نحوه کسب درآمد آنلاین؛ معرفی 24 روش پول درآوردن از اینترنت

کسب درآمد اینترنتی مخصوص افراد سخت کوش و خلاق است. کسانیکه به زبان خاصی مسلط هستند و یا توانایی‌های خارق العاده‌ای دارند؛ فرصت‌های زیادی جهت کسب درآمد آنلاین برایشان مهیاست. در این مسیر به راحتی می‌توان به رفع نیازهای اولیه زندگی پرداخت و بسیاری از مشکلات زندگی دانشجویی را از بین برد. حتی اگر چند ساعت هم در طول هفته وقت دارید و دارای سرمایه خاصی نیستند؛ باز هم قادر خواهید بود تا با روش‌های معرفی شده توسط شبکه مترجمین راستین به صف افراد دارای شغل بپیوندید.

 

نکاتی قبل از شروع کسب درآمد اینترنتی

قبل از اینکه 24 روش زیر را مطالعه کنید؛ بهتر است ابتدا پیش زمینه ذهنی خودتان را برای آنچه پیش رویتان قرار خواهد گرفت آماده نمایید. در واقع گام نهادن در این مسیر و اجرا کردن راه‌های کسب درآمد آنلاین بدون آشنایی با نکات زیر، نتایج سودمندی نخواهد داشت.

  • صبور باشید. قرار نیست با طی کردن یکی از کسب و کارهای زیر بلافاصله به درآمد بسیار زیادی برسید. بلکه این مسیر به حوصله بسیار زیادی نیاز دارد و باید آرام آرام پیش بروید.
  • هدف گذاری داشته باشید. برای هر قدمی که برمی‌دارید؛ هدف و نقشه داشته باشید. اگر بدون برنامه هر کدام از کارهای زیر را طی کنید؛ بعد از مدتی به هیچ یک از اهداف خود نخواهید رسید و بیشتر سردرگم خواهید شد.
  • خلاقیت به خرج دهید. اگر در کسب و کارهای فضای مجازی کمی خلاق باشید و بتوانید ایده‌های جدیدی را معرفی کنید؛ مشتریان بیشتری را جذب خواهید نمود. پس حتما این عامل را در نظر بگیرید.
  • محترمانه برخورد کنید. اگر با صاحبان تجارت و مشتریان بتوانید ارتباط دوستانه‌ای برقرار نمایید و نیازهای آنها را در اسرع وقت برطرف کنید؛ حتما موفقیت‌تان در آن شغل خاص بیشتر می‌گردد.
  • مهارت‌هایتان را بیشتر نمایید. اصولاً بدون داشتن توانایی نمی‌توان به پول درآوردن از طریق اینترنت خوش‌بین بود. بنابراین لازمه درخشیدن در این عرصه برخورداری از مهارت‌های کاربردی و جدید است.
  • به تحلیل بپردازید. بعضی از روش‌ها به بررسی و آنالیز نیازمندند و باید بعد از مدتی ببینید که کار مورد نظر ارزش وقت گذاشتن را دارد یا خیر.

 

کسب درآمد آنلاین

 

24 روش کسب درآمد از طریق اینترنت

به طور کلی دانشجویان (و متأسفانه امروزه فارغ التحصیلان نیز) به بی پولی معروف هستند. اما راه‌های زیادی برای کسب درآمد اینترنتی وجود دارد. اگر دانشجویی هستید که به این می‌اندیشید چگونه بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از طریق اینترنت کسب درآمد کنید و اگر مهارت‌های زبانی مناسبی دارید؛ می‌توانید به روش‌های زیر توجه نمایید.

 

1. تدریس

اگر در حوزه ریاضیات، برنامه نویسی، کار با نرم افزارهای مختلف، زبان و مواردی از این دست دارای مهارت‌های فوق العاده‌ای هستید؛ می‌توانید روی آموزش برای کسب درآمد آنلاین حساب باز کنید. کافی است از امکان دسترسی خود به اینترنت و نرم افزارهای تماس تصویری استفاده نمایید تا در قالب همکاری با شرکت‌های آموزشی در بستر فضای مجازی بتوانید به مردم سراسر جهان جهت ارتقا مهارت‌هایشان یاری بدهید.

