زمان استفاده از کلمات Pored و Poured

کلمات Pored و Poured جزء واژگان هم آوا (Homophones) هستند؛ یعنی صدای یکسان، اما املا و معانی متفاوتی دارند. از آنجاییکه هر دوی آنها در دسته افعال قرار می‌گیرند؛ لذا معمولاً در زبان انگلیسی با هم اشتباه گرفته می‌شوند و در موقعیت‌های مناسب به کار نمی‌روند. به همین دلیل است که اکثر زبان آموزان در ساختن جملات گوناگون با تردید از pored یا poured استفاده می‌کنند.

برای اینکه نگاهی دقیق‌تر به تفاوت بین این دو کلمه داشته باشیم؛ باید ابتدا با ریشه و نحوه تفاوت آنها آشنا شویم. پس بهتر است در این مطلب با شبکه مترجمین راستین همراه باشید تا با تفاوت‌های بین این دو فعل آشنا گردید. قطعاً با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که باید هر کدام را در چه مواقعی به کار ببرید.

 

معنی Pored

معنی pored

کلمه pored از فعل pore می‌آید. براساس اطلاعات مندرج در دیکشنری مریام - وبستر (Merriam-Webster)، این کلمه به معنی "نگاه کردن با دقت" یا "خواندن و مطالعه با دقت" است، و تقریباً همیشه با کلمه over به کار می‌رود. البته خود واژه pore معنی دیگری نیز دارد و برای اشاره به "روزنه‌های کوچک به خصوص در گیاهان و حیوانات" هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. به چند مثال زیر در این رابطه توجه کنید:

She pored over her books in preparation for her exam.

او برای آماده شدن در امتحان، کتاب‌هایش را با دقت مطالعه کرد.

Poring over the will, the attorney found the part that discussed the ownership of the home.

وکیل با خواندن دقیق وصیت‌نامه، بخشی را یافت که در مورد مالکیت خانه بحث می‌کرد.

To pore over the details will make the finished product look great.

دقت مضاعف بر روی جزئیات باعث می‌شود تا محصول نهایی عالی به نظر برسد.

 

کلمات مترادف Pore

بعضی از کلمات مترادف واژه Pore عبارتند از:

 • Consider (در نظر گرفتن، لحاظ کردن)
 • Study (مطالعه کردن)
 • Contemplate (اندیشیدن)
 • Deliberate (کنکاش کردن)
 • Mull over (تامل نمودن)
 • Ponder (فکر کردن)

 

ریشه Pore

آگاهی از ریشه یک واژه باعث می‌شود تا با زمان پیدایش و نحوه تغییرات آن در طول تاریخ مواجه شویم. بنابراین بد نیست به این موضوع اشاره نماییم که واژه pored مربوط به انگلیسی میانه (Middle English) و فرانسوی میانه (Middle French) است. ریشه آن در زبان لاتین کلمه porus و در زبان یونانی واژه poros می‌باشد.

 

 

تعریف Poured

معنی Poured

وقتی Pour به عنوان یک فعل گذرا مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به معنی "باعث جاری شدن چیزی" یا "بروز دادن کامل مسئله‌ای" است. در ضمن می‌توان این کلمه را به عنوان یک فعل ناگذرا (Intransitive Verb) به معنای "حرکت با یک جریان مستمر" یا "بارش شدید باران" نیز به کار برد. برای آگاهی بیشتر در خصوص این معانی، به چند مثال زیر توجه نمایید:

The rain poured down in buckets as we prepared for the soccer game.

وقتی برای بازی فوتبال آماده می‌شدیم؛ باران به شدت می‌بارید.

Please don't allow the hot water to pour over the side of the pan.

لطفاً اجازه ندهید آب داغ روی کناره‌های ماهیتابه به حرکت مداوم ادامه دهد.

Her feelings poured out as she finally felt comfortable with the counselor.

وی احساساتش کاملاً لبریز شد؛ چرا که در نهایت با مشاور احساس راحتی کرد.

 

کلمات مترادف Pour

برخی از کلمات مترادف واژه Pour در زیر آورده شده‌اند:

 • Stream (جریان داشتن)
 • Flow (جاری شدن)
 • Run (اجرا کردن)
 • Rush (با سرعت حرکت کردن)
 • Spew (روان شدن یا جاری شدن در حجم زیاد)
 • Rain (باریدن)
 • Heap (لبریز شدن)

 

ریشه Pour

اطلاعات زیادی در مورد ریشه واژه pour موجود نیست. فقط متخصصان زبانی به این نتیجه رسیده‌اند که لغت مذکور از انگلیسی میانه آمده و اولین بار در قرن سیزدهم ظهور پیدا کرده است. البته معانی آن در طی این سال‌ها با تغییرات گسترده‌ای مواجه شده است.

 

نحوه به یاد داشتن تفاوت Pored و Poured

از آنجاییکه دو کلمه متفاوت با معانی مختلف هستند؛ لذا تشخیص تفاوت آنها معمولاً چالش برانگیز است. وجود یک u نابجا باعث شده تا معنی این دو لغت مثل یکدیگر نباشد. یکی از ترفندهایی که می‌تواند به شما کمک کند تا تفاوت بین آنها را به خاطر بسپارید؛ این است که در هنگام ریختن هر چیز مایعی (مثل چای یا قهوه) یا بروز دادن مسئله‌ای به یاد داشته باشید که به یک حرف u هم نیازمندید.

 

کلام پایانی؛ Pored یا Poured؟

گاهی اوقات تشخیص این دو کلمه از هم در دستور زبان انگلیسی گیج کننده و دشوار است. آنها به صورت فعل به کار برده می‌شوند؛ اما معانی بسیار متفاوتی دارند. اگر می‌خواهید به مطالعه دقیق یا خیره شدن با دقت به چیزی اشاره نمایید؛ باید از واژه Pored بهره بگیرید. ولی برای ابزار کامل مسئله‌ای یا بیان جاری شدن چیزی لازم است تا از کلمه Poured استفاده نمایید. باید یاد بگیرید که این دو واژه را به درستی مورد استفاده قرار دهید؛ در این صورت درک بهتری نسبت به بسیاری از لغات گیج کننده زبان انگلیسی خواهید داشت.