44 عبارت و کلمه آلمانی که باید حتماً آنها را در هنگام سفر بدانید

آیا رویای سفر به آلمان را دارید؟ شاید این اولین سفر شما به این کشور است و قصد دارید از این مسافرت نهایت لذت را ببرید. یا شاید هم چندین بار است که از کشورهای آلمانی زبان دیدن کرده‌اید؛ اما همیشه به انگلیسی متوسل شده‌اید. با این حال نیازی نیست نگران باشید؛ زیرا شبکه مترجمین راستین در این گفتار قصد دارد تا 44 عبارت آزموده شده و پرکاربرد را برای سفر به آلمان به شما معرفی نماید.

 

چرا باید عبارات مخصوص سفر در زبان آلمانی را یاد گرفت؟

در صورتیکه قصد دارید به این زودی‌ها به یک کشور آلمانی زبان سفر کنید؛ احتمالاً با خود می‌اندیشید که در آنجا همه انگلیسی صحبت می‌کنند. البته اگر قصد سفر به شهرها را داشته باشید این حرف تا اندازه‌ای درست است؛ زیرا احتمالاً با افراد فعال در صنعت گردشگری روبه‌رو خواهید شد که اکثراً انگلیسی می‌دانند. اما اگر از مقاصد توریستی خارج شوید؛ متوجه خواهید شد که بیشتر مردم این کشور اصلاً انگلیسی صحبت نمی‌کنند.

حتی اگر برای استراحت قصد دارید در یک شهر کوچک اتراق کنید؛ بهتر است به احترام مردم محلی نیز احوالپرسی و عباراتی مانند سلام، لطفاً و متشکرم را به زبان آلمانی یاد بگیرید. اگر اطلاعات خود را در این زمینه بیشتر نمایید و بتوانید جملاتی مانند "من می‌خواهم" و "آیا می‌توانم بررسی کنم؟" را بیاموزید؛ می‌توانید کسیکه با او صحبت می‌کنید را تحت تاثیر قرار دهید.

تجربه افراد مختلف ثابت کرده که هرگز نباید از صحبت کردن به زبان آلمانی با مردم محلی ترسید. حتی در مواقعی که خیلی ضعیف و دست و پا شکسته صحبت می‌کنید؛ باز هم آلمانی زبان‌ها از اینکه حداقل تلاش می‌کنید تا به شیوه کلامی آنها صحبت نمایید بسیار خوشحال می‌گردند.

 

کلمات آلمانی برای سفر

 

کلمات پرکاربرد آلمانی

در سفر با توجه به آنچه گفته شد؛ اجازه ندهید ترس از اشتباه کردن، شما را از تلاش باز دارد. حتی اگر بیشتر به زبان انگلیسی صحبت کنید؛ باز هم استفاده از عبارت‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم یک پیشرفت بزرگ محسوب می‌شود.

 

عبارات مرتبط با احوالپرسی

پس بیایید با کلمات و عبارات پرکاربرد که هر مسافر آلمان به آنها نیاز پیدا می‌کند شروع کنیم. اینها خوش و بش‌های ساده‌ای هستند که مردم محلی را سر ذوق می‌آورند. بنابراین سعی کنید حتماً چند مورد از آنها را یاد بگیرید.

1

Hallo

سلام

2

Tschüss

خداحافظ

3

Danke

متشکرم

4

Bitte

لطفاً

5

Ja

بله (آری)

6

Nein

نه (خیر)

7

Schönen Tag noch

روز خوبی داشته باشید

8

Sorry

متأسفم

9

Entschuldigung

ببخشید

 

درخواست کمک به آلمانی

هر زمانیکه به کشوری سفر کردید و با زبان آنجا آشنایی چندانی نداشتید؛ سعی کنید حداقل چند عبارت ضروری را یاد بگیرید. مثلاً شاید در هنگام ورود به آلمان یکی از مردم محلی شروع به صحبت کردن با شما نماید. در این حالت می‌توانید بگویید: Sorry, mein Deutsch ist nicht so gut (خیلی معذرت می‌خواهم آلمانی من زیاد خوب نیست.) در ضمن شماره کمک‌های اضطراری در آلمان 112 است؛ بهتر است این شماره را در هنگام سفر به آلمان به خاطر بسپارید.

10

Kann ich Ihnen helfen?

آیا می‌تونم کمکتون کنم؟

11

Können Sie mir bitte helfen?

آیا می‌توانید به من کمک کنید لطفا؟

12

Ich habe mich verloren.

من گم شده‌ام.

13

Ich habe mein Handy verloren.

من تلفنم را گم کرده‌ام.

14

Ich verstehe nicht.

من متوجه نمی‌شم.

15

Ich weiß es nicht.

من نمی‌دانم.

16

Sprechen Sie Englisch?

آیا شما انگلیسی صحبت می‌کنید؟

17

Langsamer bitte.

کمی آهسته‌تر لطفا.