درآمد آنلایناز آنجاییکه آموزش آنلاین ماهیتی یک به یک دارد؛ در نتیجه قادر خواهید بود تا به هر یک از دانش آموزان به صورت مجزا آموزش دهید و به آنها کمک نمایید تا به سرعت پیشرفت کنند. در ضمن بهتر است با سایت ارائه دهنده محتوای آموزشی در زمینه برنامه ریزی دروس کار کنید تا مطمئن شوید که محتوایتان جذاب بوده و با نیازهای دانش آموزانتان مرتبط است.

در صورتیکه قصد دارید در سال 2022 از طریق آموزش آنلاین به کسب درآمد بپردازید؛ باید صبر زیادی به خرج دهید. هر چند به اشتراک گذاری علم خود با دیگران روشی سودآور و مطمئن برای پول درآوردن به حساب می‌آید؛ اما روند پیشرفت در این شغل آنگونه که فکر می‌کنید سریع نیست. اگر صبر و حوصله زیادی ندارید؛ باید به دنبال انتخاب روش دیگری برای کسب درآمد اینترنتی بگردید.

 

2. کسب درآمد آنلاین از ترجمه

کسب درآمد آنلایناگر به دو یا چند زبان تسلط دارید و جزئیات آنها را نیز به خوبی فرا گرفته‌اید؛ کارهای ترجمه آنلاین زیادی وجود دارد که ممکن است برایتان جذاب باشند. تنها چیزیکه برای کسب درآمد آنلاین نیاز دارید؛ یک لپ تاپ مناسب و اتصال آن به اینترنت است. البته مهارت‌های زبانی در این خصوص حرف اول را می‌زند و بدون داشتن تخصص نمی‌توانید زیاد در این حرفه موفق عمل نمایید (اگر زیاد با چند و چون این ماجرا آشنا نیستید؛ پیشنهاد می‌کنیم تا گفتار "برای مترجم شدن چه مسیری را باید طی نمود؟" را بخوانید).

اثبات شما به عنوان یک مترجم، به معنی یافتن مشتری جدید و رضایت آنها از نحوه کارتان است. کارهایی مانند همکاری با دارالترجمه‌ها و شرکت در مناقصات سایت‌های فریلنسری همگی کمک می‌کنند تا کار خود را شروع کرده و شهرت‌تان را ارتقا دهید. از آنجاییکه روش های جستجوی مشتریان تغییر کرده است؛ لذا باید بتوانید یک جریان درآمد آنلاین ایجاد کنید تا به منابع مختلف متکی باشد؛ در این حالت به محض از بین رفتن یکی از منابع، قادر خواهید بود تا از جاهای دیگری سفارشات ترجمه را دریافت نمایید.

 

 

3. پرداختن به رونویسی (ترانویسی)

کسب درآمد آنلاینهمانطور که می‌دانید رونویسی (ترنسکریپشن) همان تایپ گفتار به نوشتار است و جزء راهکاری عالی برای کسب درآمد اینترنتی به شمار می‌آید. خواه به یک زبان تسلط داشته باشید و خواه یک فرد چند زبانه محسوب می‌گردید؛ می‌توانید فایل‌های صوتی و تصویری مشتریان را از طریق سامانه‌های موجود رونویسی کنید. اگر قصد دارید این کار را به صورت حرفه‌ای انجام دهید؛ داشتن یک پدال پایی مناسب ترنسکریپشن ایده خوبی است. با وجود اینکه انجام این کار بدون وجود وسیله مذکور هم ممکن است؛ اما با استفاده از آن کارتان سرعت گرفته و آسان‌تر می‌شود، و در نتیجه متوسط نرخ ساعتی هم کاهش می‌یابد.

یافتن پروژه های تایپ گفتار به نوشتار نیز دقیقاً مشابه ترجمه است؛ زیرا موسسات زیادی وجود دارند که به کار ترانویسی از راه دور نیاز دارند. در ضمن فرصت‌های شغلی زیادی هم از طریق وب سایت‌های فریلنسری در دسترس است، و چنانچه بتوانید رزومه مناسبی ایجاد کنید می‌توانید علاوه بر گرفتن سفارشات بیشتر، درآمدتان را نیز افزایش دهید. در واقع این فعالیت در میان روش‌ های کسب درآمد اینترنتی از همه آسان‌تر است؛ بنابراین بیشتر افراد به سمت آن گرایش پیدا می‌کنند. پس هر چه مهارت بیشتری پیدا کنید و سرعت‌تان را به حد استاندارد برسانید؛ شانس موفقیت زیادتری در این عرصه خواهید داشت.

