تابلو اعلانات
  • به شبکه مترجمین راستین خوش آمدید.
  • تخفیف امروز برای ثبت سفارش ترجمه:
  • پنج درصد تخفیف ترجمه مقالات رشته مهندسی عمران
  • جدیدترین مطالب وبلاگ:
  • یادگیری زبان با استفاده از پادکست‌ها
  • نحوه نوشتن چکیده پایان‌نامه جهت ترجمه آسان
  • چرا از مترجم گوگل نباید استفاده کرد؟ (ذکر 5 دلیل)
  • پنج مشکل مهم در ترجمه متون حقوقی
07 اسفند 1398 ساعت 13:44:53

ده گام برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه

آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه کار چندان ساده‌ای نیست، اما در این گفتار قصد داریم تا یک سری گام‌های اساسی و مهم را در این رابطه بیان کنیم. هنگام آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه، شما باید مسائل را به آرامی، ساده و به روش‌های جذاب و سرگرم‌کننده به آنها معرفی کنید. اگر شما خانه‌دار هستید، با روایت فعالیت‌های روزانه خود، خواندن کتاب و آواز جهت آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه استفاده کنید. با استفاده از طیف گسترده‌ای از بازی‌ها و فعالیت‌ها، توانایی یادگیری منحصر به فرد کودکان را مانند یک معلم کلاس تقویت کنید. حتما لغات انگلیسی را منطقی و به‌صورت متن معرفی کنید و تشویق و تمجید زیادی در این باره ارائه دهید.

 

آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه

برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه، روش‌های زیادی توسط متخصصین ابداع شده است که بعضی از این روش‌ها، والدین را با سردرگمی مواجه کرده‌‌اند، چون والدین نمی‌دانند باید از کدام روش‌ها و گام‌ها استفاده کنند. در این گفتار برای آسان نمودن روند تعلیم و تربیت کودکان، 10 گام برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه معرفی شده است، پس برای آشنایی با این گام‌ها، با ادامه این گفتار با ما همراه باشید.

 

گام 1: روایت کردن موقعیت‌های روزمره

موقعیت‌های روزمره را به زبان انگلیسی روایت کنید. کودک را با زبان انگلیسی آشنا کنید. به‌عنوان مثال با صدای بلند به آنها بگویید، "Daddy is making some tea"، یا "Let’s rub the soap on our hands"، یا "I see you are playing with your doll Frankie". اگر انگلیسی زبان اول شما نیست، هنوز هم برای آموزش به کودک بهتر است که فعالیت‌های روزمره را از زبان شما به انگلیسی بشنود تا بتواند او نیز این کار را انجام دهد. این یک راه خوب برای کمک به کودک در بهبود آموزش زبان انگلیسی است!

 

10 گام برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه

  آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه  

 

گام 2: اشاره به تصاویر کتاب

در هنگام خواندن کتاب به تصاویر کتاب اشاره کنید. این یک روش کلاسیک برای معرفی زبان به بچه‌های کوچک و راهی درست برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه است و هنوز هم بسیار مؤثر است. اجازه دهید آنها کتاب مورد علاقه خود را که دارای عکس زیادی است، انتخاب کنند. هنگامی که کلمات را با صدای بلند می‌خوانید به عکس‌هایی که با کلمات مرتبط هستند اشاره کنید. به‌عنوان مثال، تصویر پرنده هنگام خواندن "the red bird". کودک خود را تشویق کنید که در این کار با شما مشارکت کند. به‌عنوان مثال وقتی می‌گویید "پرنده قرمز"، از او بخواهید که به پرنده اشاره کند (اگر قادر به انجام چنین کاری هست)، بارها و بارها همان کتاب‌ها را بخوانید تا ملکه ذهنشان شود!

