10 مورد از بهترین کتاب های باربارا کارتلند

تعداد کمی از نویسندگان در قرن بیستم به اندازه باربارا کارتلند (Barbara Cartland) معروف بوده‌اند. وی در سال 1901 در بیرمنگام انگلستان متولد شد، و زندگیش در خلال جنگ جهانی دوم سبب گردید تا از تجربیات بی ‌نظیر خود استفاده کند و آثار داستانی زیبای معاصر و تاریخی را خلق نماید.

 

برترین رمان های باربارا کارتلند

کارتلند عنوان یکی از پرفروش ‌ترین نویسندگان رمان ‌های عاشقانه را به خود اختصاص داده و توانسته تاثیری شگرف بر چندین نسل از نویسندگان بعد از خود بگذارد؛ محبوبیت بالای او باعث شده که آثارش همچنان پس از مرگش منتشر شوند. بنابراین در این گفتار شبکه مترجمین راستین قصد داریم تا به معرفی برترین آثار این نویسنده بپردازیم.

 

1. خطر قلب (A Hazard of Hearts)

شخصیت اصلی رمان خطر قلب (1949) فردی به نام سرنا استاورلی است که در ملک خانوادگی خود کاملاً خوشحال است. او از قدم زدن در باغ‌ها و کند و کاو در خانه خانوادگی خود لذت می‌برد و فقط به آنچه عشق می‌ورزد می‌پردازد. اما ناگهان همه چیز تغییر می‌کند و پدرش در دوئل کشته می‌شود، و خطر از دست دادن میراث و خانه اجدادی‌اش وی را تهدید می‌کند.

ناگهان لرد جاستین مردی با شهرت نه چندان خوب وارد زندگی او می‌شود. غیر قابل تصور است که سرنا همراه این مرد دیده شود. سرنا نگران این است که مبادا مجبور شود با این مرد ازدواج کند؛ چون شایعات و رازهای زیادی را در مورد نوع زندگی او شنیده است. اما با توجه به اینکه سرنا دیگر آزادی عمل خود را از دست داده و تقریباً دست بسته شده است؛ ممکن است ازدواج با او برایش اجتناب ناپذیر باشد.

در نتیجه سرنا تصمیم می‌گیرد تمام حیله‌هایش را به کار ببندد و هر کاری می‌تواند برای محافظت از خوشبختی خود انجام دهد؛ حتی اگر برخلاف سنت و قوانین اجتماعی باشد که به او دیکته شده‌اند.

 

خطر قلب

 

2. عشق مال آنها شد (Love Became Theirs)

کتاب عشق مال آنها شد (2000) درباره فردی به نام رونا ترافورد است. او هنگام شرکت در یک مراسم رقص با مردی مرموز آشنا می‌شود. اگر چه این موضوع ممکن است یک برخورد بی غرض به نظر برسد؛ اما همه چیز آنچه در ظاهر دیده می‌شود نیست. بعداً معلوم می‌گردد که این مرد به شخص دیگری خیانت کرده و ناگهان رونا خودش را در میانه راه آنها می‌بیند.

به همین دلیل تصمیم می‌گیرد به پاریس فرار کند و در آنجا به عنوان معلم سرخانه مشغول به کار شود. اما وقتی برادر کارفرمای او به صحنه کتاب می‌‌آید؛ داستان وارد فاز دیگری می‌‌شود. زیرا به نظر می‌رسد او راز مهمی را پنهان می‌کند که همه آنها را با تهدید مواجه می‌نماید.

 

3. داماد بی حوصله (The Bored Bridegroom)

رمان داماد بی حوصله (1972) یکی از محبوب ترین کتاب های باربارا کارتلند است. داستان درباره فردی به نام لوکرتیا هدلی است که عاشق مرد جوانی به نام مارکیز می‌شود. او به دلایل مختلفی یکی از بهترین و واجد شرایط ترین مردهای مجرد در سراسر انگلستان است؛ به همین دلیل چشم زنان زیادی به دنبال اوست.

با این وجود او کسی نیست که به راحتی به دام دختر جوان و ساده‌ای مثل لوکرتیا بیفتد. بنابراین او باید راهی پیدا کند تا خودش را جذاب‌‌تر نماید و از این طریق بتواند توجه مارکیز را به خود جلب کند. این کتاب درباره کارهایی است که لوکرتیا انجام می‌دهد تا مارکیز از بین زنان دیگر، او را انتخاب کند.

