8 مورد از بهترین کتاب های پنی جردن

پنی جردن (Penny Jordan) یکی از مشهورترین نویسندگان رمان های عاشقانه پرفروش در بریتانیا و ایالات متحده است. او به خاطر نوشتن درباره شخصیت‌هایی مانند کارولین کورتنی (Caroline Courtney) و آنی گرووز (Annie Groves) به شهرت رسیده است. جردن علاوه بر نوشتن انبوه رمان‌های اختصاصی به نام خود، از اسامی چون ملیندا رایت (Melinda Wright) و لیدیا هیچکاک (Lydia Hitchcock) نیز استفاده کرده است.

 

معروف ترین رمان های پنی جردن

پنی جردن اولین رمانش به نام Duchess in Disguise را در سال 1979 منتشر کرد و همان زمان به عنوان یک نویسنده خود را معرفی نمود. او در همان سال 4 کتاب دیگر به چاپ رساند. وی علاوه بر رمان‌ های عاشقانه، تریلرهای مهیج نیز نوشته است؛ اگر چه همچنان معروفیت خود را مدیون نوشتن کتاب های عاشقانه است.

پنی جردن یکی از بهترین نویسندگان داستان های تاریخی نیز به شمار می‌رود؛ زیرا او در بیشتر اوقات سعی کرده داستان‌های خانوادگی خود را به وارد دنیای تاریخ نماید که رمان الی پراید (Ellie Pride) یکی از مشهورترین آنهاست.

آنچه در ادامه می‌خوانید مشهورترین رمان های این نویسنده چیره دست است که شبکه مترجمین راستین آنها را گردآوری نموده است.

 

1. ازدواج: ادعای دوقلوهایش (Marriage: To Claim His Twins)

این رمان داستان روبی وارهام و الکساندر کنستانتیناکوس را روایت می‌کند. این دو با هم یک شب پرشور را در انگلستان پشت سر می‌گذارند و رابطه آنها منجر به تولد غیرمنتظره نوزادهای دوقلو می‌شود. الکساندر ابتدا به نیت دریافت حضانت دوقلوهایش می‌افتد. سپس آنها به این فکر می‌کنند که تشکیل خانواده دهند؛ اما نمی‌دانند که آیا می‌توانند با هم زندگی کنند یا خیر. الکساندر تصمیم خود را می‌گیرد و سعی می‌کند هر طور شده روبی را به چنگ بیاورد؛ هر چند در خصوص مناسب بودن یکدیگر برای هم دچار شک است.

 

2. معشوقه ای برای شوهرش (Mistress To Her Husband)

کتاب معشوقه ای برای شوهرش، شخصیتی به نام کیت را معرفی می‌کند، و روایتگر داستان 5 تا 8 روز از رفت و آمد او به دفتر محل کارش است. آنچه داستان را جالب می‌کند حضور همسر سابق او به عنوان رئیس جدیدش است که اتفاقاً از او استقبال می‌کند. وی هنوز نسبت به طلاقشان احساس خوبی ندارد و همچنان کیت را عاشقانه دوست دارد. آنها نمی‌دانند که باید رابطه عاشقانه خود را مجدداً به طور آشکار از سر بگیرند و یا اینکه همچنان رابطه‌شان را محرمانه نگهدارند. رابطه عاشقانه این دو در خلال روابط اداری با توجه به گذشته آنها، این داستان را برای خوانندگان خواندنی می‌کند.

 

 

3. رسوایی مخفی (A Secret Disgrace)

پنی جردن در کتاب رسوایی مخفی، داستان لوئیز اندرسون را روایت می‌کند که برای انجام یک ماموریت در ایتالیا به سر می‌برد و سعی دارد آرزوی پدر بزرگش قبل از مرگ را برآورده کند. او با یک مشکل بزرگ روبه‌رو است؛ زیرا باید در این راه با مردی همکاری کند که بعد از یک شب هیجان انگیز بدون هیچ تماسی او را ترک کرد. سزار تنها کسی است که می‌تواند به لوئیز کمک کند. او قبول می‌کند هر آنچه که لوئیز می‌خواهد را به وی بدهد و در عوض از او می‌خواهد همسرش شود. لوئیز سردرگم است و نمی‌داند که آیا باید فرصت دیگری به سزار بدهد یا خیر.

 

رمان ازدواج

رمان ازدواج

 

4. پاور پلی (Power Play)

داستان پاور پلی یازده سال قبل از شروع رمان اتفاق می‌افتد. در این ماجرا شخصی چیزی که پیپر مینس خیلی دوست داشت را از او می‌گیرد و وی مصمم می‌شود انتقام بگیرد. پیپر در قالب یک ماموریت، پرونده‌‌هایی را برای هر یک از مردانی که او را بازیچه قرار داده‌اند تهیه می‌کند. وی می‌خواهد روزی از این پرونده‌ها برای نابودی آنها استفاده کند. او پس از کشتن سه مرد، مردد می‌شود که با مجرم نهایی خود چه کار کند. خوانندگان این رمان برتر پنی جردن، عاشق همراهی با پیپر می‌شوند؛ زیرا او سعی می‌کند یک بار برای همیشه انتقام خود را بگیرد.

