30 کلمه عامیانه و اصطلاح اینترنت به زبان انگلیسی

امروزه میزان استفاده از سایت‌های انگلیسی زبان در میان کاربران ایرانی افزایش چشمگیری پیدا کرده است. با این حال درک جملاتی مانند "?OMG r u ready 4 a blog post that’s totes awesome"، اغلب برای آنها مشکل است. شاید این جمله متعلق به یک پست وبلاگی نباشد؛ اما به احتمال زیاد می‌توانید عبارات، کلمات مخفف و واژگانی عجیب مثل آنها را در اینترنت پیدا کنید. مثلا در شبکه‌های اجتماعی، برای بیان نظرات کاربران یا انجمن‌های آنلاین از نوعی زبان انگلیسی استفاده می‌شود که شاید به نظرتان کاملاً جدید برسد.

این موضوع از آنجا ناشی می‌شود که طریقه صحبت کردن در اینترنت نسبت به حرف زدن حضوری و رسمی دارای تفاوت‌هایی است. زبان انگلیسی آنلاین، خودمانی و شخصی است، و بیشتر از زبان عامیانه در آن استفاده می‌گردد. بعضا مترجمین تازه‌کار در هنگام ترجمه محتوای وب سایت با این مسئله دچار دردسر می‌شوند و نمی‌توانند کار خوبی ارائه دهند. حتی دانشجویان و محققین نیز برای پیدا کردن مطالب مفیدشان با این نوع زبان انگلیسی نمی‌توانند ارتباط برقرار کنند. بنابراین شبکه مترجمین راستین تصمیم گرفته تا در این مطلب به 30 اصطلاح عامیانه اینترنتی که ممکن است کاربران به صورت آنلاین با آنها مواجه شوند بپردازد.

 

اصطلاج اینترنتی

  اصطلاح اینترنتی  

 

تفاوت انگلیسی اینترنت با انگلیسی معمولی

از آنجاییکه امروزه بخش اعظم ارتباطات در فضای مجازی شکل می‌گیرند، لذا اینترنت نیز تقریباً زبان خاص خود را شکل داده است. این زبان بسیار خودمانی است و از کلمات مخفف (یا اختصارات و عبارات کوتاه شده) زیادی تشکیل شده است.

قبل از اینکه وارد دنیای انگلیسی اینترنت شوید به یاد داشته باشید که در زبان عامیانه اینترنتی، فحش‌ها و ناسزاهای زیادی وجود دارند که گاهی‌اوقات اشتباه نوشته شده و یا به نادرستی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از واژگانی که مردم همیشه در حالت آنلاین از آنها استفاده می‌کنند، هیچگاه در ارتباطات رو در رو به کارشان نمی‌آید. بنابراین این بخش از زبان اینترنتی را فقط برای استفاده در فضای آنلاین یاد بگیرید.

زبان انگلیسی هر چند با سرعتی بسیار اندک، اما همیشه در حال تغییر است. در فضای آنلاین همه چیز خیلی سریعتر اتفاق می‌افتد؛ چرا که گفته‌ها، تصاویر و فیلم‌ها خیلی سریع از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا می‌کنند. ممکن است روزی وقتی آنلاین شدید مشاهده کنید که کلمات گیج کننده انگلیسی جدیدی متولد گردیده‌اند و یا ضرب المثلی را مشاهده کنید که قبل از آن هرگز ندیده بودید. در صورتیکه می‌خواهید به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید، موارد زیر اصطلاحاتی هستند که باید سعی کنید با آنها آشنایی داشته باشید.

 

اصطلاحات اینترنتی و کلمات مختصر در آن

وقتی در زبان انگلیسی از کسی خداحافظی می‌کنید، معمولاً فقط از کلمه "bye" استفاده می‌نمایید. این یک اختصار است که برای صرفه‌جویی در وقت به وجود آمده که استفاده از آن نسبت به کلمه "goodbye" بسیار رایج‌تر است. این حالت در فضای مجازی نیز وجود دارد. بسیاری از اصطلاحات عامیانه اینترنتی از کلمات مختصر و کوتاه شده تشکیل گردیده‌اند. برخی از کلمات مختصر رایج در اینترنت عبارتند از:

  • Lol مخفف laughing out loud به معنی با صدای بلند خندیدن؛
  • Brb مخفف be right back به معنی الان بر می‌گردم؛
  • Btw مخفف by the way به معنی راستی، ضمناً؛
  • Lmk مخفف let me know به معنی خبرم کنید؛
  • g2g مخفف got to go به معنی باید بروم.