 

 

4. بوسه ای از قلب (A Kiss From The Heart)

کتاب بوسه ای از قلب (2008) داستان لرد رابرت تمپلتون را روایت می‌کند. او نمی‌خواهد مسئول ملک و املاک جدیدی باشد که به ارث برده است. وی خانه خانوادگی خود به نام لدبری هال را ترک کرده تا زندگی بهتری برای خود بسازد. در نتیجه خانه به برادر کوچکترش رسیده و رابرت آزاد است تا از لذت گرایی، نوشیدن و قمار لذت ببرد.

متاسفانه رابرت به دلیل شرایطی که خارج از کنترل او بوده‌اند مجبور می‌شود به خانه بازگردد. به همین دلیل از سوی جامعه تحت فشار قرار می‌گیرد تا مسئولیت‌هایش را بپذیرد اما او از ازدواج سرباز می‌زند. وی نمی‌خواهد زندگی خود را در این کشور سپری کند. اما وقتی رابرت با دوست دوران کودکی ‌خود مواجه می‌‌شود و او زندگیش را نجات می‌دهد؛ الهام بخش رابرت می‌شود تا جایگاهش را در جامعه پس بگیرد. اما آیا او راضی به انجام این کار می‌شود؟ باید کتاب را بخوانید تا بفهمید.

 

5. دوباره این شیدایی (Again This Rapture)

کتاب دوباره این شیدایی (1972) درباره فردی به نام سینتیا است که باید بار مصیبت‌های بزرگی را از سر بگذراند. او دو چیزی که برایش اهمیت داشته‌اند را از دست داده است. قرار بود با پیتر ازدواج کند اما اکنون او دیگر رفته است. اما تنها این نیست؛ زیرا ناگهان املاکی که نسل‌ اندر نسل به خانواده او تعلق داشته‌اند (بریچ ویل) را از دست می‌دهد. هر چند سینتیا در زمینه از دست دادن پیتر کاری از دستش بر نمی‌آمده است؛ اما اگر بتواند بدهی پدرش را بپردازد ممکن است همچنان بتواند دارایی خانوادگی‌شان را حفظ کند.

در این اثنا فردی به نام رابرت نیز وارد ماجرا می‌شود و نقشه‌هایی برای بریچ ویل در سر دارد. او قصد دارد سینتیا را علیرغم تمایلش، به خود نزدیک کند. این داستان مملوء از شور، رمز و راز و رسوایی است؛ زیرا سینتیا باید برای محافظت از میراث خانوادگیش بین منافع متقابل متعددی تعادل برقرار کند.

 

دوباره این شیدایی

 

6. چابک سواران زیبا (The Pretty Horse-Breakers)

رمان چابک سواران زیبا (1974) داستان فردی به نام کاندیدا والکات است که یکی از زیباترین زنان سرزمین خود محسوب می‌شود. وقتی بدبختی به کاندیدا روی می‌آورد؛ او مجبور می شود اسب نر سیاه معروف خود را بفروشد. اسب او که پگاسوس نام دارد؛ توسط سرگرد هوپر، مالک اصطبل لندن خریداری می‌شود. هوپر با دیدن کاندیدا بلافاصله شیفته وی می‌‌شود و به او به صورت رایگان در مدرسه اسب سواریش آموزش می‌دهد تا زمان بیشتری را با او بگذراند.

با این وجود انگیزه‌های هوپر تنها آن چیزهایی نیستند که در ظاهر عیان هستند. دیری نمی‌پاید که کاندیدا خود را در برابر دریایی از معشوقه‌ها و دلشکستگان می‌بیند. داستان درباره نحوه رویایی این زن جوان با این مشکلات و چگونگی محافظت از خود در برابر یک دنیای ناشناخته است.

 

7. ارل گریزان (The Elusive Earl)

کتاب ارل گریزان (1976) به قصه دختر جوانی به نام کالیستا چوینگتون می‌پردازد که به خاطر موهای قرمز زیبایش شهرت دارد. اگرچه او یک سوارکار ماهر است اما متاسفانه در یک روز سرنوشت ساز از کوه به پایین سقوط می‌کند. ارل هلستون، شاهد این ماجراست. او بلافاصله تحت تاثیر ظاهر زیبا و نگاه خیره کننده کالیستا قرار می‌گیرد و مجذوب او می‌شود.

