Although

اگر علاقمند هستید که به صورت دقیق از این دو حرف ربط در زبان انگلیسی استفاده کنید؛ باید به تفاوت بین آنها واقف باشید. در صورت آشنایی با تفاوت بین Though و Although، به راحتی متوجه می‌شوید که همیشه نمی‌توان آنها را به جای هم به کار برد. پس بیایید با آنها بیشتر آشنا شویم.

 

مفهوم Though و زمان استفاده از آن

این کلمه به عنوان حرف ربط و قید به کار می‌رود. وقتی به صورت یک قید استفاده می‌شود؛ کلمات قبل و بعد از خود را محدود می‌کند و از این جهت کارکردی مشابه Nevertheless (با این همه)، Regardless (علی رغم) و However (ضمناً) دارد. به عنوان مثال:

Her artwork isn’t great. Though, it has sold for thousands of dollars.

اثر هنری وی عالی نیست. با این وجود هزاران دلار فروخته شده است.

در ضمن می توان از Though به عنوان ابزاری برای بررسی واجد شرایط بودن آنچه قبلاً بیان گردیده یا نوشته شده، استفاده کرد. مثلاً:

My wig is uncomfortable to wear. It looks good, though.

کلاه گیس من برای پوشیدن راحت نیست. هر چند خوب به نظر می‌آید.

در صورتیکه Though به عنوان حرف ربط مورد استفاده قرار گیرد؛ می‌توان به جای کلمه Although آن را به کار گرفت.

 

معنا و شیوه استفاده از Although

کلمه Although تنها یک حرف ربط است و در هر موقعیتی می‌توان آن را با Though جایگزین کرد؛ هر چند رسمی‌تر است. از اینرو اگر قصد نوشتن یک مطلب رسمی را دارید و می‌توانید این دو واژه را به جای هم به کار ببرید؛ بهتر است از Although استفاده کنید.

Although I had a big breakfast, I’m still hungry.

با وجود اینکه صبحانه زیادی خوردم؛ اما هنوز گرسنه هستم.

 

کلام پایانی در مورد تفاوت Though و Although

کلمه Though را می‌توان به عنوان هم قید و هم حرف ربط مورد استفاده قرار داد؛ در حالیکه Although را فقط به صورت حرف ربط می‌توان به کار برد. به یاد داشته باشید در هر موقعیتی که از Although در خواندن یا نوشتن استفاده می‌کنید؛ می‌توانید کلمه Though را جایگزین آن نمایید.

در واقع می‌توان گفت که این کلمات را به درستی می‌توان به جای هم به کار برد. با این حال وقتی می‌خواهید با لحن معمولی بنویسید؛ بهتر است از Though استفاده کنید. اما در صورتیکه نوشته شما لحن رسمی دارد؛ بایستی از Although (در حالتی که نقش حرف ربط دارد) بهره بگیرید. در مجموع:

  • کلمه Though یک حرف ربط آزاد است؛ اما Although یک حرف ربط آزاد نیست.
  • Though را می‌توان در ابتدا، میانه و انتهای جمله مورد استفاده قرار داد؛ ولی Although به عنوان یک کلمه مقدماتی، فقط در ابتدای جملات استفاده می‌شود.