 

 

گام 3: استفاده از ترانه و آواز برای یاد دادن الفبا

برای آشنایی با واژگان، با هم ترانه بخوانید. به جای اینکه فقط به کودک الفبا را نشان دهید، ABC را همزمان با نگاه کردن به الفبا بخوانید. همچنین بهتر است از یک کتاب آواز پر از آهنگ‌های کودکانه استفاده کنید و در حین آواز خواندن به حیوانات، اشیاء و افراد اشاره کنید. آوازها را با لحن کودکانه با هم بخوانید و سپس سعی کنید با ترانه‌های خود انس بگیرید تا کودک نیز با شما همراهی کند. اگر کودک الفبای ABC را به زبان دیگری مانند اسپانیایی یا فرانسوی نیز می‌آموزد یا در حال یادگیری آن است، می‌توانید هر دو نسخه را بخوانید و به شباهت‌ها و تفاوت‌ها اشاره کنید.

 

گام 4: بهره‌گیری از بازی‌ها و فعالیت‌های سرگرم‌کننده 

بازی‌هایی مانند "I Spy" را برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه انجام دهید که واژگان انگلیسی را معرفی می‌کنند. یادگیری را با فعالیت‌های سرگرم‌کننده ادغام کنید. بازی‌هایی را امتحان کنید که شامل یک نفر در حال پرسیدن سؤال باشد و شخص دیگر به آنها پاسخ می‌دهد. به‌عنوان مثال، در بازی "I Spy" می‌گویند "من چیز سبز رنگی را جستجو می‌کنم" و آنها باید حدس بزنند که چیست. همچنین بازی های گروهی مانند "Simon Says" را انتخاب کنید. این بازی یکی از چندین بازی آسان و سرگرم‌کننده است که می‌توانید برای آموزش کلمات انگلیسی استفاده کنید. به‌عنوان "Simon"، شما می‌توانید از بچه‌ها بخواهید که "مداد بردارند"، "به تصویر ببر اشاره کنند"، "ماه را ترسیم کنند"، و همچنین می‌توانید به آنها اجازه دهید که آنها نیز Simon باشند!

 

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

  آموزش زبان انگلیسی به کوکان  

 

گام 5: کوتاه کردن جلسات یادگیری

برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه یک روال کوتاه از جلسات یادگیری داشته باشید. همه کودکان و به ویژه کودکان زیر 5 سال، طبیعتا از نظر توجه حافظه کوتاهی دارند. جلسات خواندن یا سایر فعالیت‌های مربوط به زبان را به جلسات حدود 15 دقیقه محدود کنید. این مسئله به آنها کمک می‌کند تا علاقه‌مند و درگیر باشند. اگر می‌خواهید کودکان به زبان توجه کنند و برایشان خسته‌کننده نباشد، سعی کنید جلسات بعد از میان وعده و قبل از زمان خواب نباشد. اگر برای ارائه جلسات مکرر در طول روز گاهی اوقات در دسترس نیستید، با سایر مراقبان کودک هماهنگ کنید تا روال یادگیری مداوم را تدوین کنند. اگر کودک مشتاق تمدید یک جلسه است، ادامه دهید! فقط مراقب علائمی باشید که نشان می‌دهد علاقه یا سطح انرژی آنها در حال کاهش است.

 

گام 6: استفاده از شعر و موسیقی

برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه، روند یادگیری را با آهنگ و رقص‌های گروهی بهبود ببخشید. داشتن یک گروه کامل از بچه‌های کوچک برای انجام هر کاری یک انگیزه است، بنابراین تفریح آنها یک امر ضروری است! روالی برای ساخت واژگان با استفاده از آهنگ و رقص ایجاد کنید که کل کلاس بتوانند به‌طور مداوم با هم انجام دهند. برای مثال:

  • آوازهایی را بخوانید که روزهای هفته و ماه‌های سال را معرفی می‌کند.
  • رقص‌های سرگرم‌کننده مانند "Hokey Pokey" را به تمرین واژگان تبدیل کنید.

 

 

گام 7: خواندن داستان‌های سرگرم‌کننده 

داستان‌هایی را با گروه بخوانید که کلمات را به روشی سرگرم‌کننده معرفی می‌کنند. به‌عنوان مثال، برخی از کتاب‌های دکتر Seuss و ساندرا بایتون را انتخاب کنید.