اگر نمی‌توانید متوجه شوید که یک کلمه اختصاری به چه واژه‌ای اشاره دارد، سعی کنید از گوگل کمک بگیرید. فقط عبارت مورد نظر را جستجو نمایید؛ آنگاه انبوهی از اختصارات برایتان قابل مشاهده می‌شود که شاید اصلا به بحث و موضوع‌تان ارتباط پیدا نکند. به همین خاطر بهتر است که در کنار جستجو مخفف به زمینه آن کلمه هم اشاره‌ای گردد تا نتایج جستجو بهتر مشخص شود.

 

اصطلاحات عامیانه اینترنتی در توئیتر

برخی از وب‌سایت‌های اینترنتی حاوی اصطلاحات، کلمات مخفف و عبارات عامیانه خاص خود هستند. سایت‌هایی مثل توئیتر (Twitter) و ردیت (Reddit) به عنوان دو رسانه اجتماعی بزرگ، از زبان عامیانه خاص خود استفاده می‌کنند که کاربران معمولا با اندکی استفاده از آنها می‌توانند مفهومشان را متوجه شوند. با این حال افراد تازه کار که با یادگیری زبان انگلیسی خیلی ارتباط موفقی برقرار نکرده‌اند معمولا با این عبارت‌ها و اصطلاحات مشکل پیدا می‌کنند. پاره‌ای از اصطلاحات اینترنتی در توئیتر به شرح زیر است:

 

1. Hashtag (هشتگ)

بسیاری از وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها از برچسب‌ برای سهولت جستجوی مطالب استفاده می‌کنند. وقتی توئیتر برای اولین‌بار شروع به کار کرد، گزینه‌ای برای افزودن این برچسب‌ها نداشت. افرادیکه از توئیتر استفاده می‌کردند، تصمیم گرفتند که از روش خود برای نشان کردن پست‌هایشان استفاده نمایند و اینگونه بود که هشتگ به وجود آمد. هشتگ‌ها از نماد #، قبل از کلمات کلیدی که بدون خط فاصله در کنار هم قرار می‌گیرند استفاده می‌کنند.

امروزه هشتگ‌ها به باقی فضای اینترنت نیز راه پیدا کرده‌اند و اکنون فقط مختص توئیتر نیستند. یک نمونه از هشتگ‌های معروف، TBT# است که به مخفف عبارت Throwback Thursday (بازگشتی به پنجشنبه) اشاره دارد. افراد چیزهایی که از دوران کودکی خود باقی مانده و به یاد می‌آورند (مثل سیم‌‌های تلفن و مودم‌های دیال‌آپ) را با دیگران به اشتراک گذاشته و برای نشان کردن آنها از این هشتگ استفاده می‌کنند. هشتگ TBT# در سایر وب‌سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، حتی در روزهایی غیر از پنجشنبه.

 

هشتگ

  هشتگ یکی از رایج ترین اصطلاحات اینترنتی است.  

 

2. DM مخفف Direct Message (پیام مستقیم)

DM یک اصطلاح اینترنتی است که در توئیتر برای ارتباط خصوصی با یک کاربر به کار می‌رود. در توئیتر هر کاربر دارای یک صفحه پیام است که در آن می‌تواند مستقیماً برای سایر کاربران پیام بفرستد و یا پیام‌های آنها را بخواند. از این کلمه به عنوان فعل نیز استفاده می‌شود.

 

3. RT مخفف Retweet (ری توئیت یا باز توئیت)

باز توئیت در توئیتر زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی توئیت شما را با فالوئرهای خود به اشتراک بگذارد. در واقع RT به این معنی است که شما گفته‌های آن شخص را پسندیده‌اید، با آنها موافق هستید یا قصد دارید چیزی را به آنها اضافه نمایید.

 

اصطلاحات عامیانه اینترنتی در در ردیت (Reddit)

شاید در بین ما ایرانی‌ها در حال حاضر استفاده از ردیت خیلی رواج نداشته باشد، اما بررسی‌های صورت گرفته در طی چند سال اخیر نشان می‌دهد که این رسانه اجتماعی به شکل قابل‌توجهی در آمریکا، کانادا و بریتانیا به محبوبیت دست یافته است. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که به زودی به ابزار محبوبی برای ما هم تبدیل خواهد شد. پس بهتر است از امروز با اصطلاحات متداول آن آشنا شویم.