 

4. خدمات ویرایش و پروف ریدینگ

کسب درآمد اینترنتیاگر تسلط زیادی بر یک یا چند زبان دارید؛ کار نمونه خوانی و ویرایش تخصصی ممکن است یک فرصت شغلی خوب برایتان در زمینه کسب درآمد اینترنتی باشد. هر دوی این فرآیندها نیازمند توجه بسیار زیاد به جزئیات هستند. در پروف ریدینگ بیشتر بر روی تشخیص غلط‌های املایی و اشتباهات گرامری تمرکز می‌شود؛ در حالیکه دامنه ویرایش وسیع‌تر است. در واقع ویراستار بر روی نسخه کپی متن کار می‌کند و هدفش بهبود نحوه نگارش متن و روان کردن آن برای خواننده می‌باشد.

دوره های حرفه‌ای زیادی وجود دارند که مهارت‌های مذکور را آموزش می‌دهند و در صورت موفقیت فرد به او گواهینامه حرفه‌ای اعطا می‌کنند. با وجود اینکه برخی از مشتریان چندان توجهی به داشتن مدرک ندارند؛ اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند از افراد واجد شرایط استفاده کنند، و حاضرند هزینه بیشتری برای این خدمات بپردازند. اما اگر قصد دارید به حرفه نمونه خوانی و ویرایش به عنوان یک شغل دائم و منبع درآمد اینترنتی بنگرید؛ بهتر است دوره‌های آموزشی مربوطه را گذرانده و گواهینامه معتبر دریافت کنید.

 

5. برنامه نویسی

کسب درآمد اینترنتیبا وارد شدن ویروس کرونا به زندگی بشر، توجه به خدمات از راه دور بیشتر شده و عده‌ زیادی به فکر راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی افتاده‌اند. بنابراین تقاضا برای خدمات برنامه نویسی تحت وب بسیار افزایش پیدا کرده و در حال حاضر هم سایت‌های فریلنسری و هم شرکت‌های پیشرو در این حوزه به دنبال استخدام افراد واجد شرایط برای سپردن کارهای طراحی سایت هستند. پس با ارتقاء مهارت‌هایتان در این زمینه، تنها با چند ساعت کار کردن در طی روز قادر خواهید بود تا به درآمد خوبی دست یابید.

اما برنامه نویسی تنها به کار طراحی سایت محدود نمی‌شود. در رشته‌های فنی و مهندسی اغلب کارهای سخت و پیچیده نیازمند برنامه نویسی است. لذا اغلب دانشجویان با زبان‌هایی مثل فرترن و متلب آشنایی دارند و می‌توانند برنامه‌های پیچیده‌ای را بنویسند. پس در صورتیکه در این زمینه‌ها دارای مهارت هستید؛ در وهله نخست آنها را ارتقاء دهید و سپس به کارهای فریلنسری روی بیاورید. در ادامه برای شرکت‌های معتبر رزومه ارسال نمایید و شروع به کسب درآمد اینترنتی کنید.

 

 

6. پاسخگویی به سوالات

اگر به دنبال کسب درآمد اینترنتی هستید؛ یکی از راه‌های مناسب، پاسخگویی به سوالات آنلاین است. مثلاً سایت JustAnswer به افراد حرفه‌ای که در این سایت اقدام به پاسخگویی به سوالات دیگران می‌کنند؛ پول پرداخت می‌نماید. برای ثبت نام در این سایت لازم است که مدارک مرتبط خود را ثبت کنید، و پس از عضو شدن قادر خواهید بود تا با اشتراک گذاشتن تخصص خود با دیگران، کسب درآمد کنید.

