12 مورد از بهترین کتاب های جکی کالینز

اگر به رمان های عاشقانه علاقه دارید؛ بهتر است خواندن کتاب های جکی کالینز (Jackie Collins) را آغاز نمایید. اما از آنجاییکه این نویسنده دارای آثار متعددی است و بررسی همه آنها بسیار زمانبر است؛ لذا در این مطلب شبکه مترجمین راستین سعی کرده‌ایم تا بهترین آثار جکی کالینز را به شما معرفی کنیم.

 

معروف ترین رمان های جکی کالینز

رمان عاشقانه یک ژانر ادبی است که تقریباً همه می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند و به اندازه قدمت عشق، قدمت دارد. جکی کالینز جزء معدود نویسندگانی است که همواره در این شاخه با اقتدار به مسیر خود ادامه داده و تا انتها به پیش رفته است. به همین دلیل او یکی از بهترین نویسندگان رمان های عاشقانه طول تاریخ است و کتاب‌های زیر او هنوز هم به طور گسترده با استقبال خوانندگان مواجه می‌شوند.

 

1. گل میخ (The Stud)

از نظر بسیاری رمان گل میخ یکی از برترین کتاب های جکی کالینز است. این اثر داستان یک فرد متاهل از طبقات بالای جامعه انگلیس به نام فانتین خالد (Fontaine Khaled) را روایت می‌کند. او یک کلوپ شبانه را اداره می‌کند و مردی را برای پیشبرد اهدافش به استخدام خود در می‌آورد. این کتاب که در سال 1969 منتشر شده مورد توجه بسیاری از طرفداران داستان‌های عاشقانه است.

 

2. همسران هالیوود (Hollywood Wives)

اگر می‌خواهید فهرستی از پر فروش ترین رمان های عاشقانه را تهیه کنید؛ کتاب همسران هالیوود (1983) باید جزء آن باشد. به عقیده بسیاری این کتاب نیز یکی از آثار محبوب جکی کالینز است و درباره کارگردانی صحبت می‌کند که هنگام رابطه با یک ستاره سینما دچار حمله قلبی می‌شود. این رمان نمادی از داستان‌های پر زرق و برق، شیک و پر حلاوت کالینز است؛ زیرا هیچ کس نمی‌تواند با ترکیب مضامینی چون اندام خوش فرم و قتل چنین داستانی بنویسد.

 

عاشقان و قماربازان

کتاب عاشقان و قماربازان

 

3. عاشقان و قماربازان (Lovers and Gamblers)

رمان عاشقان و قماربازان (1977) به زندگی مردی به نام آل کینگ می‌پردازد. تقریباً هر زنی که او را می‌‌بیند بلافاصله مجذوبش می‌‌شود؛ تا اینکه وی با هنرپیشه تازه کاری به نام دالاس آشنا می‌گردد. آنها عاشق یکدیگر می‌شوند؛ اما به نظر می‌رسد که جفت مناسبی برای هم نیستند. این دو هر چیزی که دارند در این راه قمار می‌کنند؛ تا زمانی که نوبت به جانشان می‌رسد.

آل کینگ و دالاس وقایع وحشتناکی از جمله تعقیب و گریزهای خطرناک در بزرگراه گرفته تا صحرای آمازون را تجربه می‌کنند. آیا آنها زنده از این مهلکه جان سالم به در می‌برند؟ یا اینکه مرتکب یک اشتباه مهلک خواهند شد که دوباره گریبانشان را خواهد گرفت؟ باید داستان را بخوانید تا به پاسخ این سوالات برسید.

 

4. لیدی باس (Lady Boss)

رمان لیدی باس (1990) سومین کتاب مجموعه سانتانجلو (Santangelo) است و داستان شخصیت اصلی خود به نام لاکی را ادامه می‌دهد که خیلی از خوانندگان از قبل با او آشنا هستند. او دختر یک گانگستر قدرتمند است و جاه طلبی‌هایی دارد که می‌خواهد آنها را به واقعیت تبدیل کند. وی با استفاده از تاکتیک‌‌های فریبکارانه سعی می‌کند به اهدافش برسد و در نهایت صاحب یک استودیوی هالیوود می‌شود. این کتاب مملوء از مضامینی چون حرص، عشق، انتقام و اشتیاق است. در واقع یک ترکیب مهلک از مضامینی است که همانند یک انبار باروت، آماده انفجار هستند.