 

گام 8: درست کردن فلش کارت‌ها

برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه می‌توانید فلش کارت‌هایی با تصاویر جالب و رنگ‌های متنوع درست کنید و از کودکان خود بخواهید تا واژه‌های موجود در آنها را به خاطر بسپارند و هر روز تعداد این کارت‌ها را افزایش دهید تا دایره لغات و واژگان کودکان بیشتر شود.

 

10 روش برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه

  10 گام برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه  

 

گام 9: استفاده از بازی‌های زبانی و تعاملی

از بازی‌های واژگان و بازی‌های متناسب با سن کودک به‌صورت آنلاین برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه استفاده کنید. در کنار بازی‌های کلاسیک یا گروهی، به دنبال بازی‌های زبانی باشید که بچه‌ها می‌توانند از طریق رایانه لوحی بازی کنند. سازمان‌های سوادآموزی انگلیسی ممکن است بازی‌های تعاملی رایگان را به‌صورت آنلاین ارائه دهند. برخی از بازی‌ها همچنین می‌توانند به‌عنوان ابزار ارزیابی یادگیری ارائه شوند.

 

گام 10: بهره بردن از صندلی‌های موسیقی 

صندلی‌های موسیقی یکی دیگر از گزینه‌های خوب برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه است، زیرا بچه‌ها مجبورند بهتر به آهنگ گوش دهند. همچنین به آنها کمک می‌کند تا انرژی خود را تخلیه کنند!

 

آموزش زبان انگلیسی به کودکان و کلام آخر

بیشتر افراد تا زمانیکه تصمیم به شروع آموزش به فرزندان خود در خانه نکنند، به روند یادگیری فکر نمی‌کنند. برخلاف تصور برخی افراد، یادگیری روشی طبیعی نیست که به تنهایی اتفاق افتد، بلکه یک مجموعه پیچیده است که مستلزم آموزش صحیح مهارت‌ها و استراتژی‌های مختلف، از جمله آواشناسی (دانستن رابطه حروف و صداها) و آگاهی است. خبر خوب این است که اگرچه یادگیری خود یک فرآیند پیچیده است، اما گام‌هایی که برای ساخت این مهارت‌ها برداشته شده است، نسبتاً ساده می‌باشد. برای آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه و ایجاد یک تجربه مثبت و ارزشمند بهتر است این استراتژی‌های ساده را که در بالا گفته شد، امتحان کنید.

 

.: مطالب مرتبط :.

یادگیری زبان یک صنعت چند میلیون دلاری برای صاحبان کسب‌و‌کار ایجاد کرده است که پادکست‌ها بخشی از این صنعت را شامل می‌شوند. در برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اپل، لیستی بلند پایه از پادکست‌های یادگیری زبان انگلیسی و ده‌ها زبان دیگر وجود دارند که بعضی از آنها به‌صورت مستقل تولید شده‌اند و بعضی دیگر محصول سرویس جهانی BBC هستند. افرادیکه می‌خواهند زبان انگلیسی ...

بسیاری از مردم در هنگام یادگیری زبان شکست می‌خورند و این مسئله چالش بزرگی را برای آنها ایجاد می‌کند. اما چه کسی دوست دارد اشتباه کند یا شکست بخورد؟ همه مردم وقتیکه خراب می‌کنند یا در زمینه‌ای با شکست مواجه می‌شوند، از خودشان متنفر می‌گردند و احساس ضعف و ناامیدی می‌کنند. شما تا زمانیکه نتوانید شکست خوردن را قبول کنید، نمی‌توانید ...

موفقیت در آزمون تافل چگونه امکان‌پذیر است؟ آیا وقتی در مورد آزمون TOEFL فکر می‌کنید، احساس اضطراب دارید؟ باید چگونه منابع را مطالعه کنید تا به موفقیت در این آزمون برسید؟ خبر خوب اینجاست که هر کسی که در این امتحان شرکت می‌کند، دقیقاً به اندازه شما احساس اضطراب دارد و در مورد راهکارهای رسیدن به موفقیت در آزمون تافل بی‌اطلاع ...