 

4. AMA مخفف Ask Me Anything (هر چه می‌خواهید از من بپرسید)

AMA اولین‌بار در تالارهای گفتگو و انجمن‌های شبکه اجتماعی ردیت مشهور شد. زمانیکه یک شخص معمولاً معروف در یک حوزه جالب آنلاین می‌شود و به سئوالات مطرح شده توسط اعضای انجمن پاسخ می‌دهد، این کلمه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چنانچه در آینده از شبکه اجتماعی ردیت استفاده کنید احتمالاً با اصطلاحات اینترنتی دیگری نیز مواجه می‌شوید؛ مثل IIRC مخفف If I Recall Correctly (اگر به درستی به خاطر بیاورم) و TIL مخفف Today I Learned (امروز یاد گرفتم).

 

اصطلاحات عامیانه اینترنتی در انجمن‌ها

خوشبختانه کاربران ایرانی با معنا و مفهوم انجمن‌ها آشنا هستند و می‌دانند که افراد در این مکان‌ها می‌توانند در مورد موضوعات مختلف به بحث بپردازند. هر کسی با ادبیات خاص خودش در این فضاهای آنلاین حرف می‌زند، بنابراین نباید تعجب کرد که این فضای اینترنت تا چه حد با واژگان عامیانه اشباع گردیده است.

 

5. Bump

در انجمن‌ها معمولا موضوعات به ترتیب آخرین نظر دریافت شده لیست می‌گردند. چنانچه این عناوین (موضوعات) خیلی در لیست پایین بروند به صفحه دوم می‌روند و به احتمال زیاد دیده نمی‌شوند. وقتی کسی بخواهد یک موضوع را به بالای لیست ببرد، کافی است با نوشتن کلمه bump در آخر نظر، موضوع را به اصطلاح برجسته کرده و به عنوان یک نظر جدید به ابتدای لیست بیاورد.

 

6. Troll (ترول)

در فضای آنلاین، ترول‌ها (Trolls) کسانی هستند که از شروع بحث و جدل مردم لذت می‌برند. ترول‌ها یا اوباش مجازی معمولاً با ارسال نظر و یا با پاسخ دادن به نظرات دیگران باعث آزار و ناراحتی مردم می‌شوند. یک ضرب‌المثل آنلاین وجود دارد که می‌گوید "به ترول‌ها غذا ندهید"؛ یعنی شما نباید با ترول‌ها تعامل داشته باشید، زیرا با این کار فقط باعث تشویق آنها می‌شوید. معمولاً ترول‌ها در انجمن‌ها پرسه می‌زنند، اما آنها می‌توانند در هر فضای آنلاینی از فیس‌بوک گرفته تا بخش نظرات یک مقاله خبری حضور داشته باشند.

 

7. Lurker (لرکر)

لورکر کسی است که از یک انجمن، پست وبلاگی یا وب‌سایت بازدید می‌کند، اما معمولاً هیچ نظری نمی‌دهد. از این کلمه گاهاً در فضای آفلاین نیز استفاده می‌شود؛ to lurk به معنای پنهان شدن از چشم دیگران.

 

رسانه های اجتماعی و اصطلاحات اینترنتی

  نقش رسانه های اجتماعی در ایجاد اصطلاحات اینترنتی  

 

اصطلاحات عامیانه عمومی در اینترنت

علاوه بر موارد فوق، اصطلاحات عمومی دیگری نیز در اینترنت وجود دارند که سبب گمراهی کاربران میشوند. مهمترین آنها عبارتند از:

 

8. Meme (میم)

استفاده از واژه meme تنها به فضای اینترنت محدود نمی‌شود. در خارج از فضای مجازی نیز این کلمه بخشی از فرهنگ را توصیف می‌کند که سینه به سینه و غالباً به واسطه تقلید منتقل شده است. میم اینترنتی ممکن است یک ایده، لحن، تصویر و یا هر چیز قابل انتقال دیگری باشد. در فضای آنلاین، meme به تصویر، متن یا فیلمی اشاره دارد که بارها و بارها کپی و اصلاح شده است. بیشتر اوقات افراد تغییرات جالبی در متون یا تصاویر به وجود می‌آورند.

