ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی؛ رویکردی صحیح برای کارآفرینان

مدتی پیش یکی از دانشجویان رشته مدیریت کارآفرینی با ما تماس گرفت و می‌خواست فرآیند ترجمه مقاله خودش را به مترجمین مؤسسه راستین واگذار کند. بعد از قیمت‌گذاری و شرح انواع کیفیت ترجمه، متوجه شدیم که ایشان اساسا با معنا و مفهوم "ترجمه تخصصی" بیگانه هستند و چنین چیزی را از بیخ و بن قبول ندارند. هر چقدر ما برای این دانشجو شرح دادیم که تنها ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی می‌تواند مفاهیم را به درستی برایتان قابل درک نماید، ایشان زیر بار نرفتند و اعلام کردند که مؤسساتی دیگر با نرخ‌های کمتر و تنها با یک کیفیت، این کار را به من ارائه می‌دهند و شما قصد بالا بردن هزینه‌ها را دارید.

هر چند در پاسخ به این دست از مشتریان بایستی جانب ادب را رعایت فرمود، و آنها را با ذکر ادله و دلیل به نادرستی استنباطشان واقف نمود؛ اما این دانشجوی محترم تنها مشتی از نمونه خروار است. چه بسا تاکنون بسیاری از دانشجویان و محققین براساس این ذهنیت در دام کارهای غیرتخصصی و عمومی گرفتار شده‌اند، و هم هزینه و هم زمان را از دست داده‌اند. خوشبختانه ما در طول فعالیت شبکه مترجمین راستین، مطالب فراوانی در باب اهمیت ترجمه تخصصی مدیریت در کلیه گرایش‌های آن به رشته تحریر در آورده‌ایم و بازخوردهای خوبی از مشتریان خود کسب کرده‌ایم. بنابراین تصمیم گرفته‌ایم تا در این مطلب به اهمیت این مقوله در یکی دیگر از شاخه‌های رشته مدیریت، یعنی کارآفرینی بپردازیم تا حجت را بر مخاطبین این گرایش کامل نماییم.

 

ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی: چرا و چگونه؟

رابرت پرایس (Robert Price) از اعضای مؤسسه جهانی کارآفرینی می‌گوید که "مدیریت کارآفرینی (Entrepreneurial management) روشی است که از دانش کارآفرینان جهت افزایش بهره‌وری کسب و کارهای استارتاپی استفاده می‌کند". دانش کارآفرینی به مفاهیم، مهارت‌ها و طرز تفکر محدود می‌شود که صاحبان مشاغل باید برای شروع و گسترش کسب و کارشان آنها را به کار گیرند. مدیریت کارآفرینی در مورد مهمترین مسائل مدیریت است؛ مسائلی که عموما در متون تخصصی و مقالات آکادمیک وجود دارند.

بنابراین دانشجویان برای اینکه در خصوص جدیدترین و اصلی‌ترین مباحث کارآفرینی به درک جامعی دست یابند و آنها را فرا بگیرند به مطالعه اینگونه متون نیازمند خواهند بود. با این حال عدم تسلط به مبانی ترجمه انگلیسی به فارسی همیشه مشکلات زیادی برای علاقمندان یادگیری به وجود می‌آورد که دانشجویان مدیریت کارآفرینی نیز بعضا با این مسئله مواجه هستند. لذا تقاضا برای خدمات زبانی در این حوزه سیر چشمگیری پیدا کرده است. اما

  • آیا هر نوع برگردانی می‌تواند باکیفیت قابل قبولی همه مباحث را منتقل کند؟
  • آیا افزایش هزینه ترجمه مقاله به معنای بالا رفتن کیفیت کار است؟
  • آیا در زمان ترجمه متون مدیریت کارآفرینی می‌توان از طریق هوش مصنوعی به اهداف رسید؟
  • آیا استفاده از یک مترجم متخصص می‌تواند همه نگرانی‌ها را در خصوص کیفیت برطرف نماید؟

چهار پرسش فوق احتمالا سئوالات اصلی دانشجویان گرایش مدیریت کارآفرینی باشد. دانشجویانی که می‌خواهند تنها با یک بار انجام دادن پروسه تبدیل کلمات به زبانی دیگر، خود را از شر این فرآیند راحت نمایند؛ بنابراین اصلا دوست ندارند تا با اشتباه و گرفتار شدن در چالش‌های ترجمه موجب فرصت‌سوزی شوند. در لا به لای این مطلب به این سئوالات به صورت کامل پاسخ داده می‌شود، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که با صبر و حوصله با ما همراه باشید.

