تابلو اعلانات
  • به شبکه مترجمین راستین خوش آمدید.
  • تخفیف امروز برای ثبت سفارش ترجمه:
  • پنج درصد تخفیف ترجمه مقالات رشته مهندسی عمران
  • جدیدترین مطالب وبلاگ:
  • یادگیری زبان با استفاده از پادکست‌ها
  • نحوه نوشتن چکیده پایان‌نامه جهت ترجمه آسان
  • چرا از مترجم گوگل نباید استفاده کرد؟ (ذکر 5 دلیل)
  • پنج مشکل مهم در ترجمه متون حقوقی
22 آبان 1398 ساعت 06:22:17

یادگیری زبان انگلیسی چرا و چگونه؟

یادگیری زبان انگلیسی چگونه ممکن است؟ وقتی که می‌خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید، مهم است که انگیزه خود را حفظ کنید. مانند شروع هر کاری، ممکن است موانعی وجود داشته باشد که کمی دشوار و آزار‌دهنده باشد، بنابراین روش‌های خود را تغییر دهید و از اشتباه کردن نترسید تا به حد مورد انتظار خود برسید. صحبت به زبان انگلیسی زندگی شما را تغییر می‌دهد. اما چگونه می‌توان مکالمه انگلیسی را خوب یاد گرفت و اعتماد به نفس را در یادگیری بالا برد؟

 

یادگیری زبان انگلیسی

  یادگیری زبان انگلیسی چرا و چگونه؟  

 

یادگیری زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی در این گفتار، شش روش آسان را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید هر زمان در خانه، محل کار یا حتی در حال حرکت آنها را امتحان کنید. راستی، چرا همین امروز آنها را امتحان نمی‌کنید؟ دنیای اطراف خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید تا پیشرفت‌های مستمر را در زندگی خود مشاهده نمایید.

 

1- از موسیقی استفاده کنید:

نه تنها آهنگ مورد علاقه‌تان ذهن شما را از خواب بیدار می‌کند، بلکه برای یادگیری زبان انگلیسی شما را در وضعیت مثبت قرار می‌دهد و حتی می‌تواند به شما در گسترش مهارت‌های یادگیری‌تان کمک نماید. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که موسیقی می‌تواند به زبان‌آموزان در یادگیری دستور زبان و واژگان کمک کند و یادگیری هجی را بهبود بخشد. موسیقی همچنین در حفظ کردن کلمات جدید انگلیسی می‌تواند مؤثر باشد.

 

 

2- مطالب را تکرار کنید:

برای گنجاندن کلمات جدید انگلیسی در حافظه‌تان، مهم است که از آنها به‌صورت مکرر و روزانه استفاده کنید. یک یادداشت از کلمات جدید که قرار است یاد بگیرید را در کنار خود نگه دارید و سعی کنید از آنها در چند جمله مختلف استفاده نمایید. جملات خود را یادداشت کنید و آنها را با صدای بلند بخوانید. تکرار به شما کمک می‌کند تا کلمات را خوب به خاطر بسپارید و استفاده مکرر از این کلمات به گسترش بانک واژگان شما کمک می‌کند. به یاد داشته باشید، انجام اقدامات کوچک مانند این مورد به شما در رسیدن به هدف‌تان کمک می‌نماید.

 

3- به انجمن‌های آنلاین انگلیسی بپیوندید:

نکته اصلی اینجاست که برای موضوعاتی که به آنها علاقه‌مند هستید، می‌توانید در انجمن‌های آنلاین عضو شوید، انگیزه شما از این طریق برای یادگیری زبان انگلیسی بیشتر خواهد شد و تمایل بیشتری به مشارکت نیز خواهید داشت. در زمینه‌های مختلف مانند عکاسی، فیلم، مسافرت و آشپزی و.. درباره اشتیاق خود با سایر افراد هم فکر به زبان انگلیسی صحبت کنید.

 

یادگیری زبان انگلیسی چگونه ممکن است؟

  یادگیری زبان انگلیسی چگونه ممکن است؟  

 

4- با زبان انگلیسی دوست باشید:

یکی از موثرترین و آسان‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی این است که خود را به‌طور کامل در این زبان غوطه‌ور کنید. به مکالمات به دقت گوش فرا دهید و سعی کنید استفاده روزمره از زبان انگلیسی را نادیده نگیرید. این عامل نه تنها به مهارت گوش دادن شما کمک می‌کند، بلکه با تلفظ کردن صحیح کلمات در ذهن خودتان باعث می‌شوید تا مهارت صحبت کردن خود را بهبود ببخشید. با استفاده از فناوری‌های مدرن و برنامه‌های کاربردی، این کار را می‌توان تقریبا در هر جایی انجام داد. هرچه متن انگلیسی را با خود یا با صدای بلند بخوانید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. اگر در مقابل دیگران اعتماد به نفس خوبی ندارید، ابتدا شروع به تمرین در خانه کنید، سپس در مقابل مخاطب صحبت کنید و از نظرات آنها در جهت بهبود کارتان استفاده نمایید. این نکته را نیز به خاطر بسپارید که خواندن برخی از داستان‌های شگفت انگیز نه تنها لذت‌بخش است، بلکه تأثیر به‌سزایی در یادگیری زبان انگلیسی نیز ایفا می‌کند.