 

صرف غذا خارج از خانه

فرقی نمی‌کند بخواهید یک قهوه سریع بین راهی بخورید و یا یک وعده غذایی کامل؛ چون فرصت‌های زیادی برای تمرین عبارات پرکاربرد و صحبت کردن به زبان آلمانی با گارسون‌ها وجود دارد. حداقل بعضی عبارت خاص را حفظ نمایید و سپس وعده غذایی دلخواه خود را به آن اضافه کنید. کلماتی مانند trinken (نوشیدن) و essen (خوردن) را زیاد خواهید شنید؛ پس سعی کنید گوش خود را با این کلمات آشنا کنید تا بتوانید سخنان طرف مقابل را به درستی تشخیص دهید.

18

Haben Sie einen Platz für 2 Personen?

آیا میزی برای 2 نفر دارید؟

19

Haben Sie schon bestellt?

آیا برای سفارش دادن آماده‌اید؟

20

Haben Sie eine Speisekarte?

آیا منو دارید؟

21

Was möchten Sie trinken / essen?

تمایل به نوشیدن / خوردن چه چیزی دارید؟

22

Ich hätte gern ...

من می‌خواهم ...

23

Was empfehlen Sie?

پیشنهاد شما چیست؟

24

Bitte schön.

بفرمایید، خدمت شما.

25

Kann ich bitte bezahlen?

آیا می‌توانم حساب کنم؟

26

Zusammen oder getrennt?

با هم یا جداگانه؟

27

Keep the change.

بقیه پول مال خودتان.

 

عبارات کاربردی در هتل

در هتل‌ها به احتمال زیاد انگلیسی را زیاد می‌شنوید؛ زیرا معمولاً پرسنل هتل‌ها به این ساختار ارتباطی نیز صحبت می‌کنند. اما اگر بتوانید کمی آلمانی حرف بزنید؛ مسئولین پذیرش هتل از مصاحبت با شما خوشحال می‌شوند. پس بهتر است برخی از عبارات ضروری زیر را حفظ کنید.

28

Kann ich bitte einchecken?

می‌توانید انجام پذیرش را انجام دهید لطفاً؟

29

Ich habe eine Reservierung.

من یک اتاق رزرو کرده‌ام.

30

Wann gibt es Frühstück?

صبحانه چه زمانی صرف می‌شود؟

31

Kann ich bitte auschecken?

آیا می‌توانم اتاق را تخلیه کنم؟

 

پرسیدن آدرس‌ها و مسیرها

امروزه به لطف گوگل مپ دیگر نیازی نیست مسیرها را از مردم محلی بپرسید؛ اما بهتر است نحوه پرسیدن مسیر دستشویی را در یک کافه یاد بگیرید.

32

Wo ist die Toilette?

دستشویی کجاست؟

33

Wie komme ich zu dem Bahnhof?

چگونه به ایستگاه قطار برسم؟

34

Gibt es [eine Tankstelle] in der Nähe?

در نزدیکی یک پمپ بنزین وجود دارد؟

35

Ich suche [die Touristeninformation].

من به دنبال اطلاعات گردشگری هستم.

36

Da drüben

آن طرف

37

Geradeaus

راست و مستقیم

38

Auf der linken / richtigen Seite

به سمت چپ یا راست

39

Unten

طبقه پایین

40

Oben

طبقه بالا

 

خرید کردن به زبان آلمانی

یکی از مواردیکه باید در هنگام خرید در آلمان در نظر داشته باشید این است که برخی از مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها تنها پول نقد قبول می‌کنند. پس بهتر است قبل از سفارش این نکته را مد نظر داشته باشید. در زبان آلمانی از بیش از سه کلمه برای اشاره به رسید خرید استفاده می‌شود که می‌توان به جای یکدیگر آنها را به کار برد. به همین دلیل ممکن است بسته به منطقه‌ای که در آن حضور دارید؛ کلماتی مانند Quittung ،Bon و Beleg را بشنوید. پس گوش‌های خود را با این کلمات فریبنده آشنا کنید.

41

Wie viel kostet das?

قیمت آن چقدر است؟

42

Can I pay by card / cash?

از طریق کارت یا به صورت نقدی می‌توانم حساب کنم؟

43

Ich schaue nur.

من فقط در حال تماشا هستم.

44

Wollen Sie eine Quittung / einen Bon / einen Beleg?

آیا یک رسید می‌خواهید؟

 

حال به راحتی به کشورهای آلمانی زبان سفر کنید

اکنون که این 44 عبارت پرکاربرد و تجربه شده را یاد گرفتید؛ راحت‌تر می‌توانید در سفر بعدی خود به آلمان با مردم محلی ارتباط برقرار نمایید و نیازهای خودتان را برطرف کنید. با به خاطر سپردن این جملات کم کم می‌توانید دایره واژگان خودتان را نیز گسترش دهید و در راه یادگیری زبان آلمانی به جلو حرکت کنید.