 

9. Facepalm (فیس پالم)

Facepalm حرکتی است که در خلال آن فرد کف دست خود را بر روی صورتش قرار می‌دهد. این حرکت در پاسخ به فردی صورت می‌گیرد که درباره یک چیز بسیار واضح و پیش پا افتاده حرف می‌زند.

 

10. Epic fail (اپیک فیل)

وقتی شخصی به دلیل انجام اشتباهاتی که به راحتی قابل اجتناب هستند شکست می‌خورد؛ در فضای آنلاین گفته می‌شود که فرد دچار epic failگردیده است. کلمه epic به شعرها و داستان‌های قدیمی اشاره دارد که ماجراهای بلند بالا و جالب قهرمانان افسانه‌ای را توصیف می‌کند. امروزه این کلمه برای توصیف چیزهای مهم و فوق‌العاده به‌ کار برده می‌شود.

 

11. All the things

این عبارت از یک پست وبلاگی ناشی شده که در آن وبلاگ‌نویس توضیح می‌دهد که چرا وی هرگز بزرگ نمی‌شود. در یکی از تصاویر این پست وبلاگی یک دختر بسیار خوشحال وجود دارد که فریاد می‌زند " Clean all the things ". اکنون این عبارت برای اغراق (گزافه‌گویی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع All the things یک نوع meme دیگر است.

 

12. I can’t even (قادر به صحبت نمودن به خاطر تعجب)

این عبارت راه دیگری برای گفتن "من قادر به صحبت کردن نیستم یا لال هستم" محسوب می‌شود. وقتی به کار می‌رود که چیزی آنقدر غیر قابل قبول و باورنکردنی است که قادر نیستید درباره آن چیزی بگویید. از نظر دستور زبانی این عبارت یک جمله یا یک اندیشه نیست، اما در اینترنت از آن به عنوان یک جمله استفاده می‌شود. گاهی اوقات این عبارت با کلمه literallyبا هم مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ مانند Literally, I can’t even (به معنای واقعی کلمه نمی‌توانم چیزی بگویم).

 

13. Well played (ایول، دمت گرم)

وقتی کسی واکنش بسیار هوشمندانه‌ای از خود نشان می‌دهد، می‌توانید بگویید well played. در مکالمات روزمره این کلمه معادل touche(گل گفتی) است. در ضمن هنگامی می‌توان از Well played استفاده کرد که کسی اشتباه شما را به شکلی بدیهی ثابت کند.

 

14. FAQ مخفف Frequently Asked Questions (سوالات متداول)

بسیاری از وب‌سایت‌ها مثل شبکه مترجمین راستین، بخش سئوالات متداول (FAQ) دارند. در این بخش به پرسش‌های متداول یا سئوالاتی که زیاد مطرح می‌گردد، پاسخ داده می‌شود. عبارت FAQ اغلب در مکالمات روزمره مورد استفاده قرار نمی‌گیرد؛ اما بهتر است با آن آشنا شوید چرا که در وب گردی به کرات آن را مشاهده می‌کنید.

 

15. Totes (کاملا) / Adorbs (جذاب)

واژه‌های Totes و adorbs کوتاه شده کلمات totally(کاملاً) و adorable(دوست داشتنی و زیبا) هستند. این یک روش بامزه برای ادای کلمات است، اگر چه اینگونه اصطلاحات اینترنتی بیشتر توسط زنان جوان به کار برده می‌شوند.

 

16. Just sayin

این عبارت در انتهای جملات مورد استفاده قرار می‌گیرد تا نشان دهد آنچه که شما به آن اعتقاد دارید، لزوماً درست نیست. در بسیاری از مواقع این اصطلاح اینترنتی راهی برای ارائه جمله‌ای گستاخانه یا بدجنسانه است و کمتر بی ادبانه به نظر می‌رسد.

 

17. Pwned (شکست خورده)

این کلمه بیشتر در بازی‌های آنلاین به کار می‌رود و همان کلمه owned است که به صورت تعمدی اشتباه نوشته می‌شود. در هر دو حالت به معنی کسی است که شکست خورده یا تحقیر شده است.