 

 

5- از آنچه واقعاً به آن نیاز دارید، شروع کنید:

اگر به‌طور مداوم انگیزه یادگیری خود را یادآوری کنید، یادگیری زبان انگلیسی شما خیلی سریع‌تر پیش می‌رود. آیا قصد دارید در خارج از کشور تحصیل کنید؟ پس روی واژگان مربوط به مطالعات اصلی خود تمرکز کنید. کنفرانس خارج از کشور دارید؟ از سایر مشارکت‌کنندگان و مبتدیان مکالمه کمک بگیرید. می‌خواهید به سفر بروید؟ به نظر می‌رسد واژگان سفر و گردشگری، راهنمای خوبی برای شما خواهند بود. اگر به امید یادگیری جادویی یکباره همه چیز هستید، به احتمال زیاد به سردرگمی دچار خواهید شد.

 

یادگیری زبان انگلیسی

  شش روش آسان برای یادگیری زبان انگلیسی  

 

6- خودتان را دست کم نگیرید:

هنگامی که احساس می‌کنید یادگیری زبان برایتان سخت است، خودتان را دست کم نگیرید، زیرا در بعضی از مواقع برای همه زبان‌آموزان چنین چیزی رخ می‌دهد، هیچ وقت نگویید "من نمی‌توانم انگلیسی صحبت کنم" یا "هرگز موفق به یادگیری زبان نخواهم شد". این جملات فقط انگیزه شما را از پیشرفتی که در انتظارتان است، کم می‌کند و شما را متقاعد می‌کند که رؤیای شما در مورد یادگیری زبان انگلیسی غیرممکن است. در عوض بگویید "من انگلیسی یاد می‌گیرم و هر روز پیشرفت می‌کنم"، " این کار ساده نیست، اما ارزشش را دارد"، "من خیلی بهتر از شش ماه پیش هستم" و عبارات دیگر برای یادآوری این موارد قطعا اثر‌بخش است.

 

سخن پایانی در مورد یادگیری زبان انگلیسی

انگلیسی را به‌صورت آنلاین با استفاده از منابع با کیفیت یاد بگیرید تا به سرعت زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید. نرم‌افزارهای مختلف یادگیری انگلیسی وجود دارند که به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا توانایی یادگیری خود را بالا ببرند. زبان‌آموزان می‌توانند روی این نرم‌افزارها تمرکز و تمرین کنند. برای یادگیری، شما باید آماده باشید تا وقت و انرژی خود را به‌طور مستمر به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. این یک سرمایه‌گذاری برای آینده شماست، بنابراین میانبرها را انتخاب نکنید، زیرا این امر یک شبه اتفاق نمی‌افتد و زمان می‌برد.

 

.: مطالب مرتبط :.

یادگیری زبان یک صنعت چند میلیون دلاری برای صاحبان کسب‌و‌کار ایجاد کرده است که پادکست‌ها بخشی از این صنعت را شامل می‌شوند. در برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اپل، لیستی بلند پایه از پادکست‌های یادگیری زبان انگلیسی و ده‌ها زبان دیگر وجود دارند که بعضی از آنها به‌صورت مستقل تولید شده‌اند و بعضی دیگر محصول سرویس جهانی BBC هستند. افرادیکه می‌خواهند زبان انگلیسی ...

بسیاری از مردم در هنگام یادگیری زبان شکست می‌خورند و این مسئله چالش بزرگی را برای آنها ایجاد می‌کند. اما چه کسی دوست دارد اشتباه کند یا شکست بخورد؟ همه مردم وقتیکه خراب می‌کنند یا در زمینه‌ای با شکست مواجه می‌شوند، از خودشان متنفر می‌گردند و احساس ضعف و ناامیدی می‌کنند. شما تا زمانیکه نتوانید شکست خوردن را قبول کنید، نمی‌توانید ...

موفقیت در آزمون تافل چگونه امکان‌پذیر است؟ آیا وقتی در مورد آزمون TOEFL فکر می‌کنید، احساس اضطراب دارید؟ باید چگونه منابع را مطالعه کنید تا به موفقیت در این آزمون برسید؟ خبر خوب اینجاست که هر کسی که در این امتحان شرکت می‌کند، دقیقاً به اندازه شما احساس اضطراب دارد و در مورد راهکارهای رسیدن به موفقیت در آزمون تافل بی‌اطلاع ...