 

ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی | ترجمه متون مدیریت

  ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی  

 

ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی در سطحی عالی مطالب را به خوانندگان منتقل می‌کند:

هر کسیکه در سطح کارشناسی ارشد و یا دکتری در حال تحصیل باشد به چیزی غیر از کیفیت عالی نمی‌اندیشد. این فرد می‌خواهد به واسطه معنی کردن متون به اصول مدیریت کارآفرینی برسد؛ بنابراین به کاری سطحی و نازل نیازی ندارد. نیاز وی ترجمه تخصصی است؛ یعنی کاریکه توسط مترجم رشد یافته در بستر رشته مدیریت که از تجربه و مهارت طولانی در این عرصه برخوردار است، انجام گیرد.

اگر این شیوه خدمات زبانی توسط اینگونه مترجم به کاربر تحویل داده شود؛ یقینا سطح کیفی کار در حدی ممتاز خواهد بود (در این حالت به فرآیند انجام شده، ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی می‌گویند). چون همه کلمات تخصصی به درستی معنی می‌شوند، عبارت‌های پیچیده در معنای صحیحی بیان می‌گردند، متن از سطح نگارشی خوبی برخوردار خواهد بود و به معنای واقعی کلمه همه چیز در جای درستش برای خوانندگان مهیا می‌گردد.

 

 

ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی با هزینه معقول نیازهای کاربران را مرتفع می‌نماید:

شاید جمله فوق برای کسانیکه به دنبال ترجمه دانشجویی هستند و یا قبلا نرخ خدمات برگردان متون عمومی را جویا شده‌اند، کمی گمراه کننده باشد؛ چون هزینه ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی به تبع نسبت به این نوع خدمات بیشتر است. با این حال با توجه به رویکرد نسبتا نامطلوب فرآیندهای دیگر و عدم برآورده کردن نیازهای مخاطبین، آنها عموما مجبور می‌شوند تا کار خودشان را چندین باره انجام دهند و هر بار متحمل هزینه گردند. ولی در صورتیکه یک بار ترجمه مقاله مدیریت کارآفرینی را به مترجم متخصص واگذار نمایند دیگر احتیاجی به صرف هزینه مجدد نخواهند داشت.

 

ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی استفاده از هوش مصنوعی را مردود می‌داند:

مترجمین حرفه‌ای اعتبار خودشان را به ناکارآمدی ترجمه ماشینی گره نمی‌زنند. آنها می‌دانند که مشتریانشان بهتر از هر کسی با شیوه استفاده از گوگل ترنسلیت و نرم‌افزارهای مشابه آشنایی دارند، و اگر بخواهند کارشان را از طریق هوش مصنوعی انجام دهند دیگر به مترجم مراجعه نمی‌کنند. بنابراین با کسب مهارت در زمینه ترجمه متون مدیریت و بالا بردن توانایی خودشان در خصوص کلمات تخصصی گرایش کارآفرینی سعی می‌کنند تا کاری بدون نقص به وجود آورند.

هر چند که استفاده از ابزارهای ترجمه به کمک کامپیوتر (CAT) در این زمینه مانعی ندارد و مترجمین حتی برای تحویل ترجمه فوری متون مدیریت کارآفرینی نیز می‌توانند از آنها بهره بگیرند. با این وجود پیدا کردن اینگونه مترجمین کار چندان ساده‌ای نیست و بعضا دیده شده که دانشجویان به دلیل کمبود وقت در دام چرب‌زبانی افراد غیرمتخصص گرفتار شده‌اند و نتایج بدی کسب کرده‌اند. لذا توصیه می‌شود که قبل از شروع پروژه، حتما گفتار ما تحت عنوان "ترجمه فوری مقاله: توصیه‌هایی برای بالا بردن کیفیت و کم کردن هزینه" را مطالعه نمایید.

 

 

ترجمه کتاب مدیریت کارآفرینی: نیازی مداوم و ضروری

همانطور که مستحضرید، مطالب جامع و اصولی بیشتر در قالب کتاب به رشته تحریر در می‌آیند. بنابراین با مطالعه و بررسی آنها می‌توان به ماهیت درستی از موضوع مورد بحث دست یافت. این مسئله باعث شده تا در سال‌های اخیر میزان تقاضا برای چاپ و ترجمه کتاب به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند. به طور قطع آن دسته از فعالان رشته مدیریت کارآفرینی برای ماندن در این عرصه و شناخته شدن به دید مثبتی به این قضیه نگاه می‌کنند.