 

اصطلاح اینترنت

  وجود اصطلاحات اینترنتی در فضای آنلاین  

 

18. Lag (کند بودن)

حتی اگر آنقدر خوش شانس بوده باشید که یک اتصال اینترنتی ثابت و پرسرعت یا یک کامپیوتر عالی داشته باشید باز هم احتمالاً lag یا همان تأخیر و کندی را تجربه کرده‌اید. تاخیر زمانی رخ می‌دهد که یک برنامه کامپیوتری دیر پاسخ می‌دهد و یا هر دستگاه دیگری به دلیل اتصال ضعیف اینترنتی یا سخت افزارهای قدیمی (قطعات کامپیوتر) کند می‌شود.

این اصطلاح اینترنتی اغلب در مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد که فیلم‌ها یا بازی‌های آنلاین بسیار کند هستند و قادر نیستند تا اتفاقات را به صورت آنی به نمایش بگذارند. کلمه lag در خارج از دنیای انگلیسی اینترنت نیز به کار می‌رود و همان معنای عقب افتادن یا آهسته‌تر از بقیه حرکت کردن را می‌دهد.

 

19. Noob (تازه کار بودن، نداشتن اطلاعات زیاد در یک حوزه)

شخصی که در یک موضوع خاص تازه کار است، مبتدی به حساب می‌آید. Noob می‌تواند یک روش دو پهلو برای گفتن این حقیقت باشد که شخصی نسبت به یک موضوع خاص نادان است یا اینکه تبحر لازم را ندارد و یا می‌تواند راهی برای توضیح تازه کار بودن شما و نداشتن اطلاعات زیاد درباره یک موضوع باشد. ممکن است مشاهده کنید که این کلمه به صورت newb یا n00b نوشته شده باشد (یعنی از عدد صفر به جای حرف "o" استفاده گردد).

 

20. TBH مخفف To Be Honest (صادق بودن)

عبارت "to be honest" را می‌توان به همین طریق به صورت آنلاین یا آفلاین مورد استفاده قرار داد. این یک عبارت پرکننده است، یعنی چیزی به جمله‌ای که شما می‌خواهید بگویید اضافه نمی‌کند. با این حال بسیاری از مردم در مواقعیکه فکر می‌کنند چیزی که گفته‌اند بیش از حد صادقانه بوده است، یا واقعاً به آن اعتقاد داشته‌اند و یا اینکه قبل از گفتن کاملاً درباره آن فکر کرده‌اند، از این عبارت استفاده می‌نمایند.

 

21. IMHO مخفف In My Humble Opinion

عباراتی مانند "In my humble opinion" یا فقط "in my opinion" زمانی به کار می‌رود که قصد دارید تا در مورد موضوعی بحث و اظهار نظر کنید. افزودن کلمه humble به جمله باعث می‌شود که نظر شخص از اهمیت یا اعتبار کمتری برخوردار باشد.

 

22. Photobomb (فتوبمب یا عکس آزاری)

وقتی از این واژه استفاده می‌شود که کسی یا چیزی به صورت غیر منتظره در عکس ظاهر گردد بدون اینکه عکاس قصد داشته باشد او را در عکس قرار دهد. تصاویر زیادی وجود دارند که در آنها حیوانات به صورت ناخواسته در عکس افراد ظاهر گردیده‌اند. گاهی اوقات افراد به عمد با قرار گرفتن در عکس افراد قصد خراب کردن عکسشان یا فتوبمبینگ را دارند.

 

23. Spam (اسپم یا هرزنامه)

Spam نوعی ایمیل (یا ایمیل معمولی) است که برای کاربران مفهوم نیست و یا اینکه به طور مشخص برای آنها ارسال نشده است. ایمیل‌های Spam (اسپم) معمولاً تبلیغات آزاردهنده‌ای هستند که افراد دوست ندارند آنها را دریافت کنند. بیشتر هرزنامه‌ها توسط ارائه دهندگان خدمات ایمیل (مانند یاهو و گوگل) در پوشه جداگانه‌ای به نام "Spam" فیلتر می‌شوند.

 

24. Trending (ترندینگ)

یک trend (ترند) چیزی است که در حال حاضر محبوب یا پرطرفدار به حساب می‌آید. وقتی چیزی به صورت آنلاین ترند می‌شود (یا جزء بخش‌های ترندینگ محسوب می‌گردد)، محبوبیت پیدا می‌کند و افراد زیادی در مورد آن صحبت می‌کنند. آنچه که به صورت آنلاین در رسانه‌های اجتماعی ترند می‌شود، همیشه در حال تغییر است و معمولاً تحت تاثیر رویدادهای جاری و فرهنگ مردمی است.

