تابلو اعلانات
  • به شبکه مترجمین راستین خوش آمدید.
  • شش درصد تخفیف مقالات رشته مکانیک
27 مرداد 1398 ساعت 01:26:32

ترجمه تخصصی رشته مهندسی برق

ترجمه تخصصی رشته مهندسی برق توسط مترجمین متخصصی که عموما فارغ‌التحصیل رشته‌ی برق نیز هستند، به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌شود. با توجه به دایره‌ی گسترده‌ی لغات، واژه‌ها و اصطلاحات تخصصی موجود در مقالات و متون مهندسی برق، درک مفهوم متن اصلی به‌صورت کامل و انتقال کامل مفاهیم تخصصی متون از زبان مبدا به زبان مقصد کاری تخصصی محسوب می‌شود که الزاما باید توسط فرد مناسبی که در زمینه ترجمه تخصصی فعال بوده و با مباحث برق نیز آشنایی دارد، انجام شود. دایره‌ی لغات در گرایش‌های مختلف رشته برق آن‌چنان وسیع و متفاوت است که به‌صورت الزامی تنها فارغ‌التحصیل همان گرایش یا حداقل فردی که آشنایی کامل با آن گرایش داشته باشد و به‌صورت حرفه‌ای در زمینه‌ی ترجمه نیز فعال است، می‌تواند برای ترجمه متون آن گرایش رشته برق مناسب باشد. درک بهتر مطلب گفته‌شده با نگاهی به گرایش‌های مختلف رشته مهندسی برق بهتر مشخص می‌شود.

 

 

نگاهی گذرا به گرایش‌های رشته مهندسی برق

مهندسی برق یکی از شاخه‌های علوم مهندسی است که به بررسی، مطالعه و تحقیق کاربردهای الکتریسیته، الکترومغناطیس و الکترونیک می‌پردازد. گسترش استفاده از انرژی الکتریکی، رشته‌ مهندسی برق را به یکی از مهم‌ترین و در عین حال محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی علوم مهندسی تبدیل کرده ‌است. امروزه با توسعه‌ی مباحث علمی الکتریکی، گرایش‌های متنوع و مختلفی از این رشته‌ی محبوب دانشگاهی تشکیل شده است. این رشته امروزه در داخل کشور در دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه صنعتی شریف، تهران و امیرکبیر در حال فعالیت و تدریس می‌باشد.

 

سطح کیفی تولید علم در این رشته در داخل کشور به‌صورتی است که دانشگاه‌های ایران در زمینه‌ مهندسی برق در سطح جهانی به‌صورت یک قطب علمی مطرح شده‌اند. بدون‌شک با پیشرفت و گسترش این رشته‌ی علمی در دانشگاه‌های داخل کشور، شاهد ظهور و به‌وجود آمدن گرایش‌های جدیدی نیز خواهیم بود. گرایش‌های رشته برق در دانشگاه‌های کشور اکنون به شرح زیر می‌باشند:

  • گرایش الکترونیک،
  • گرایش قدرت،
  • گرایش مخابرات،
  • گرایش کنترل،
  • گرایش بیوالکتریک.

 

 

ترجمه تخصصی و گرایش‌های مختلف رشته مهندسی برق

امروزه هر یک از گرایش‌های برق چنان گسترده شده‌اند که گویی خود تبدیل به رشته علمی جداگانه گردیده‌اند. به‌عنوان مثال تنها در زمینه‌ی الکترونیک با پیدایش و گسترش گوشی‌های همراه و لپ‌تاپ‌ها دایره‌ی مبانی تخصصی و موضوعات علمی مختلف مدارهای الکترونیکی در داخل و خارج از کشور گسترش بی‌سابقه‌ای داشته است.

در عرصه‌های مختلف جامعه از وسائل شخصی یک فرد تا تابلوهای روان دیجیتال عمومی و تلویزیون‌های غول پیکر شهری، آثار گسترش علم الکترونیک و مدارها به چشم می‌خورد. به‌طور طبیعی این گسترش به همراه و موازات خود، دنیایی از واژه‌ها و اصطلاحات تخصصی را نیز به دنبال داشته است. همین موضوع در مورد سایر گرایش‌های رشته برق نیز صادق است. امروزه دنیای مخابرات با گسترش و رواج فیبرهای نوری و همه گیر شدن اینترنت در تمامی جامعه سبب گسترش علم مخابرات و به موازات آن اصطلاحات و واژه‌های این گرایش شده است.

 

ترجمه تخصصی رشته مهندسی برق در شبکه مترجمین راستین

به دلیل گسترش چشمگیر گرایش‌های مختلف رشته برق برای ترجمه تخصصی متون، مقالات و کتب تخصصی این رشته به مترجم متخصص یا فارغ‌التحصیل همان گرایش نیاز می‌باشد یا حداقل بایستی از دانش‌آموختگان یا دانشجویان همان رشته که با اصطلاحات و واژه‌های نخصصی همان گرایش آشنایی کامل دارند، استفاده شود. به همین دلیل شبکه مترجمین راستین با توجه به واژه‌ها و اصطلاحات تخصصی گرایش‌های مختلف رشته برق، اقدام به دسته‌بندی و طبقه‌بندی مترجمین این رشته کرده است و توانسته است تا به نیاز و دغدغه‌ی طیف وسیعی از دانشجویان، محققان، مهندسان، پژوهشگران و اساتید این رشته پاسخ دهد. مترجمین این مؤسسه، ترجمه‌های انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی رشته برق را به‌صورت کاملا تخصصی و با بهترین کیفیت و منصفانه‌ترین قیمت انجام می‌دهند. جهت بهره بردن از بهترین مترجمین این رشته و همچنین برخورداری از پشتیبانی مطلوب در تمام مراحل ترجمه، کافی است تا به قسمت ثبت سفارش مراجعه کنید و سفارش خود را در چند گام ساده وارد نمایید. فقط با طی کردن چند مرحله، می‌توانید سفارش ترجمه تخصصی رشته برق خود را به مترجم همان گرایش بسپارید.