 

7. تولید محتوا

کسب درآمد انلایننوشتن و تولید محتوا یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد اینترنتی است؛ حال چه بخواهید با زبان مادری خود بنویسید و چه با هر زبان دیگری که به اندازه کافی بر آن تسلط دارید. روش‌های زیادی برای کسب درآمد از این طریق وجود دارد؛ از کمک به شرکت‌ها در زمینه تهیه بروشورها و بیانیه‌های مطبوعاتی گرفته تا پست‌های وبلاگی و وب سایت، و همکاری به عنوان نویسنده مهمان. با این حال در صورتیکه به تازگی شروع به کار کرده‌اید و قصد دارید از طریق تولید محتوا به کسب درآمد مشغول شوید؛ داشتن یک آلبوم کاری قوی الزامی است.

همچنین شاید در ابتدا لازم باشد برای کسب اعتبار با بهای پایین‌تر کار کنید، و یا اینکه وبلاگ شخصی خود را راه‌اندازی کرده و توانایی‌های نوشتاریتان را در آنجا به تصویر بکشید. هر چند نویسندگی یک راه سریع برای ثروتمند شدن نیست، اما اگر در این زمینه سخت کوش باشید و خود را وقف این کار کنید، و بتوانید توانایی‌هایتان را به اثبات برسانید؛ هدف دور از دسترسی نخواهد بود. اگر بتوانید در بیش از یک زبان، تولید محتوا نمایید؛ مشتریان بسیار بیشتری جذب خواهید نمود، و شاید بتوانید درآمد دلاری را هم از طریق اینترنت تجربه کنید.

 

8. نشر رومیزی

اگر استعداد طراحی دارید، ایده‌های جذاب به ذهنتان می‌رسد، با رنگ‌ها ارتباط خوبی دارید و از چیزهای فانتزی خوشتان می‌آید؛ با ارائه خدمات نشر رومیزی (Desktop Publishing) می‌توانید به آسانی کسب درآمد اینترنتی را محقق کنید. شرکت‌های زیادی وجود دارند که می‌خواهند اقلام نشریاتی چشم نوازی چاپ کنند، اما در داخل مجموعه خود فردی ماهر برای انجام این کار ندارند؛ در نتیجه از فریلنسرهای دارای قابلیت‌های خلاقانه یا موسسات مختلف کمک می‌گیرند.

در اینجا تنها چیزی که نیاز دارید یک رایانه متصل به اینترنت و نرم افزاری است که به شما امکان طراحی بروشورها، جزوات، ارائه‌ها، کتاب‌ها و غیره را مطابق با نیازهای مشتریان بدهد. ممکن است از نرم افزارهایی که از قبل در اختیار دارید یاری بگیرید و یا شاید ترجیح دهید با نرم افزاری مانند Canva کار کنید. معمولاً اکثر برنامه‌های طراحی یک دوره رایگان آموزشی قبل از خرید دارند؛ بنابراین بهتر است قبل از خرید نرم افزار از این دوره‌ها بهره بگیرید.

کسب درآمد از طریق نشر رومیزی راهی عالی برای لذت بردن از خلاقیت‌تان است. برای شروع کار نیاز نیست حتماً یک وب سایت فانتزی داشته باشید. کافی است برخی از نمونه کارهای خود را در پروفایل سایت‌هایی مانند Upwork یا Fiverr بگذارید. حال وقت آن رسیده که به مشتریان پیشنهاد همکاری بدهید و بدین صورت برای خودتان مشتری دست و پا کنید. این یک روش فوق العاده آسان جهت کسب درآمد آنلاین برای کسانی است که استعداد طراحی دارند.

 

 

9. دیتا اینتری (ورود اطلاعات)

یکی از مشاغل آنلاین برای دانشجویان که نیازی به استعدادهای خلاقانه ندارد، دیتا اینتری (Data Entry) است. اگر استراتژی شما در زمینه کسب و کارهای اینترنتی این است که به دنبال کارهای ثابت و قابل اعتماد باشید؛ می‌توانید روی ثبت اطلاعات حساب باز کنید. در این حرفه تنها به چشمی تیزبین برای رصد جزئیات و مکانی آرام برای فعالیت نیاز دارید تا بتوانید به صورت کامل بر روی کار مورد نظرتان تمرکز نمایید.