 

5. عوضی (The Bitch)

رمان عوضی (1979) ادامه کتاب گل میخ جکی کالینز است. در این داستان، فانتین خالد از همسر میلیاردر خود جدا شده و سبک زندگی عیاشانه‌ای را برگزیده که در کتاب گل میخ پایه آن گذاشته شده بود. نهایتا او با مردی به نام نیکو کنستانتین (Nico Constantine) که مردی زن باره است، آشنا می‌شود. او قرار است چه نوع تأثیری بر خالد بگذارد؟ چگونه می‌خواهد دیدگاه وی را نسبت به جهان تغییر دهد؟ اگر چه بسیاری از طرفداران جکی کالینز به سبک زندگی شخصیت‌‌های این مجموعه حسادت می‌کنند؛ اما این سبک زندگی در نهایت به مشکلاتی وحشتناک منجر می‌شود و همین امر داستان‌های این نویسنده را جذاب می‌کند.

 

 

6. جهان پر از مردان متاهل است (The World is Full of Married Men)

جکی کالینز نویسنده‌‌ای بود که می‌دانست چگونه خود را مطرح کند؛ او این کار را با کتاب دنیا پر از مردان متاهل است انجام داد. این کتاب اولین رمان او بود که در سال 1968 منتشر شد و توانست در آن زمان توجه باربارا کارتلند (Barbara Cartland) که یکی از بهترین نویسندگان رمان های عاشقانه طول تاریخ است را به خود جلب کند. هر چند کارتلند بعدها گفت که کالینز مسئول انحراف اخلاقی در انگلستان است.

در این داستان لیندا شوهرش را ترک می‌کند؛ زیرا با شخص دیگری رابطه دارد. سپس داستان با تمرکز بر اتفاقاتی که برای لیندا، شوهرش و معشوقه‌‌‌اش رخ می‌دهند، به پیش می‌رود. روال این قصه با بقیه داستان های جکی کالینز متفاوت است. اگر چه این اولین کتاب وی بود؛ اما همیشه یکی از محبوب‌ترین آثارش بوده است.

 

7. شانس (Chances)

رمان شانس (1981) برای اولین بار ما را با خانواده سانتانجلو آشنا می‌کند و یکی از ارزشمندترین رمان های جکی کالینز به شمار می‌رود. این کتاب درباره لاکی سانتانجلو است، و به ماجرای زندگی او و جنگ قدرت خانواده گانگسترش می‌پردازد. در این رمان شهر نیویورک زیر و رو می‌شود و خانواده‌های گانگستری در آستانه جنگ قرار می‌گیرند. به همین دلیل جینو به عنوان رئیس خانواده باید روابط خود با خیلی‌ها، حتی فرزندانش را مدیریت کند. این اثر در مورد چگونگی برخورد این خانواده با مضامینی چون زنا، باج گیری، عشق، فریب و قتل صحبت می‌کند.

 

8. بوسه خطرناک (Dangerous Kiss)

بوسه خطرناک (1999) پنجمین کتاب مجموعه سانتانجلو است. شخصیت اصلی آن نیز لاکی است و ادامه ماجراهای رمان شانس را روایت می‌کند. در این رمان یک قاتل در خانواده او وجود دارد و یکی از معشوقه‌های سابقش نیز بر می‌گردد. در اینجا لاکی به گونه‌ای تحت فشار قرار گرفته که هرگز تصورش را نمی‌کرد و باید از تمام منابعی که در اختیار دارد برای رهایی از یک موقعیت دشوار استفاده کند. او تا این لحظه چه چیزهایی آموخته است؟ و آموخته‌هایش چگونه در این ماجرا به کمکش می‌آیند؟ باید این اثر را بخوانید تا بفهمید.

