7 مورد از بهترین کتاب های سیلویا دی

سیلویا دی (Sylvia Day) یکی از موفق ترین نویسندگان رمان های عاشقانه به شمار می‌آید؛ فروش بیش از 20 میلیون نسخه از آثار او، گواهی بر این مدعاست. وی علاوه بر فعالیت در روزنامه نیویورک تایمز، مدتی نیز به عنوان رئیس کمیته نویسندگان رمانتیک آمریکا (RWA) مشغول کار بوده است. دی یک سخنران بسیار مشهور است و در رویدادهای بزرگی مانند کنفرانس کامیک - کان (Comic-Con) و بوکلاورز - کان (Booklovers Con) با طرفداران خود ملاقات می‌کند.

 

معرفی بهترین آثار سیلویا دی

اگر جزء آن دسته از کتابخوان‌های حرفه‌ای باشید؛ حتما نام مجموعه کراس فایر (Crossfire) به گوشتان خورده است. پس به احتمال زیاد علاقمند خواهید بود تا ببینید در این مجموعه چه آثاری وجود دارند و مضامین آنها چیست. سیلویا دی علاوه بر مجموعه مذکور، کتاب‌های دیگری نیز نوشته است که با استقبال فراوانی مواجه شده‌اند. پس بیایید در این مطلب شبکه مترجمین راستین با گلچینی از بهترین رمان های دی آشنا شویم.

 

1. عریان برای تو (Bared to You)

"عریان برای تو" اولین رمان از مجموعه کراس فایر است. این کتاب ما را با دو شخصیت اصلی خود یعنی گیدین (Gideon) و ایوا (Eva) آشنا می‌کند که به نظر می‌رسد نمی‌توانند دوری از یکدیگر را تحمل کنند. بسیاری از خوانندگان آن را با رمان "پنجاه طیف خاکستری (Fifty Shades of Gray)" اثر ای ال جیمز مقایسه می‌کنند و معتقدند مانند آن به بررسی نقاط تاریک یک رابطه عاشقانه شدید می‌پردازد.

خوانندگان در این اثر کم‌ کم با این زوج آشنا می‌گردند و به تدریج با عمیق‌تر شدن رابطه آنها همگام می‌شوند. هر دوی آنها در مورد آسیب‌های روحی و رازهای دیرینه خود صحبت می‌کنند و متوجه می‌شوند که بیشتر از آنچه که در ابتدا تصور می‌کردند شبیه یکدیگر هستند.

دی این رمان را در سال 2012 نوشت و قبل از اینکه انتشارات برکلی بوکز (Berkley Books) حقوق نشر آن را چند ماه پس از انتشار اولیه تصاحب کند؛ خودش آن را به صورت خودنشر منتشر کرد. در ابتدا نیم میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفت. اما در نهایت مجموعه کراس فایر توجه تعداد بیشتری از طرفداران را به خود جلب کرد و همین امر باعث شد تا تنها نسخه انگلیسی زبان آن بیش از 5 میلیون بار به فروش برسد.

 

عریان برای تو

 

2. بازتاب در تو (Reflected in You)

"بازتاب در تو" کتاب دوم این مجموعه است که باز هم گیدین و ایوا شخصیت‌های اصلی آن هستند. در این رمان خواننده درگیر این مسئله می‌شود که آیا این زوج می‌توانند مشکلاتشان را با هم حل کنند و همچنان در کنار هم بمانند یا خیر. نویسنده در نهایت مشخص می‌کند که آنچه بین این دو رخ داده یک رابطه طولانی مدت است نه یک هوس کوتاه مدت.

از اینرو داستان به گونه‌ای ساخته و پرداخته شده تا خواننده را برای خواندن بقیه کتاب‌‌های این مجموعه آماده کند. در این رمان گیدین و ایوا متوجه می‌شوند که یکدیگر را دوست دارند و می‌خواهند همیشه با هم بمانند؛ اما با نیروهای خارجی زیادی مواجه می‌شوند که حفظ رابطه آنها را سخت و دشوارتر می‌کند.

سیلویا دی این کتاب را تنها شش ماه پس از انتشار اولین رمان مجموعه کراس فایر یعنی "عریان برای تو" منتشر کرد. یک هفته پس از انتشار نسخه دیجیتالی، 286 هزار نسخه از آن به فروش رفت و در فهرست پرفروش‌ترین ‌های نیویورک تایمز قرار گرفت؛ در حالیکه هنوز نسخه کاغذی آن منتشر نشده بود.

 

3. مشتاق با تو (Entwined with You)

قهرمانان این کتاب که سومین اثر مجموعه کراس فایر است؛ همچنان گیدین و ایوا هستند. این کتاب به بررسی خطراتی می‌پردازد که آنها باید برای ادامه رابطه خود متحمل شوند. سیلویا دی در این اثر خوانندگان را به تصمیم ‌گیری وا می‌‌دارد؛ آنها باید تصمیم بگیرند که آیا گیدین و ایوا واقعا باید به رابطه خود ادامه دهند یا خیر. زیرا هر چند اشتیاق و علاقه این زوج نسبت به یکدیگر کاملاً عیان است؛ اما مشکلات زیادی بر سر راه رابطه آنها وجود دارد. در ضمن خوانندگان در کتاب "مشتاق با تو"، ایوا را عمیق‌تر می‌شناسند و شاهد این هستند که او چگونه یاد می‌گیرد از خود دفاع کند و اعتماد به نفسش را افزایش دهد.