 

10. کارهای خرد

برخی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌‌ها این امکان را فراهم می‌کنند تا به ازای مبلغی ناچیز، برخی کارهای خرد و پیش پا افتاده را انجام دهید. این کار بسته به سایتی که با آن کار می‌کنید و آنچه که به آن دسترسی دارید، بین چند ثانیه تا چند دقیقه طول می‌کشد. معمولاً دانشجویانی که از طریق این سایت‌ها به کسب درآمد اینترنتی مشغول می‌شوند؛ کارهایی مانند انجام نظرسنجی‌ها، وب گردی، تحلیل و حتی خرید آنلاین را انجام می‌دهند. Clickworker و Swagbucks دو نمونه محبوب از این نوع کار محسوب می‌گردند.

 

11. فعالیت به عنوان اینفلوئنسر اینستاگرام

در صورتیکه در گرفتن عکس‌های زیبا مهارت دارید؛ کسب درآمد آنلاینبهتر است اینفلوئنسر شدن اینستاگرام را نیز امتحان کنید. کسب درآمد اینترنتی به عنوان یک اینفلوئنسر اینستاگرام سخت‌تر از قبل شده است؛ زیرا افراد بیشتری تلاش می‌کنند تا این کار را انجام دهند. اما هنوز هم فرصت فعالیت برای افرادیکه پشتکار دارند و محتواهای جالبی برای اشتراک گذاری تولید می‌کنند، وجود دارد.

فعالیت به عنوان یک اینفلوئنسر، مزایای زیادی را برایتان رقم می‌زند که به دست آوردن محصولات رایگان، سفرهای مجانی و درج تبلیغات تنها پاره‌ای از آنها هستند. اگر حرفی برای گفتن دارید و فکر می‌کنید که مردم به آنها علاقه‌مند هستند؛ با تلفیق‌شان با تصاویر فریبنده، یک زندگی اینفلوئنسری را برای خودتان به وجود آورید و به نوعی به پول درآوردن مشغول شوید.

 

12. فروش عکس

آیا عکاسی شما حرف ندارد؟ سایت‌های Shutterstock ،Fotolia و غیره همیشه در جستجوی تصاویر جذاب و بکر هستند. بنابراین اگر به صورت حرفه‌ای به عکاسی می‌پردازید و روایتگر صحنه‌های جذابی هستید؛ بهتر است سری به این سایت‌ها بزنید. در واقع در آنها بعد از بارگذاری عکس‌های خود باید منتظر خرید آنها از سوی مردم باشید. در ضمن سایت‌های ویدیوگرافی (Videography) زیادی وجود دارند که به دنبال محتواهای منحصر به فرد می‌گردند؛ بنابراین می‌توانید از کلیپ‌های ویدئویی خود نیز به صورت آنلاین درآمد کسب کنید.

 

13. گویندگی و صداپیشگی

کسب درآمد اینترنتیآیا از صدای خوبی برخوردار هستید؟ آیا در میان گروه دوستانتان به تقلید کننده صدا مشهورید؟ پس چرا از صدایتان برای کسب درآمد آنلاین استفاده نمی‌کنید. کار به عنوان یک هنرمند صداپیشه به تجهیزات بسیار کمی (تنها یک میکروفن و یک لپ تاپ) نیاز دارد و می‌توانید به سادگی شروع به کار کنید. چند نمونه از صدای خود را ضبط کرده و برای مراکز ارائه دهنده این خدمات ارسال نمایید.

ممکن است در ابتدا مجبور شوید برای تکمیل رزومه خود چند کار با درآمد پایین را قبول کنید. اما نگران نباشید؛ زیرا به سرعت قادر خواهید بود تا نرخ خود را بالا ببرید. این یک فرصت عالی برای کسانی است که می‌خواهند کارشان را با تحصیلات‌شان هماهنگ کنند. البته می‌توانید در تعطیلات تابستانی فعالیت خود را افزایش دهید تا بتوانید مقداری پول برای بازگشت به دانشگاه در پاییز پس انداز کنید.