ارل هلستون یکی از ثروتمندترین مردان انگلستان است و کالیستا، دختر سرسخت لیدی چوینگتون. ارل با قبول دعوت خانواده چوینگتون متوجه می‌شود که این نقشه‌ای برای به دام انداختن او برای ازدواج است؛ اما قبل از اینکه بخواهد تصمیمی بگیرد کارلیستا ناپدید می‌شود. ارل برای یافتن او به راه می‌افتد اما چیزی ورای آنچه که برایش تلاش کرده بود را به دست می‌آورد.

 

 

8. عشق در ارتفاعات (Love in the Highlands)

کتاب عشق در ارتفاعات (2000) داستان استانیسلاوس شاهزاده بالکان را روایت می‌کند. زمان ازدواج او فرا رسیده و او در مورد اینکه چه کسی عروس او می‌شود هنوز مردد است. وی تصمیم می‌گیرد با ملکه ویکتوریا انگلیس تماس بگیرد و از او بخواهد که یک عروس انگلیسی برای او بفرستد. ملکه، لیدی لاوینا را انتخاب می‌‌کند که خانواده‌‌اش هر چند جزء خانواده سلطنتی نیستند اما چندان هم از این خانواده دور نیستند. متاسفانه لیدی لاوینا تمایلی به ازدواج با این مرد ندارد. او مجبور می‌شود خود را جور دیگری معرفی کند تا بتواند از ازدواج با این شاهزاده فرار کند.

 

9. عشق در تاریکی (Love in the Dark)

باربارا کارتلند در کتاب عشق در تاریکی (1979) به قصه فردی به نام سوزانا لاون ورود می‌کند. او جزء یک خانواده بسیار ثروتمند است و زندگی عالی دارد. اما مادرش مصمم است که سوزانا قبل از به دست گرفتن کنترل املاک خانوادگیشان حتماً ازدواج کند؛ این در حالی است که سوزانا نمی‌خواهد با مردی که مادرش انتخاب کرده ازدواج نماید. او به ازدواج با دوک ساوتهمپتون که حتی یک پنی هم به نام او نیست، تمایلی ندارد. سوزانا نمی‌داند که چرا مادرش می‌خواهد او با این مرد ازدواج کند؛ با این وجود در این مورد حرفی ندارد.

 

ارل گریزان

 

10. انتقام ارل (The Earl’s Revenge)

کتاب انتقام ارل (2009) داستانی هیجان انگیز درباره فردی به نام رابرت لیندون است که قرار است ثروت و دارایی عظیم خانواده‌اش را به ارث ببرد. با این حال وی توسط معشوقه‌اش طرد شده و در تلاش است وجهه خود را در جامعه حفظ کند.

با وجود اینکه او خوش تیپ و ثروتمند است اما نگران این است که مردم به خاطر عشق نافرجامش به صورت تحقیرآمیز به او نگاه کنند. بالاخره وی قرار است یکی از واجد شرایط‌ترین مردهای مجرد کشور باشد.

ناگهان او فرصتی برای آشنایی با زن جوانی به نام رانیا تمپل پیدا می‌کند اما مسئله این است که او جزء یک خانواده فقیر است. آیا این زن برای او مناسب است؟ آیا قشر بالای جامعه چنین ازدواجی را تایید می‌کنند؟ این به رابرت بستگی دارد که تصمیم بگیرد کدام یک از این موارد از اهمیت بیشتری برخوردارند.

 

کلام پایانی

اگر جزء طرفداران کتاب های عاشقانه هستید و دوست دارید لحظات هیجان انگیزی را در حین مطالعه کردن تجربه کنید؛ این رمان های برتر باربارا کارتلند مناسب شما هستند. وی در این آثار با تبحر زیادی به زویای پنهان زندگی زوجین ورود کرده و مشکلات آنها را بازگو نموده است. لحظات آشنایی و رسیدن آنها به هم را به زیبایی روایت کرده و باعث می‌شود تا خواننده از دنبال کردن شخصیت‌های رمان، هیجان لازم را ببرد.