تقویت تلفظ زبان انگلیسی در 1 هفته

آیا می‌خواهید چگونگی بهبود تلفظ زبان انگلیسی را در 1 هفته فرا گیرد؟ برای هر کسی که یک زبان جدید می‌آموزد، صحبت کردن اغلب به مهارت فراوانی نیاز دارد و بسیار سخت است. حتی اگر شما کلمه درست را بدانید، باز هم در مورد شکل صحیح تلفظ آن احساس نگرانی می‌کنید. با تمرین و یادگیری چند روش ساده می‌توان شیوه تلفظ زبان انگلیسی را بهبود بخشید. شبکه مترجمین راستین قصد دارد تا در این مطلب به شما کمک کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را از طریق یادگیری شیوه صحیح تلفظ زبان تقویت نمایید. در حقیقت ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید در عرض یک هفته با بهره‌گیری از چند تمرین ساده، شیوه بیان و تلفظ واژگان زبان انگلیسی خود را بهبود دهید. نکات زیر را سریع دنبال نمایید و مهارت‌های زبان انگلیسی خود را امروز تقویت کنید.

 

تلفظ چیست و برای تقویت آن در زبان انگلیسی چه روش‌هایی وجود دارد؟

تقویت تلفظ زبان انگلیسی

  روش های تقویت تلفظ زبان انگلیسی  

 

تلفظ به شیوه‌ای که ما صدای کلمات را تولید می‌کنیم، اشاره دارد. ما برای تلفظ کلمات، هوا را ابتدا از طریق ریه‌های خود بیرون کشیده و آن را به گلو و تارهای صوتی منتقل می‌نماییم. این هوا برای تولید آوای کلمات وارد دهان می‌شود و از زبان و بین دندان‌ها و لبان عبور می‌کند (گاهی‌اوقات هوا از طریق بینی هم عبور داده می‌شود). برای عوض کردن صدای کلمات، عمدتا از ماهیچه‌های دهان استفاده می‌شود. زبان و لب‌ها با کنترل شکل دهان و جریان هوا به تلفظ کلمات کمک می‌کنند. اگر ما بتوانیم شکل دهان و جریان هوا را به‌صورت دقیق کنترل نماییم، می‌توانیم تلفظ درستی از کلمات ارائه کنیم و دیگر افراد را از منظور خود به آسانی مطلع نماییم. وقتی ما به زبان خارجی مثل انگلیسی صحبت می‌کنیم، ممکن است ماهیچه‌های دهانمان برای آن زبان توسعه پیدا نکرده باشند و تلفظ کلمات برایمان بسیار سخت باشد. با توجه به اینکه تقویت ماهیچه‌ها، فرآیندی زمان‌بر است، ما روش‌های زود بازدهی را برای تقویت تلفظ برای شما آماده کرده‌ایم که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

 

1- هر چیزی را با صدای بلند بخوانید:

در اولین مرحله از دهانتان برای شکل‌ دادن کلمات انگلیسی استفاده کنید. اما اغلب دانستن چیزی که می‌گویید، دشوار است و حتی نمی‌دانید که تلفظ شما درست است یا خیر. در این مرحله خواندن کلمات و جملات با صدای بلند می‌تواند مفید باشد. سعی کنید تا اخبار آنلاین انگلیسی را با صدای بلند و رسا بخوانید. یک محیط آرام پیدا کنید و دستورالعمل‌ها، کتاب‌ها، داستان‌ها و هر چیزی را فقط با صدای بلند مطالعه کنید. وقتی همه چیز را به این صورت بخوانید، قدرت یادگیری شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 

2- در حالیکه گوش می‌دهید، نگاه کنید:

وقتی به فیلم‌های آموزشی یا درسی نگاه می‌کنید، می‌توانید تلفظ خود را تقویت نمایید. در این حالت فقط به صدای فیلم توجه نکنید، بلکه به شیوه بیان کردن کلمات از زبان کسانیکه در فیلم‌ها حضور دارند، هم دقت نمایید و سعی کنید تا مثل آنها کلمات را ادا نمایید. وقتی فیلم مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی تماشا می‌کنید و سعی می‌نمایید تا مثل بازیگر محبوب خود صحبت کنید، یقینا بعد از یک هفته می‌توانید اعتماد به نفس بیشتری برای صحبت به زبان انگلیسی پیدا کنید و شیوه تلفظ کلمات شما بیش از پیش بهتر خواهد شد.

 

3- از نرم افزار تشخیص گفتار پیشرفته (ASR) استفاده کنید:

نرم افزار تشخیص گفتار پیشرفته ممکن است چیزی همانند داستان تخیلی باشد، اما وقتی از آن استفاده می‌کنید، خواهید دید که ابزاری بسیار مفید برای بهبود تلفظ است. این نرم افزار با شنیدن صدا و تحلیل آن به شما خواهد گفت که تلفظتان چقدر دقیق و درست است. اما بهترین بخش این نرم افزار، ارائه آنی فیدبک است که بدون نیاز به صحبت با مخاطب واقعی به آن دست پیدا خواهید کرد. اکنون این برنامه را بر روی گوشی خود نصب کنید و ببینید که بعد از 7 روز چه مقدار تلفظ شما پیشرفت خواهد کرد.

 

 

4- نکات کلیدی را از معلم خود بیاموزید:

بهبود تلفظ زبان انگلیسی

  نکاتی برای بهبود تلفظ زبان انگلیسی  

 

روشی بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی با کمک یک معلم بومی و متخصص وجود ندارد. مطمئن باشید که بعد از پیوستن به یک کلاس آنلاین مکالمه، در همان هفته اول خواهید توانست تا به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برسید. اما به یاد داشته باشید که حتما باید در کلاس صحبت کنید. معلم به شما کمک خواهد کرد و راهنمایی‌های لازم را به شما گوشزد خواهد نمود. با ارائه نکاتی که معلم به شما خواهد آموخت، اعتماد به نفس خود را تقویت کنید و خود را برای مواجه با دیگر چالش‌های این حوزه آماده نمایید.

 

5- از مهارت‌های فیزیکی برای بهبود تلفظ بهره بگیرید:

تلفظ یک مهارت فیزیکی است. شکل جدیدی از حرکت را به دهانتان آموزش دهید و از ماهیچه‌های مختلف خود استفاده نمایید. در طول یک هفته بر روی صداهای مختلف متمرکز شوید. اگر هنوز با تلفظ "th" مشکل دارید، زبانتان را بین دندان‌هایتان قرار دهید و هوا را از دهانتان خارج کنید. اگر برای همه واژه‌ها و کلمات از اینگونه مهارت‌های فیزیکی بهره بگیرید، یقینا بهبود تلفظ زبان انگلیسی بعد از یک هفته دور از انتظار نخواهد بود.

 

6- کلاس خصوصی را امتحان نمایید:

کلاس‌های خصوصی، بهترین راه برای بهبود سریع تلفظ انگلیسی است. در کلاس خصوصی خواهید توانست تا موضوع مورد بحث را خود انتخاب کنید، در این حالت می‌توانید به معلم اطلاع دهید که هدف شما از این کلاس، تقویت تلفظ است و بایستی روی این مقوله متمرکز شوید. در این نوع کلاس، بازخورد و شیوه‌های تمرینی مناسب به شما کمک خواهد نمود تا بعد از ترک کلاس به درک بیشتری از توانایی‌های خود رسیده باشید و بتوانید مهارت‌های زبانی خود از جمله تلفظ را افزایش دهید.