 

14. وبلاگ نویسی

معمولاً اعتقاد بر این است که هر کسی دارای استعداد نویسندگی است، می‌تواند یک وبلاگ راه‌اندازی کند. این حرف تا حد زیادی درست است؛ زیرا سایت‌ های وردپرسی بسیاری از مشکلات فنی قرار دادن محتوا را مرتفع کرده‌اند. اما در صورتیکه واقعاً به دنبال کسب درآمد آنلاین از طریق وبلاگ نویسی هستید؛ باید قابلیت‌های فنی خود را نیز به صورت همزمان بالا ببرید.

با این حال اگر مواردی مانند تحقیق در مورد کلمات کلیدی، سر و سامان دادن اسپینت‌ها، مدیریت افیلیت مارکتینگ (بازاریابی پورسانتی) و به حداکثر رساندن سرعت سایت، شما را دلسرد می‌کنند؛ شاید وبلاگ نویسی یک حرفه آنلاین مناسب برایتان نباشد. هر چه قابلیت‌های فنی شما بیشتر باشد؛ احتمال اینکه وبلاگ‌تان به یک تجارت سودآور تبدیل شود بیشتر است.

بسیاری از وبلاگ‌ها نتوانسته‌اند به عنوان یک نهاد پول‌ساز به فعالیت خود ادامه دهند؛ برخی از آنها نیز به دلیل عدم اشتیاق سازنده‌شان از گردونه رقابت خارج شده‌اند. اما بعضی دیگر توانسته‌اند درآمدهای بسیار خوبی کسب کنند. اگر به طور جدی در فکر این هستید که چگونه از طریق اینترنت درآمد کسب کنید؛ می‌توانید مهارت‌های نوشتاری خود را با قابلیت‌های فنی‌تان تلفیق کنید تا در وبلاگ نویسی چشم‌ها را به خود خیره نمایید.

 

 

15. آزمایش وب سایت

اگر به آزمایش محصولات مختلف علاقه دارید؛ پس چرا آزمایش وب سایت را نیز امتحان نمی‌کنید. این فرآیند نیز یکی دیگر از فعالیت‌های پول ساز آنلاین پاره وقت است که می‌توانید در حین تحصیل انجام دهید. در سطح جهان شرکت‌های User Testing و Userlytics در این حوزه شناخته شده هستند که در صورت داشتن مهارت زبانی بالا و توانایی گرفتن هزینه می‌توانید با آنها همکاری نمایید.

 

16. ساخت اپلیکیشن

کسب درآمد اینترنتیاگر احساس می‌کنید مهارت‌های فنی شما یک سر و گردن بالاتر از بقیه است؛ می‌توانید نرم افزار اختصاصی خودتان را بسازید. ساخت اپلیکیشن های شخصی هرگز به این سادگی نبوده و در حال حاضر راه‌های زیادی هم برای منتفع شدن از آنها وجود دارد. اگر بتوانید اپلیکیشنی بسازید که به مردم کمک کند تا کارهای خود را سریع‌تر و راحت‌تر انجام دهند؛ قطعاً درآمد مناسبی در انتظار شماست.

در ضمن با دنبال کردن نیازهای فعلی در اپلیکیشن خود می‌توانید شانس موفقیت‌تان را به حداکثر برسانید. مثلاً امروزه تقاضای زیادی برای اپلیکیشن‌های فعال جهت کمک به مردم برای پایدارتر زندگی کردن وجود دارد. بومی سازی اپلیکیشن و ساخت بازی هم ایده بدی نیست. برخی از اعتیادآورترین آنها مثل بازی کندی کراش ساگا (Candy Crush Saga) براساس ایده‌های فوق العاده ساده‌ای ساخته شده‌اند؛ اما هنوز هم پتانسیل درآمد بالایی دارند.

 

17. بررسی نرم افزار

اگر دوست دارید نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؛ یکی از روش‌های جالب برای کسب درآمد آنلاین، بررسی نرم افزارها است. برخی از وب سایت ‌های بین المللی حاضرند به شما پول بدهند تا ابزارهای مد نظرشان را بررسی کنید. به نرم افزارهایی که روزانه از آنها بهره می‌گیرید، فکر کنید؛ سپس سری به Software Judge و سایر سایت‌های مشابه بزنید و ببینید که آیا آنها حاضرند برای بررسی ابزارهایشان به شما پول بدهند یا خیر. اگر از قبل با نرم افزاری آشنایی داشته باشید؛ روند بررسی آن برایتان بسیار ساده خواهد شد. در نتیجه این روشی بسیار مناسب برای دریافت دستمزد در ازای ارائه نظریات تخصصی شماست.