این کتاب که در سال 2013 منتشر شده؛ سعی دارد فاصله بین شکل گیری عشق سوزان گیدین و ایوا را پر کند و همکاری آنها برای مقابله با فشارهای زندگی روزمره را نشان دهد. بیش از نیم میلیون نسخه از این اثر تنها در 6 روز اول انتشار آن به فروش رفت و توانست رتبه اول فهرست کتاب‌های چاپی و الکترونیکی نیویورک تایمز را به خود اختصاص دهد.

 

4. اسیر تو (Captivated by You)

"اسیر تو" چهارمین کتاب از مجموعه کراس فایر است که از دیدگاه گیدین روایت می‌شود و به خواننده اجازه می‌دهد تا با جنبه‌های جدیدی از شخصیت وی آشنا شود. خوانندگان در این کتاب جذاب سیلویا دی دقیقاً متوجه می‌شوند که چه چیزی الهام بخش گیدین در زندگی و عشق است، و به همین دلیل ارتباط جدیدی با ایوا و گیدین برقرار می‌کنند. در این اثر مخاطبان با چالش‌های درونی گیدین همراه می‌شوند، می‌بینند که او چگونه با خودپذیری دست و پنجه نرم می‌کند و چگونه سعی دارد با مرد دیگری که ایوا را تعقیب می‌کند برخورد کند.

رمان "اسیر تو" یک سال پس از انتشار قسمت قبلی این مجموعه منتشر شد؛ از اینرو خوانندگان بسیار تشنه آن بودند و می‌خواستند بدانند رابطه ایوا و گیدین به کجا خواهد رسید. بنابراین این اثر پس از عرضه در صدر فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های USA Today قرار گرفت و در 16 کشور رتبه اول فروش را به دست آورد. حتی نیویورک تایمز، پابلیشرز ویکلی (Publishers Weekly)، واشنگتن ‌پست و وال استریت ژورنال (Wall Street Journal) نیز این رمان را جزء آثار موفق سال 2014 معرفی کرده‌اند.

 

5. یکی با تو (One with You)

آخرین کتاب از مجموعه کراس فایر، رمان "یکی با تو" نام دارد. در این اثر که عنوان چهارمین کتاب پرفروش دی را با خود یدک می‌کشد؛ گیدین و ایوا سعی می‌کنند موضوع ازدواج مخفیانه خود را برای افرادیکه برای آنها مهم هستند فاش کنند. این زوج مجبور می‌شوند با کسانیکه قصد دارند موضوع ازدواج آنها را علنی کنند به مبارزه بپردازند؛ زیرا هنوز آمادگی اعلام این خبر را ندارند. از اینرو خوانندگان می‌بینند که این دو هر روز بیش از پیش به هم نزدیک می‌شوند؛ زیرا مجبورند دشمنان سابقشان را از حریم زندگی خود دور نگه دارند.

خوانندگان این اثر برتر سیلویا دی که رتبه اول فروش در بریتانیا و USA Today را به خود اختصاص داده؛ به خوبی می‌‌دانند که ایوا و گیدین همیشه به یکدیگر اعتماد دارند و در پایان این مجموعه می‌بینند که این دو چگونه برای غلبه بر تمام بلاهایی که زندگی بر سر آنها آورده است، تلاش می‌کنند.

 

مشتاق با تو

 

6. غریبه ای که با او ازدواج کردم (The Stranger I Married)

کتاب "غریبه ای که با او ازدواج کردم" یک رمان عاشقانه تاریخی است که در انگلستان ویکتوریایی می‌گذرد. این اثر در مورد دو زوج جنجالی لندنی به نام‌های گری و ایزابل است. آنها از هر نظر با هم همخوانی دارند و همه چیز عاشقانه و دوست داشتنی پیش می‌رود تا اینکه یک اتفاق وحشتناک گری را مجبور به ترک عشق خود می‌کند. وی چهار سال بعد مجدداً بر می‌گردد؛ اما این بار تبدیل به مردی قدرتمند و فریبنده شده که قصد دارد ایزابل را اغوا کند.

 

7. هفت سال تا گناه (Seven Years to Sin)

داستان این رمان سیلویا دی واقعاً شگفت انگیز است، و به عشق الیستر و جسیکا می‌پردازد. چیزیکه این کتاب را دوست داشتنی می‌کند، بلوغ شخصیت‌های آن است. آنها در ابتدا ناقص و ناکامل هستند؛ اما در نهایت می‌توانند بر مشکلاتشان غلبه و آنها را حل و فصل نمایند.

نویسنده در رمان "هفت سال تا گناه" می‌خواهد بگوید زندگی و عشق بی نقص نیست و شرایط ما هرگز ایده آل نمی‌شود. اما ایستادگی و پابرجایی، عاشقانه عشق ورزیدن و تلاش برای بهترین بودن در مواجهه با ناملایمات زندگی، تنها چیزهایی هستند که ارزش واقعی زندگی را نشان می‌دهند.

 

کلام پایانی در مورد آثار سیلویا دی

حال که با بهترین رمان های سیلویا دی آشنا شدید؛ راحت‌تر می‌توانید دست به انتخاب بزنید و اثر مورد نظرتان را برگزینید. اگر پیشتر یکی از کتاب‌های این نویسنده را مطالعه کرده‌اید؛ لطفا تجربه خودتان را با مخاطبان ما به اشتراک بگذارید. خوشحال خواهیم شد که اگر آثار دیگری از سیلویا دی را نیز خوانده‌اید؛ آنها را نیز در بخش ثبت نظرات بنویسید.