 

9. لاکی (Lucky)

بی شک لاکی سانتانجلو یکی از محبوب‌‌ترین شخصیت‌هایی است که جکی کالینز خلق کرده و او در این کتاب محصول سال 1985 به معنای واقعی کلمه می‌درخشد. لاکی یک زن سرسخت، وحشی و پر زرق و برق است. او فرزند یک گانگستر است و این واقعیت در وجود او کاملاً پیداست. خانواده گانگستری او در این کتاب یک کازینو را در لاس وگاس راه اندازی می‌کنند، و از ابتدا تا انتها سفری گرم و پرتلاطم را برای خوانندگان رقم می‌زنند. لاکی هر چه را بخواهد به بهترین شکل ممکن به دست می‌آورد و می‌تواند به راحتی اطرافیانش را روی انگشت بچرخاند؛ همین امر باعث ناراحتی برخی از دوستان او می‌شود.

 

عاشقان متاهل

رمان عاشقان متاهل

 

10. قاتلان عشق (The Love Killers)

رمان قاتلان عشق (1974) در مقایسه با سایر آثار جکی کالینز کمی غیر معمول است. قهرمانان آن سه زن معمولی هستند که بخشی از جنبش بهبود زندگی کارگران جنسی به شمار می‌روند. در نهایت یکی از آنها ترور می‌شود و موجودیت کل جنبش به خطر می‌افتد. یکی از پیروان سرسخت این جنبش مصمم است قاتلان را پیدا کند و آنها را به دست عدالت بسپارد. عشق، سلاح مخفی اوست و از آن برای حل این پرونده استفاده می‌کند. اما چه آینده‌ای در انتظار این جنبش است؟ با خواندن این کتاب خواهید فهمید.

 

11. عاشقان متاهل (Married Lovers)

رمان عاشقان متاهل (2008) یکی از جدیدترین کتاب های جکی کالینز است که داستان عاشقانه پیچیده‌ای بین گرگ (Greg) و کامرون (Cameroon) را روایت می‌کند. پیچیدگی قصه ناشی از این است که هر دو متاهل هستند. کامرون سعی می‌کند از دست شوهر فحاش و بد زبانش فرار کند و سرانجام از طریق یکی از دوستانش در لس آنجلس کار پیدا می‌کند. در آنجا وی با گرگ که او نیز متاهل است آشنا می‌شود. گرگ بر خلاف کامرون، از ازدواج خود راضی است؛ اما در نهایت همه چیز تغییر می‌کند.

 

12. عاشقان و بازیکنان (Lovers and Players)

کتاب عاشقان و بازیکنان (2005) درباره سه برادر میلیونر است که هر کدام در یک مثلث عشقی پیچیده گرفتار شده‌اند. امی با مکس نامزد کرده است؛ با این وجود با جت برادر ناتنی مکس نیز رابطه دارد. این رمان مملوء از دلشکستگی و پشیمانی است؛ به خصوص زمانی که همسر سابق مکس به قتل می‌رسد. او چه رازهایی در سینه داشت و چگونه بر روابط بین این برادران تاثیر می‌گذاشت؟ این اسرار باعث شده‌اند تا این رمان یکی از جذاب ترین کتاب های جکی کالینز باشد.

 

کلام پایانی در مورد کتاب های جکی کالینز

جکی کالینز یکی از موفق ترین نویسندگان زن عصر حاضر است که آثار فوق العاده‌ای را منتشر کرده است. هر چند برخی از کتاب‌هایش در ژانر تریلر نوشته شده؛ اما وی عموماً به عنوان یک نویسنده خالق رمان های عاشقانه به شهرت رسیده است. پس اگر یکی از طرفداران این سبک هستید؛ می‌توانید اینک یکی از کتاب‌های معرفی شده این گفتار را برای خواندن انتخاب کنید.

 

در ادامه حتما بخوانيد: 7 مورد از بهترین کتاب های سیلویا دی