 

 

18. فروش کتاب های الکترونیکی

اگر در حال حاضر به عنوان یک وبلاگ نویس جا افتاده‌اید؛ پس چرا به دنبال راه‌های مرتبط برای کسب درآمد آنلاین نمی‌گردید؟ کتاب های الکترونیکی (ای بوک) نمونه مناسبی در این زمینه هستند. شما در حال حاضر مطالب زیادی را در وبلاگ خود منتشر کرده‌اید. بنابراین جمع آوری بهترین‌های آنها و تبدیل‌شان به یک کتاب الکترونیکی کسب درآمد آنلایننباید کار زیاد سختی باشد. در ضمن می‌توانید مطالب اضافی و تکمیل کننده‌ای را به آنها اضافه کنید. در این صورت وقتی ای بوک شما آماده انتشار می‌شود؛ حتی برای کسانیکه از همان ابتدا وبلاگ شما را دنبال کرده‌اند نیز تازگی دارد.

کتاب های الکترونیکی و چاپی در صورت تقاضا راهی ایده‌آل برای کسب درآمد از خانه محسوب می‌شوند. از وقتیکه کتاب را می‌نویسید تا زمانیکه موضوع آن مورد توجه مردم قرار می‌گیرد؛ می‌توانید به واسطه آن پول درآورید. از این‌رو صرف نظر از اینکه کسب و کار شما در آینده چه تحولاتی را تجربه می‌کند؛ درآمدتان از منبع فروش کتاب های الکترونیکی‌ همیشه استمرار دارد. در نتیجه این تجارت بهترین روش برای کسب درآمد آنلاین است؛ البته به شرطی که از فضای گرافیکی زیبا و محتواهای جدید و جامع برای خلق ای بوک استفاده نمایید، و مطالب را به درستی برای خواننده شرح دهید.

 

19. تولید پادکست

آیا به یک میکروفون مناسب و تخصصی دسترسی دارید؟ اگر چنین است پس ساخت پادکست را شروع کنید. مطمئن باشید که حتماً خواهانی برای آنها پیدا می‌شود. در این صورت قادر خواهید بود تا با ساخت مجموعه‌ای از پادکست‌های جالب و آموزنده که شنونده‌ها را بیشتر علاقه‌مند می‌کند؛ هم اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و هم دستمزد دریافت کنید. فقط باید مطمئن شوید که اطلاعات شما خواهان دارد و شیوه ارائه آنها نیز جذاب و متنوع است؛ در این صورت شانس موفقیت شما بسیار زیاد خواهد بود.

 

 

20. تهیه فیلم های آموزشی

آیا با جلوی دوربین رفتن مشکلی ندارید؟ اگر سبک ساده‌ای کسب درآمد آنلایندر فیلم سازی دارید و از مهارت‌های فنی مناسبی برای به اشتراک گذاری محتوا برخوردارید؛ پس چرا ساخت فیلم های آموزشی را امتحان نمی‌کنید. در واقع شما مهارت‌های خود در زمینه انجام کارهای مختلف را به دیگران آموزش می‌دهید و آنها نیز هزینه این اطلاعات را به صورت هزینه اشتراک پرداخت می‌کنند. با ساخت فیلم برای شرکت‌ها نیز می‌توانید محصولات آنها را به صورت رایگان دریافت کنید؛ حتماً شرکت‌هایی پیدا می‌شوند که به سبک کاری شما علاقه داشته باشند. به علاوه شما می‌توانید مسائل مورد علاقه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و آنچه که به آن علاقه مند هستید را به دیگران یاد دهید.

 

21. ارائه وبینار

اگر اطلاعات و دانشی دارید که مورد نیاز دیگران است؛ یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد آنلاین برگزاری وبینار است. شما می‌توانید وبینارها را در موضوعات مورد علاقه خود میزبانی کنید، و آنها را به کارهای دیگری که انجام می‌دهید اعم از پادکست ها، وبلاگ ها و کتاب های الکترونیکی خود پیوند دهید. در واقع این فرآیند محل مناسبی برای تبلیغ سایر فعالیت‌هایتان است.