 

5. همسر قراردادی یونانی ثروتمند (The Wealthy Greek’s Contract Wife)

در کتاب همسر قراردادی یونانی ثروتمند، الیزابت وارهام مبلغ زیادی به ایلیوس مانوس بدهکار است و نمی‌داند چگونه باید آن را پرداخت کند. ایلیوس با اصرار پولش را می‌خواهد؛ اما وقتی به الیزابت نگاه می‌کند به این نتیجه می‌رسد که وی خاص است و باید هر طور شده او را همسر خود کند. الیزابت با دیده تردید به این موضوع نگاه می‌کند و نمی‌داند که آیا آنها مناسب هم هستند یا خیر. اما ایلیوس مصمم است هر کاری انجام دهد تا الیزابت را به چنگ بیاورد.

 

 

6. ازدواج در سایه (Shadow Marriage)

پنی جردن در کتاب ازدواج در سایه به روایت داستان زندگی قهرمان داستان یعنی سارا می‌پردازد که از نظر عاطفی ضربه سختی می‌خورد و نمی‌داند چگونه باید روحیه خود را بازیابد. او از اینکه شوهر سابقش با او بد رفتاری کرده بسیار عصبانی است. او سال‌ها بعد دوباره با شوهر سابقش ارتباط برقرار می‌کند، و شوهرش هر کاری می‌کند تا سارا او را ببخشد. در نتیجه این دو با هم سفری عاشقانه را آغاز می‌کنند و سعی می‌کنند رابطه عاشقانه‌ای که زمانی با هم داشتند را دوباره احیا نمایند.

 

7. شاهزاده صحرا (Prince of the Desert)

گوئینت قهرمان زن کتاب شاهزاده صحرا به دلیل سرکوب‌ها و نظارت‌های پدرش که بر تربیت او و خانواده‌اش تأثیر منفی گذاشته به خود قول می‌دهد که هرگز تسلیم خواسته‌های پدرش نشود. وی پس از یک شب مه آلود در زوران دقیقاً به یاد نمی‌آورد که آیا با مردی تماس داشته یا فقط با او وقت گذرانی کرده است. با این وجود شیخ طارق بن سلود سعی دارد هر طور شده گوئینت را پیدا کند و عشقی که احساس می‌کند سزاوارش است را به او ابراز نماید. گوئینت در طول زندگی ‌خود همیشه سخت تلاش کرده تا خواسته‌هایش را از بین ببرد؛ اما همیشه از ته دل آرزوی مردی را داشته که با او همراه شود.

 

8. خانم ثروتمندی که نباید آرزو کند (The Tycoon She Shouldn’t Crave)

در داستان خانم ثروتمندی که نباید آرزو کند؛ پنی جردن قصه زندگی کریس را پیش می‌برد که با سختی سعی می‌کند اسلیتر جیمز را فراموش کند؛ به خصوص پس از اینکه متوجه می‌شود او به همراه پسر عمویش به کریس خیانت کرده است که این اتفاق بعدها به ازدواج آن دو می‌انجامد. کریس پس از مرگ همسر اسلیتر مجدداً با او که به تازگی بیوه شده مواجه می‌گردد و نمی‌داند که آیا باید برای از سرگیری رابطه‌شان تلاش کند یا خیر.

از طرف دیگر، اسلیتر همچنان مصمم است عشق اول خود را دوباره به دست آورد. پیچش‌‌ها و چرخش‌‌های این رمان آن را برای خوانندگان جذاب می‌کند؛ زیرا از طرفی کریس به دنبال جبران گذشته است و از طرفی اسلیتر مصمم است او را به چنگ بیاورد. خوانندگان نیز همچنان امیدوارند این دو دوباره به هم برسند.

 

کلام پایانی در مورد کتاب های پنی جردن

رمان نویس معروفی همچون پنی جردن تاکنون بیش از 200 عنوان کتاب نوشته است که بررسی همه آنها برای خوانندگان رمان های عاشقانه امکان پذیر نیست. بنابراین ما در این مطلب کوشیدیم به معرفی 8 مورد از شاخص‌ترین آثار وی بپردازیم. اگر شما نیز کتابی از این نویسنده مطالعه کرده‌اید و از آن خوشتان آمده؛ لطفاً در بخش ثبت نظرات آن را معرفی نمایید.