 

25. Handle (لقب) / Alias (نام مستعار)

کلمات alias یا handle به عنوان نام کاربری یا مستعار، لقبی هستند که کاربران در اینترنت برای خود انتخاب می‌کنند. این نام‌ به جای نام واقعی کاربران برای دیگران قابل مشاهده است. هر دو واژه handle و alias، کلمات رایج انگلیسی هستند و معنی یکسانی دارند: آنها اسمی هستند که شما برای محافظت از هویت خود به جای نام‌تان انتخاب می‌نمایید.

 

26. Haha (برای بیان خنده و شوخی)

معنی این کلمه دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌آید؛ یعنی خنده. Haha مثل قهقهه است و تمام شیوه‌های نوشتن خنده به زبان انگلیسی را مجسم می‌کند. از آنجاییکه کاربران فضای مجازی در هنگام تایپ نمی‌توانند یک دیگر را ببینند، نوشتن haha راه خوبی برای نشان دادن این است که آنها شوخی می‌کنند و یا اینکه تصور می‌‌نمایند که چیزی خنده‌دار است.

 

27. IRL مخفف In real life (در زندگی واقعی)

وقتی درباره چیزی صحبت می‌کنید که به صورت آفلاین یا در زندگی واقعی وجود دارد، می‌توانید از واژه IRL به معنای در زندگی واقعی استفاده نمایید.

 

28. NSFW مخفف Not Safe For Work

واژه NSFW معمولاً به عنوان هشدار قبل از لینک‌هایی قرار می‌گیرد که ممکن است دیدن آنها در محل کار مناسب نباشد. این لینک‌ها معمولاً حاوی تصاویر عریان یا مستهجن هستند که دیدن آنها در مکان‌های عمومی مایه شرمساری است.

 

29. TL؛ DR مخفف Too Long; Didn’t Read (خیلی طولانی، خوانده نشده)

نظرات آنلاین معمولاً مانند مکالمات کوتاه هستند. وقتی یک نظر بسیار طولانی باشد ممکن است افراد با گفتن TL;DR یا فقط TLDR به معنی "خیلی طولانی، خوانده نشده" به آن واکنش نشان دهند. این بدان معنی است که شخص صرفاً به صورت سرسری نظر را خوانده است (و یا اینکه قصد دارد به طولانی بودن آن اشاره کند). این عبارت اکنون به روشی برای جمع بندی نظرات افراد تبدیل گردیده است. اگر مقاله طولانی یا نظری می‌نویسید، می‌توانید با اضافه کردن کلمه TLDR با یک عبارت خلاصه به نوشتن خود پایان دهید.

 

30. OTL

این واژه صرفاً یک شوخی است. شاید بخواهید بدانید که این واژه مخفف یا کوتاه شده چه کلمه‌ای است؛ اما حقیقت این است که این واژه مخفف هیچ کلمه‌ای نیست بلکه صرفاً یک ایموجی (شکلک) است (یعنی نمادی است که برای نشان دادن حالت یا احساس از آن استفاده می‌شود). این کلمه شبیه مردی است که روی زمین زانو زده و برای نشان دادن ناامیدی و یاس از آن استفاده می‌شود. حرف O سر فرد را نشان می‌دهد که به سمت چپ کج شده، حرف T دست‌های رو به بالای او را مشخص می‌کند و حرف L نشان دهنده پاهای زانو زده وی است.

 

کلام پایانی

اکنون به بسیاری از عبارات، اختصارات و اصطلاحات اینترنتی به زبان انگلیسی که ممکن است به صورت آنلاین مشاهده کنید، مسلح شده‌اید. انگلیسی آنلاین و اینترنتی مدام در حال تغییر هستند، اما شما به راحتی می‌توانید هر آنچه که نمی‌فهمید را جستجو کنید. یقینا با یادگیری این 30 کلمه و عبارت یک قدم به درک انگلیسی آنلاین نزدیک‌تر می‌شوید. اگر کلمات دیگری می‌شناسید که در این مطلب به آنها اشاره نشده، لطفا آنها را در بخش نظرات ذکر نمایید.