سایت‌های مختلفی برای میزبانی وبینارها وجود دارند که برخی از آنها دارای قابلیت ارسال ایمیل به صورت یکپارچه هستند؛ در این صورت می‌توانید افراد را از زمان برگزاری وبینار و نحوه پیوستن به آن آگاه نمایید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وبینار خود را تبلیغ کرده و حساب‌تان را در این سایت‌ها شارژ کنید؛ البته هزینه این کار بسته به پر تقاضا بودن اطلاعاتی که می‌توانید به اشتراک بگذارید متفاوت است.

 

22. برگزاری دوره‌ های آموزشی

یکی دیگر از راه‌های به اشتراک گذاری مهارت‌های فنی و کسب درآمد اینترنتی مناسب، برگزاری دوره‌ های آموزشی در بستر فضای مجازی است. اگر قصد دارید محتوای صوتی ضبط کنید؛ باید یک نرم افزار و یک میکروفون مناسب تهیه کنید. نگران نباشید؛ این هزینه اولیه نسبت به درآمدی که قرار است به دست آورید بسیار ناچیز است.

اگر هنوز در مورد شیوه برگزاری یک دوره آموزشی آنلاین تردید دارید؛ می‌توانید به سایت‌هایی مانند Skillshare و Udemy مراجعه کنید. این سایت‌ها دوره‌هایی را ارائه می‌دهند که توسط افراد مختلفی تهیه شده‌اند و موضوعات متنوعی را پوشش می‌دهند. کافی است حوزه مد نظرتان را پیدا کنید و مطالب جالبی درباره آن تهیه نمایید.

 

23. ایجاد پایگاه داده

اگر در یک زمینه خاص حاوی داده‌ها و فایل‌های زیادی هستید؛ به آسانی می‌توانید پایگاه داده خاص خودتان را راه اندازی نمایید. به سایت‌های دیکشنری و فروش مقالات توجه کنید؛ آنها هم براساس همین منطق به ایجاد این کسب و کار پرداخته‌اند و امروزه درآمد فراوانی به دست می‌‌آورند. البته لازمه موفقیت در این عرصه، گردآوری حجم زیادی از داده‌هاست؛ بنابراین باید قدرت جذب سایر افراد برای مشارکت در این تجارت را داشته باشید.

 

24. مشاوره تحصیلی

کسب درآمد آنلاینآیا تا به حال مقاله نوشته‌اید؟ پایان نامه چطور؟ خوب پس چرا حاصل تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار نمی‌دهید. بسیاری از افراد از مرحله نوشتن پروپوزال تا زمان دفاع دچار مشکل هستند و نمی‌دانند باید به چه صورتی آن را طی کنند. البته منظورمان این نیست که شما نقش نویسنده کارشان را برعهده بگیرید؛ بلکه می‌توانید با خواندن کارشان و دادن پیشنهاد به بهتر شدن مقاله و پایان نامه کمک نمایید. با برطرف کردن خطاهای ساختاری و نگارشی هر تحقیقی می‌تواند پیامش را به درستی منعکس کند. بنابراین در این زمینه مشاوره دهید و به اداره زندگی خود بپردازید.

 

پول درآوردن از طریق اینترنت را شروع کنید

اگر هنوز هم به این می‌اندیشید که چگونه از طریق اینترنت درآمد کسب نمایید؛ پس چرا یکی از روش‌های فوق را امتحان نمی‌کنید. احتمالاً بتوانید نمونه کارهای زیادی را ارائه دهید. در هر صورت استفاده از مهارت‌های زبانی، فرصت‌های جالبی را برای کسب درآمد آنلاین در اختیارتان قرار می‌دهد.

در اصل هدف ما معرفی فرصت‌های کاری در زمینه‌های ترجمه، بومی سازی و محتوانویسی بود؛ اما همانطور که مشاهده کردید راه‌های زیاد دیگری هم برای کسب درآمد آنلاین وجود دارند. فقط هر کاری که انتخاب می‌کنید باید به خاطر داشته باشید که میزان عایدی شما به تلاش و زحمت‌تان بستگی دارد.