اسامی میوه ها به زبان اسپانیایی

اگر در حال یادگیری زبان اسپانیایی هستید و به این سیستم کلامی علاقه دارید یا می‌خواهید روزی به یک کشور اسپانیایی زبان سفر کنید؛ یادگیری واژگان جدید توصیف کننده غذاها، طعم ‌ها و میوه‌ های مختلف در زبان اسپانیایی شما را با چیزهایی آشنا می‌کنند که فقط در مناطق خاصی از جهان یافت می‌شوند. حتی اگر قصد سفر به آمریکای مرکزی یا جنوبی را دارید باز هم باید این واژگان را یاد بگیرید.

از اینرو در ادامه این مطلب شبکه مترجمین راستین قصد داریم لیستی از انواع میوه ها به زبان اسپانیایی را به شما معرفی کنیم. سعی کردیم در این لیست به مرکبات، توت‌‌ها و میوه‌ های استوایی اشاره کنیم؛ پس تمام تلاش خود را کنید آنها را یاد بگیرید تا در هنگام خرید در کشورهای اسپانیایی زبان دچار مشکل نشوید.

 

28 کلمه اسپانیایی برای میوه ها

یادگیری نام میوه ها به زبان اسپانیایی نه تنها به شما کمک می‌کند دایره واژگان خود را گسترش دهید بلکه درک برخی از اصطلاحات اسپانیایی نیز را آسان می‌کند؛ زیرا میوه‌ ها در این ساختار ارتباطی جایگاه محکمی در اصطلاحات رایج دارند.

 

میوه به زبان اسپانیایی

 

فهرست مرکبات به زبان اسپانیایی

در آمریکای لاتین معمولاً از مرکبات برای تهیه آب میوه و دسرهای تازه استفاده می‌شود. هر چند شما می‌توانید مرکبات را در تمام طول سال در این مناطق پیدا کنید؛ اما در اصل مرکبات در این کشورها اواخر پاییز و زمستان به ثمر می‌نشینند. پس فقط در این فصل این میوه ‌ها به صورت تازه در بازار یافت می‌شوند.

el limón: لیموترش

la mandarina: نارنگی

el limón amarillo: لیمو

la toronja: گریپ فروت

 la naranja: پرتقال

el kumquat: کامکوات

la naranja roja: پرتقال خونی

la pamplemusa: پوملو (دارابی)

 اگر در مورد نام لیمو در این ساختار ارتباطی دچار سردرگمی شدید زیاد ناراحت نشوید. زیرا اسپانیایی زبان رسمی بیش از 20 کشور جهان است و نام میوه ‌ها در این سیستم کلامی ممکن است در کشورهای مختلف متفاوت باشند. پس حداقل نام لیمو در زبان اسپانیایی به کشور مورد نظر شما بستگی دارد.

 

نام میوه توت در اسپانیایی

انواع توت‌ها در بازارهای آمریکای لاتین به چشم می‌خورند و جزء یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌های این مناطق محسوب می‌شوند. Un licuado یا اسموتی یک صبحانه محبوب در این مناطق است که با توت تهیه می‌شود. غیر از این توت‌ها جزئی اصلی از دسرهای خوشمزه آمریکای لاتین هستند. پس بیایید با هم به بررسی انواع توت ها در زبان اسپانیایی بپردازیم.

la fresa: توت فرنگی

la frambuesa: تمشک

la mora azul: بلوبری

la zarzamora: شاه توت

la grosella: انگور فرنگی

la grosella negra: انگور فرنگی سیاه

el azaí: آکای بری

la baya de goji: گوجی بری

 به تدریج که به یادگیری زبان اسپانیایی ادامه می‌دهید؛ متوجه می‌شوید که برخی از اسامی توت ها در زبان عامیانه هم استفاده می‌شوند. به عنوان مثال Fresa یک اصطلاح عامیانه مکزیکی است که برای افراد افاده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. Una mora نیز به معنی تاخیر است.

 

میوه های استوایی به زبان اسپانیایی

اگر فرصت سفر به آمریکای لاتین را دارید حتماً می‌خواهید برخی از میوه ‌های استوایی که در آنجا رشد می‌کنند را امتحان کنید. در این صورت برخلاف ایالات متحده ممکن است میوه های استوایی خاص را فقط در فصل آنها پیدا کنید. پس بهتر است زمانی برنامه سفر بچینید که میوه های استوایی مورد علاقه شما به بازار عرضه می‌شوند.

برخی از میوه های استوایی در زبان های اسپانیایی و انگلیسی همنام هستند. پس بهتر است تمام توجه خود را بر روی حروف بی صدا و با صدای زیر متمرکز کنید تا به درستی آنها را یاد بگیرید.

el aguacate: آووکادو

la guayaba: گواوا (امرود)

el plátano: موز

el kiwi: کیوی

el plátano macho: موز سبز

el mango: انبه

la pitahaya: دراگون فروت

la papaya: پاپایا

la piña: آناناس

la granada: انار

la tuna: گلابی خاردار

el tamarindo: تمبر هندی

 

خرید میوه به زبان اسپانیایی

 

نکاتی در مورد نحوه خرید میوه به زبان اسپانیایی

اکنون که نام برخی میوه‌ ها را به زبان اسپانیایی می‌‌دانید حتماً می‌خواهید آنها را امتحان کنید. یک راه عالی برای تمرین این کلمات آن است که به یک بازار اسپانیایی زبان بروید و مقداری میوه بخرید. فقط باید بدانید که در آمریکای لاتین از سیستم متریک استفاده می‌شود. اکثر میوه‌ها مثل کشورمان به صورت کیلویی (kilo) فروخته می‌شوند. برای خرید مقادیر کمتر باید از واحد گرم (Gramos) استفاده کنید. مایعات هم برحسب واحد لیتر (litros) به فروش می‌رسند. البته شما می‌توانید میوه را به صورت تکه تکه هم بخرید. در این صورت بهتر است حتماً اعداد به زبان اسپانیایی را مرور کنید؛ زیرا در هنگام خرید به آنها نیاز خواهید داشت. چند عبارت زیر هم در این زمینه به شما کمک می‌کنند.

¿Cuánto cuesta el kilo?

کیلویی چند؟

¿Me da 4 mangos?

آیا می‌توانم 4 عدد انبه بخرم؟

¿Me da 2 kilos de aguacate?

آیا می‌توانم 2 کیلو آووکادو داشته باشم؟

¿Me da un cuarto kilo de uvas?

آیا می‌توانم یک چهارم کیلوگرم (250 گرم) انگور بخرم؟

¿Me da medio kilo de kiwi?

آیا می‌توانم نیم کیلو کیوی بخرم؟

¿Cuánto es en total?

در مجموع چقدر می‌شود؟

 

جمع بندی

سفر به کشورهای اسپانیایی زبان آمریکای لاتین فواید خاص خود را دارد؛ اما تنوع میوه ‌ها در این منطقه چیزی است که در کمتر جایی از جهان می‌توانید پیدا کنید. گسترش دایره لغات و آشنایی با انوع غذاها و میوه ها به این زبان بهترین راه برای بهبود اسپانیایی شماست. بهتر است در ابتدا برای تمرین از میوه های فهرست بالا شروع کنید؛ شاید موفق شوید آنها را به صورت تازه از بازار خریداری کنید. غذا یک زبان بین المللی است، و واقعاً یک موضوع مناسب برای مطالعه زبان اسپانیایی و آشنایی با تجارب واقعی زندگی بومی زبانان است.