آنها باور دارند که ترجمه کتاب مدیریت کارآفرینی تا چه اندازه می‌تواند اعتبار و جایگاه‌شان را ارتقاء دهد؛ بنابراین با کمک مترجمین متخصص می‌کوشند تا با انتخاب یک کتاب درست و برگردان صحیح آن هم به شناساندن خود اقدام نمایند و هم از نظر مالی به رهاورد مناسبی برسند. ترجمه متون علوم انسانی با توجه به افزایش بسیار زیاد دانشجویان این رشته همیشه بازخورد خوبی خواهد داشت که این موضوع در مورد شاخه مدیریت کارآفرینی نیز هم صادق خواهد بود.

 

ترجمه کتاب مدیریت کارآفرینی | ترجمه کتاب

  ترجمه کتاب مدیریت کارآفرینی  

 

ترجمه مقاله مدیریت کارآفرینی: ضامن افزایش معلومات

وقتی دانشجویان قدم‌های اولیه را برای پایان نامه نویسی بر می‌دارند، اساتید مدام بر روی خواندن مقالات جدید به آنها تأکید می‌کنند. اما به دلیل عدم یادگیری زبان انگلیسی نمی‌توانند به مفهوم روشنی از اینگونه مقالات برسند. متأسفانه در گرایش‌های مدیریت کمتر به بحث آشنایی با زبان تأکید می‌شود؛ به همین خاطر دانشجویان بیشتر به ترجمه مقاله مدیریت نیازمند می‌باشند. با این حال مباحث مالی در سوگیری درست برای انتخاب بهترین خدمات همیشه تأثیرگذار بوده است.

این تأثیرگذاری به حدی است که بعضی از دانشجویان به ترجمه تخصصی مقاله توجه ویژه‌ای نمی‌کنند و کیفیت را فدای مسائل مالی می‌نمایند. هر چند که جستجو برای عبارت‌هایی مثل ترجمه ارزان مقاله به یک ترند متداول در بین دانشجویان تبدیل شده، اما همگان می‌دانند که کارهای ارزان از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. لذا دانشجویان بهتر است تا با جستجوی عبارتی مثل ترجمه مقاله با قیمت مناسب، شانس خود را برای رسیدن به ترجمه مقاله مدیریت کارآفرینی با سطحی خوب آزمایش نمایند.

در این بین توجه به شاخصه‌های ترجمه مقاله باکیفیت می‌تواند در رسیدن به اهداف مورد نظر کمک کننده باشد. با این حال نباید به صرف هزینه بالا هم ترجمه مقاله مدیریت کارآفرینی را عالی تصور نمود. چه بسا مترجمینی وجود داشته باشند که با گرفتن هزینه‌های بالا هم کار خوبی ارائه ندهند. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود که برای دستیابی به بهترین و مناسب‌ترین خدمات در زمینه ترجمه متون مدیریت کارآفرینی از بهترین روش آن که در ادامه معرفی می‌گردد، استفاده کنید.

 

ترجمه متون مدیریت کارآفرینی: بهترین روش رسیدن به آن

همانطور که در مقدمه این گفتار بیان شد، بسیاری از دانشجویان به مفهوم ترجمه تخصصی مدیریت کارآفرینی واقف نیستند و فکر می‌کنند که هر کاری می‌تواند نیازهای تحصیلی آنها را برطرف نماید. با این وجود ما در این گفتار کوشیدیم تا به زوایای اهمیت ترجمه تخصصی مدیریت در گرایش کارآفرینی بپردازیم و علاقمندان این رشته را به درک درستی برسانیم.

خوشبختانه عوامل شبکه مترجمین راستین بعد از سال‌ها فعالیت در عرصه خدمات زبانی توانسته‌اند تا کاربران خود را راضی نگه دارند و خدمات خوبی به آنها ارائه دهند. شما هم با ثبت سفارش ترجمه و محول کردن ترجمه متون مدیریت کارآفرینی می‌توانید به یکی دیگر از کاربران راضی این مؤسسه تبدیل گردید. امیدواریم این گفتار توانسته باشد تا به دانشجویان و محققین گرایش مدیریت کارآفرینی، ذهنیت درستی در مورد اهمیت کار مترجمین متخصص ارائه نماید. اگر علاقمند به مطالعه گفتارهای بیشتر در مورد گرایش‌های دیگر ترجمه مدیریت هستید؛ می‌توانید از طریق لینک‌های زیر مطالب جامعی را بخوانید: