بهترین داستان های صوتی فرانسوی برای زبان آموزان

اگر دوست دارید برای بهبود دایره لغات خود کتاب های فرانسوی بخوانید اما آنقدر مشغله دارید که نمی‌توانید به راحتی بنشینید و مشغول مطالعه شوید؛ بهتر است روی خواندن داستان های صوتی وقت بزارید. آنها ابزار مناسبی برای یادگیری و بهبود دایره لغات، در حین رفت و آمد یا انجام کارهای روزمره هستند. در این صورت کافی است به جای گوش دادن به موسیقی یا پادکست، چند دقیقه از وقت خود را صرف شنیدن یک کتاب کنید.

پس اگر می‌خواهید با بهترین کتاب های صوتی فرانسوی آشنا شوید؛ در این مطلب با شبکه مترجمین راستین همراه باشید.

 

سه مزیت گوش دادن به کتاب های صوتی در هنگام یادگیری زبان فرانسوی

در دنیا دو نوع آدم وجود دارد: آنهایی که کتاب ‌‌های چاپی می‌خوانند و کسانیکه کتاب های صوتی را ترجیح می‌دهند. به هر حال افراد آزادند یکی از این دو نوع کتاب را انتخاب کنند؛ زیرا هیچ کدام برتری خاصی بر دیگری ندارند. در ضمن صرف نظر از فرمت کتاب، خواندن همیشه سرگرم کننده است؛ به خصوص اگر در حال گوش دادن به آن باشید. پس بیایید با هم ببینیم که گوش دادن به کتاب های صوتی چه مزیتی برای زبان آموزان فرانسوی دارد.

 

1. انطباق پذیری

گفتار کتاب های صوتی برخلاف رادیو بسیار منظم‌تر است و به شما امکان می‌دهند تا نحو و ساختار درست جملات را درست یاد بگیرید. آنها علاوه بر اینکه شما را با نحوه تلفظ گویشوران بومی آشنا می‌کنند؛ روشی متمایز برای آزمایش توانایی‌های شنیداری هستند. همراهی با یک داستان نه تنها تمرکزتان را حفظ می‌کند؛ بلکه باعث تقویت مهارت‌های شنیداری و ادراکی شما نیز می‌شود.

 

2. در دسترس پذیری

شاید تصور کنید که کتاب های صوتی کمی قدیمی شده‌اند؛ زیرا دیگر مثل سابق تبلیغ نمی شوند. ممکن است تصور شما از کتابخانه صوتی، کشوهای مملوء از سی دی ها و نوارهای کاست باشد. اما امروزه فناوری به عرصه داستان های صوتی نیز نفوذ کرده و باعث دیجیتالی شدن آنها شده است.

همین امر باعث شده تا امروزه کتاب های صوتی به راحتی در دسترس باشند و بتوان آنها را به صورت آنلاین تهیه کرد. در ضمن اگر اشتراک یکی از پلتفرم‌های ارائه دهنده این خدمات را خریداری کنید؛ گاهاً می‌توانید آنها را به صورت رایگان دانلود نمایید.

 

3. انعطاف پذیری

کتاب های صوتی قابل حمل هستند و به راحتی می‌توان آنها را در هر جایی گوش داد. حتی اگر در حین دویدن یا در اتوبوس شلوغ به این داستان‌ها گوش دهید؛ مزاحم هیچکس نمی‌شوید. زیرا افراد دور و برتان حتی نمی‌فهمند شما چه کاری انجام می‌دهید. تنها چیزیکه اطرافیانتان متوجه می‌شوند این است که آنچه شما گوش می‌دهید بسیار آرام‌تر از آهنگ‌های رپ یا راک کلاسیک است.

در ضمن به خاطر قابل حمل بودن کتاب های صوتی هر زمان بخواهید می‌توانید خواندن آنها را آغاز کنید. برای آغاز این روش یادگیری زبان نیازی به هیچگونه برنامه ریزی قبلی ندارید؛ هر زمان که وقت خالی داشته باشید می‌توانید فرآیند گوش دادن را آغاز نمایید. کافی است روزی چند دقیقه در اوقات فراغت به آنها گوش دهید؛ در آن صورت خیلی زود متوجه می‌شوید که تا چه اندازه پیشرفت کرده‌اید.

 

کتاب صوتی فرانسوی

 

8 کتاب صوتی فرانسوی مناسب زبان آموزان

در ادامه 8 مورد از بهترین داستان های صوتی فرانسوی که می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند را معرفی می‌کنیم. آنها برای سطوح مختلف زبان آموزان از مبتدی تا متوسط مناسب هستند و حوزه‌های گوناگونی را پوشش می‌دهند؛ از اینرو تقریباً همه نیازها در این سطح را برآورده می‌کنند.

 

1. فرانسوی را با پل نوبل بیاموزید (Learn French With Paul Noble)

Learn French With Paul Nobleاین کتاب صوتی فرانسوی روشی جدید و جذاب برای یادگیری زبان است؛ زیرا به دلیل صوتی بودن هیچ نیازی به حفظ کردن ندارد و به همین خاطر عدم موفقیت افراد را به حداقل می‌رساند. در بخش اول آن اصول پایه دستور زبان را می‌‌آموزید. برخی از سرفصل‌های این بخش عبارتند از: نحوه استفاده از زمان گذشته، مکان استفاده از عبارت های فرانسوی پرکاربرد، نحوه درخواست و سوال پرسیدن، آشنایی با اصطلاحاتی برای رزرو اتاق هتل، گرفتن تاکسی، صرف ناهار در رستوران و غیره.

محتوای بخش دوم به تمرین تلفظ، نحوه معرفی خود و اینکه اهل کجا هستید و چه کار می‌کنید، نحوه درخواست مسیر و معرفی کلمات مورد نیاز در دفاتر گردشگری اختصاص دارد. بخش سوم نیز این موارد را شامل می‌شود: زمان و بررسی افعال در زمان حال، معرفی تمایزات جنسیتی و اصطلاحات مورد نیاز در هنگام صحبت با پزشکان. مرور دوره در انتهای این کتاب قرار دارد، و فرصتی مناسب برای ارزیابی کل دوره و به کار بردن تمام چیزهایی است که در طول این کتاب آموخته‌اید.

 

2. 101 مکالمه فرانسوی سطح متوسط (101 Conversations In Intermediate French)

این کتاب شما را در یک سناریو واقعی غوطه ور می‌کند، و در آن داستانی در میان 6 فرد فرانسوی شکل می‌گیرد که هر یک از آنها قصه را از دیدگاه خود روایت می‌کنند. در این کتاب نه تنها 1500 کلمه اصیل فرانسوی را در بطن یک داستان جذاب یاد می‌گیرید؛ بلکه تا حد زیادی با زبان روزمره مردم فرانسه نیز آشنا می‌شوید.

 

3. نسخه فرانسوی رمان بازی های گرسنگی

این رمان یک پاد آرمان شهر در ایالات متحده را به تصویر می‌کشد که در آن همه افراد ملزم به تماشای زنده یک مسابقه شیطانی هستند. در این مسابقه 12 پسر و 12 دختر به طور تصادفی انتخاب می‌شوند، و در آن تنها یک قانون وجود دارد که همه افراد باید از آن پیروی کنند و آن چیزی نیست جز زنده ماندن به هر قیمتی. با توجه به جذابیتی که این رمان دارد؛ می‌توان مدت زمان زیادی را صرف شنیدن نسخه فرانسوی آن نمود و چیزهای زیادی را در خصوص واژگان و جمله بندی یاد گرفت.

 

4. داستان های کوتاه به زبان فرانسوی برای مبتدیان (Short Stories In French For Beginners)

Short Stories In French For Beginnersاین کتاب صوتی فرانسوی بسیار لذت بخش است؛ زیرا هشت داستان مختلف را در ژانرهای متفاوت پوشش می‌دهد، و برای شما امکان یادگیری طیف گسترده‌ای از واژگان جدید و متنوع را فراهم می‌کند. این داستان‌ها موضوعات متفاوتی دارند، و از جنایی و هیجان انگیز گرفته تا علمی تخیلی و تاریخی را شامل می‌شوند.

آیا از گوش دادن به یک کتاب فرانسوی واهمه دارید؟ نگران نباشید در تمام طول این کتاب از کلمات متناسب با سطح مبتدی استفاده شده است. در ضمن 1000 اصطلاح رایج در آن گنجانده شده که به شما کمک می‌کنند دایره لغات فرانسوی خود را تا حد زیادی گسترش دهید.

در ضمن این کتاب حاوی مکالمات واقعی است که در آن می‌توانید با اصطلاحات عامیانه پرکاربرد فرانسوی در زندگی روزمره آشنا شوید و به این صورت مهارت‌های گفتاری خود را تقویت کنید. در این داستان‌های کوتاه، زبان به شیوه‌ای ساده و سرگرم کننده به شما آموزش داده می‌شود، و دیگر سختی یا عدم درک مطالب شما را اذیت نمی‌کند.

 

5. شازده کوچولو (Le Petit Prince)

این داستان فرانسوی به یک کلاسیک ادبی تبدیل شده و در سراسر جهان منتشر گردیده است. رمان شازده کوچولو به زبان‌های فراوانی ترجمه شده و خوانندگان زیادی داشته است. این کتاب خواننده را صرفنظر از سن و سال، تحت تاثیر شادی، سادگی و جوانی شازده کوچولو قرار می‌دهد. بنابراین می‌توان با شنیدن آن بسیار سرگرم شد و آموزش زبان را به سادگی طی نمود

 

6. انسان خردمند: تاریخ بشر (Sapiens: Une Brève Histoire De L’humanité)

این اثر جذاب به شیوه‌ای هوشمندانه و جسورانه، تاریخ و علم را در هم می‌آمیزد و با ورود بشر به یک انقلاب شناختی جدید، معرفت انسانی را به چالش می‌کشد. در ضمن این کتاب پیشرفت‌های مهم علوم اعصاب و هوش مصنوعی و سایر موارد مرتبط را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. در واقع می‌توان گفت این اثر در بحبوحه یک انقلاب شناختی در سراسر جهان که پیامدهای گسترده‌ای خواهد داشت؛ به شیوه‌ای چالش ‌برانگیز به تاریخ مشترک ما انسان‌ها می‌پردازد.

 

داستان صوتی فرانسوی

 

7. بینوایان (Les Misérables)

در حال حاضر 5 قسمت از رمان بینوایان که یکی از بهترین آثار ادبیات فرانسه است به صورت کتاب صوتی در دسترس می‌باشد. در این داستان ماهیت وجودی شخصیت‌هایی چون ژان والژان، کوزت، تناردیه، گاوروش یا ژاور مستقل از وقایعی هستند که برای آنها رخ داده‌اند. در واقع این افراد نمونه‌های اولیه نسل بشر و محصول سیستمی هستند که فقر، جهل و ناامیدی را به وجود آورده است.

 

8. زیبا باش و حرف نزن (Sois belle et tais-toi)

Sois belle et tais-toiمیلن دلایل زیادی برای خوشحالی دارد؛ زیرا فردی مانند استفان را در کنار خود دارد. در این میان خوزه و سینتیا سعی می‌کنند به شکل نامحسوسی میلن را از آنچه در دو و برش می‌گذرد آگاه کنند؛ اما او ترجیح می‌دهد سرش را در برف فرو کند و علائم هشدار دهنده‌ای که نشان دهنده خیانت همسرش هستند را نادیده بگیرد.

او هنوز سعی می‌کند نظرات شریک زندگی‌اش را مانند گذشته سرگرم‌ کننده و معصومانه بداند. اما وقتی به خودش می‌آید؛ خیلی چیزها برای او مبهم می‌شود و دیگر نمی‌داند چه چیزی درست است و چه چیزی غلط. شنیدن این کتاب صوتی فرانسوی، خواننده را با سوالات واقعی مواجه می‌کند، و برای افرادی مناسب است که آرزو دارند زنان و مردان با همکاری یکدیگر، فرهنگ احترام را جایگزین فرهنگ ترس کنند.

 

از طریق کتاب های صوتی، زبان فرانسوی را سریعتر یاد می‌گیرید

یادگیری زبان فرانسوی نباید برای شما یک کار طاقت فرسا باشد و بهتر است همیشه از روش‌های سرگرم کننده در این خصوص استفاده نمایید. بنابراین شنیدن کتاب های صوتی را به کار اصلی خود تبدیل نمایید تا هم از داستان‌های آنها لذت ببرید و هم دایره لغات خود را تقویت کنید. این بهترین راه برای یادگیری مفرح زبان فرانسوی است.