ترجمه تخصصی متون

ترجمه تخصصی متن یکی از نیازهای اصلی دانشجویان، محققان، پژوهشگران و صاحبان کسب‌وکار محسوب می‌شود. به‌دلیل اهمیت ترجمه تخصصی متن، نمی‌توان این وظیفه‌ی خطیر را به مترجمان عادی یا نرم‌افزارها و اپلیکشن‌های ترجمه واگذار نمود و بایستی از مترجمان متخصص و مجرب بهره گرفت. مترجمانی که برای ترجمه تخصصی متن به‌کار گرفته می‌شوند باید از ویژگی‌هایی مانند توانایی معادل‌سازی کلمات، درک مفهومی متن، آشنایی با زبان مبدا و مقصد و مسلط بودن به فرهنگ و ادبیات زبان فارسی و انگلیسی برخوردار باشند.

 

اهمیت ترجمه تخصصی متن

نوشتن متن مانند هر عمل هنری دیگری، لایه‌های ژرف و پر طنین روح ما را در بر می‌گیرد، نوشتن متن کاری نیست که بتوان مترجم‌ها یا نویسنده‌ها را به‌آسانی از آن منصرف کرد یا خود به راحتی از آن صرف‌نظر نمود. ترجمه تخصصی متن مانند هر هنر دیگری می‌تواند با تلاش و کوشش و پشتکار فراوان به درجه‌ای از تعالی و بالندگی برسد. برای رسیدن به هدفی چنین متعالی، مترجمان ابتدا باید نسبت به سبک هر دو زبان آگاهی و حساسیت زیادی پیدا کنند. مترجمان متن باید آگاهی انتقادآمیز خود را از بار عاطفی کلمات، فضای اجتماعی پیرامون آنها، زمینه و محیطی که بر آنها اثر می‌گذارد، جوی که ایجاد می‌کنند، پرورش و گسترش دهند. مترجمین در این حوزه تلاش می کنند تا درک قوی را از معانی و دلالت‌های ضمنی موجود در پس معنای صریح و اصلی کلمات تقویت نمایند. در باب اهمیت ترجمه متن و کار مترجمین، آقای ویلیام کارلوس ویلیامز در نامه‌ای به نیکولاس کالاس منتقد هنری و شاعر اظهار می‌کند که نوشتن اثر اصلی خیلی هم خوب است، اما اگر بتوانم حرفم را (از نظر شکل و قالب) با ترجمه آثار دیگران بیان کنم، آن هم ارزشمند است، چه فرقی می‌کند؟

 

 

پس با توجه به آنچه خاطر نشان شد، ترجمه متون به‌صورت تخصصی دارای اهمیت فراوانی می‌باشد. در این راستا، مؤسسه‌ی راستین با پالایش دقیق مترجمین توانسته است تا تیمی مجرب و متخصص از مترجمین را در زمینه‌ی ترجمه تخصصی متون در تمام حوزه‌ها گردآوری نماید. این مؤسسه، روان بودن و شیوایی ترجمه متون را تضمین می‌دهد و با نظارت و بازبینی مجدد، احتمال اشتباه در ترجمه‌ متن را به‌حداقل ممکن رسانده است. در شبکه مترجمین راستین، ترجمه انگلیسی به فارسی متن و ترجمه فارسی به انگلیسی متن  توسط مترجمین همان رشته انجام می‌گیرد. این مجموعه با کمک مترجمین متخصص خود تلاش می‌کند تا به سمت رسیدن به شکوفایی علمی و فرهنگی، سهمی کوچک ایفا نماید.

 

ثبت سفارش و قیمت‌گذاری ترجمه تخصصی متون در شبکه مترجین راستین

شبکه‌ مترجمین راستین، کیفیت‌های متنوعی (خوب، خیلی‌خوب و عالی) جهت ترجمه‌ تخصصی متون برای مشتریان خود در نظر گرفته است که می‌توانید در صفحه‌ هزینه و زمان ترجمه این نوع کیفیت‌ها را مشاهده فرمایید. روند ثبت سفارش برای ترجمه‌ تخصصی متون در شبکه مترجمین راستین بسیار ساده می‌باشد، ابتدا به صفحه ثبت سفارش مراجعه نمایید و فایل خود را آپلود کنید تا قیمت‌گذاری رایگان برای شما انجام گیرد، سپس براساس بودجه و زمان موردنظر خود یکی از پلن‌ها را انتخاب نمایید تا فرآیند ترجمه به بهترین شکل موردنظر انجام گیرد.